Czas trwania budowy nowego bts

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolsedkol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-08-17, 11:27

Czas trwania budowy nowego bts

Post autor: kolsedkol »

Witam
Czy ma może ktoś informacje ile trwa budowa nowego nadajnika od uzyskania pozwolenia?
W mojej miejscowości Play planuje wybudowanie 2 nadajników w tym jeden z pasmem 5g i jestem ciekaw kiedy może nastąpić uruchomienie owych btsów. Z informacji ze stronki btsearch pozwolenia uzyskali w lutym tego roku.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czas trwania budowy nowego bts

Post autor: wojteks »

Miesiąc albo kilka lat. Czasami nigdy nie powstają bo płaskoziemcy/antyszczepionkowcy/foliarze/...... protestują przeciwko stacjom bazowym telefonii komórkowej/LTE/5G.
Nie pomagam na PW!
kolsedkol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-08-17, 11:27

Re: Czas trwania budowy nowego bts

Post autor: kolsedkol »

Z tego co się orientuje to u mnie w okolicy na razie takiego problemu nie było.
Jedna stacja ma być zlokalizowana w miejscu gdzie jest już nadajnik plus/areo czy to oznacza że skorzystają z tej wieży i przyśpieszy to uruchomienie nowych pasm czy może postawią nową obok? Jeżeli skorzystali by z nadajnika plus to czy jest opcja sprawdzenie gdzieś tego że jest już uruchomiony?
A druga ma być w całkiem nowym miejscu, na która liczę że dużo u mnie może pomóc bo nie będzie przysłonięta górą.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czas trwania budowy nowego bts

Post autor: wojteks »

Najlepiej sprawdzać samemu w pobliżu masztu z użyciem smartfona. Play co najwyżej może dodać własne anteny i urządzenia na istniejący maszt Plusa (w tym przypadku).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas trwania budowy nowego bts

Post autor: matek451 »

Przecież dowieszka na maszcie Plusa działa .
kolsedkol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-08-17, 11:27

Re: Czas trwania budowy nowego bts

Post autor: kolsedkol »

Sprawdziłem i faktycznie działa niestety warunki od 2018 tak musiały się pogorszyć że nie łapie mi nic z tamtego btsa (poziom balkonu gdzie wcześniej łapało, a dach jak to na górskie standardy jest zbyt stromy żeby samemu ogarniać i sprawdzić zasięg). Zostaje mi poczekać na wybudowanie nowego bts może z tamtego coś się uda złapać.
ODPOWIEDZ