Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cho_mik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 16:58
Lokalizacja: Wrocław

Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: cho_mik »

Cześć!

Mieszkam w okolicy Obornik Śląskich. Od kilku tygodniu (3-4) obserwuję znaczne pogorszenie jakości "internet". Często sygnał jest słaby, LTE jakieś szczątkowe. Ja mieszkam za lasem, więc nigdy nie było idealnie, ale było znośnie. Teraz jest marnie. Nawet w Obornikach, 1 km od BTS-u "Networ Cell Info Lite" pokazuje sygnał -110 dBm.

Czy to możliwe że Polkomtel (bo chodzi o Plus) zmniejszył sygnał? Czy to może mieć związek z włączeniem 5G?

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: wojteks »

Wszystko jest możliwe, awaria, rekonfiguracja, ograniczenie mocy, celowe wyłączenie (bo protesty).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: matek451 »

A jak ty tam u siebie chcesz korzystać z Plusa z BTSów w Trzebnicy jak po drodze masz kawał lasu, parametry sygnału w takiej lokalizacji na LTE1800/2600 wymagaja skutecznej anteny na dodatek bez gwarancji powodzenia. Na kierunku Golędziny-Pęgów jest dużo lepiej, pomysł aby korzystać z Plusa ogólnie kiepski a na dodatek z Obornik. Najpierw testy pasm pojemnościowych LTE na sprzęcie który masz.
cho_mik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 16:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: cho_mik »

Cześć!

Mieszkam w Jarach. Na dachu mam antenę skierowaną na Uraz, ale testowałem różne kierunki, choć to było kilka lat temu. Obecnie jest Uraz. Ale teraz mówię o dostępie do internetu z telefonu. Do tej pory było w miarę, pogorszyło się ostatnio, więc to nie jest tak, że nagle wyrósł las czy wybudowali mi coś (w linii na Uraz nie ma niczego poza lasami i niskimi zabudowaniami Urazu).

Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: matek451 »

Na kierunku Uraz nie ma żadnych BTSów, jest pozwolenie Play w Pręzycach. Zasięg telefonu z Plusa w Jarach to co najwyzej na 800/900MHz.
cho_mik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 16:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: cho_mik »

Hm... ciekawe, bo kiedyś mi pokazywało, że jest, mam tam wycelowana antenę kierunkową i jakoś działa. Ale faktycznie mapy nie pokazują. W tym kierunku jest Wilkszyn, ale to znacznie dalej. Z drugiej strony transfery z tego kierunku były podobne lub lepsze niż z Obornik czy Golędzinowa... Tak czy siak - nie o tym rozmawiamy. Telefon łapie najsilniejszy BTS. Widzę LAC-uCID 32002-209768992 RNC-CID 3200-53792. Numer 32002 znalazłem tu http://beta.btsearch.pl/bts/details/54756/, ale to Wrocław Grabiszyńska.

Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: matek451 »

To jest 3G na UMTS900 z Siemianickiej w Obornikach.
cho_mik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 16:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: cho_mik »

Cześć!

Wlazłem na dach i sprawdziłem. Wg kierunku to Golędzinów. Ale mnie interesuje co innego. Czy przy okazji uruchamiania 5G Polkomtel mógł zmniejszyć moc na 4G, 4G i 2G? Bo nawet rozmowy ledwo działają.

Marcin
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: Anil321 »

Mógł to zrobić, jeżeli mu się to opłaca na danym terenie.
cho_mik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 16:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: cho_mik »

A czy to jest gdzieś jakoś do sprawdzenia? Zadzwoniłem do BOK-u Polkomtela i poskarżyłem się, ale nie liczę na sensowną odpowiedź :)

Marcin
trevor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-11-06, 04:04

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: trevor »

testuja jakies skrypty m.in. do dpi i pegasusa, musza wylaczyc, zrestartowac btsa, w calym wojewodztwie sa takie problemy i nie tylko z plus
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: onken »

Pegasus dla wszystkich gratis ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
trevor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-11-06, 04:04

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: trevor »

"Pegasus Anonymizing Transmission Network[edit]
Human rights group Amnesty International reported in the 2021 investigation that Pegasus employs a sophisticated command-and-control (C&C) infrastructure to deliver exploit payloads and send commands to Pegasus targets. There are at least four known iterations of the C&C infrastructure, dubbed the Pegasus Anonymizing Transmission Network (PATN) by NSO group, each encompassing up to 500 domain names, DNS servers, and other network infrastructure. The PATN reportedly utilizes techniques such as registering high port numbers for their online infrastructure as to avoid conventional internet scanning. PATN also uses up to three randomised subdomains unique per exploit attempt as well as randomised URL paths.[1]"
MarekPijowczyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-06-07, 09:17

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: MarekPijowczyk »

A to dziwne, bo Polkomtel właśnie miał bardzo dobre zasięgi z tego co wiem. Był zasięg dostępny na wsiach.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: piotrzet »

Plus to obecnie najgorsza sieć w Polsce jeśli chodzi o zasięg, rozbudowę sieci, prędkości internetu.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Pogorszenie zasięgu Polkomtel

Post autor: krychxagg »

Plus nie inwestuje nic w infrastrukturę. Są daleko w tyle za konkurencją z zasięgiem. Jednak mi to nie przeszkadza, niech się męczą u Solorza, a nadajniki innych sieci zostawią innym ;)
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ