Quality Gold (QoS)

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
j_rusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-07-04, 19:04

Quality Gold (QoS)

Post autor: j_rusz »

Cześć kochani,

przeglądam Wasze forum od ponad roku, dopiero teraz się przełamałem, aby wreszcie coś tu napisać ;-) Widzę, że tu sami pasjonaci ;-)
I dobrze! Tak trzymać!

Posiadam telefon na biznes, w T-Mobile, łącznie trzy umowy: centralka V-PABX, voice (jump pro firma XS) i karta DATA JUMP GOLD (współdzielona, no limit transfer + no limit prędkość).

Oczywiście nie zmieniam na Magentę. Wiadomo dlaczego :D Interesuje mnie sieć komórkowa, a w zasadzie priorytety na BTS.
Wprowadzili kiedyś usługę Quality Gold (zgodnie z regulaminem jest napisane "do odwołania"), tam są taryfy JUMP PROFIRMA wyższe (kosztowały wtedy ok. 150 PLN), natomiast zastanawiam się - jak poprosić operatora o "Q" obok terminala?

Dodam, że analogicznie aktywowali mi na Profirmie XS internet 5G - wprawdzie reklamacyjne, ale jednak (za 5zł netto) > niestandardowa opcja (wcześniej chcieli mnie przenieść na Magente, spryciule :D )

Zastanawiam się nad tym, jak przekonać kogoś tam po drugiej stronie do włączenia? Z moich doświadczeń konsultanci T-M są mili (przynajmniej ci przez telefon w CC w Łodzi, Wawie). Widziałem też jak pokazywał mi jeden z konsultantów (znajomy, który niestety nie pracuje już, miał dość targetów)
status w CRM T-Mobile GOLD pod moim numerem. Rachunki i ARPU ok. 300pln/mc.

Za mało płacę i za mała firma na umowę ramową. W taryfach korpo nie ma priorytetów. Dzwoniłem do konsultantów B2B, pytałem po Salonach Firmowych. Oni mają ponoć tą opcję nie do zaznaczenia.

Czy jest tu ktoś kto mógłby się wypowiedzieć? Cesja nie wchodzi w grę też raczej, bo przy niej trzeba zmienić ofertę na Magenta.
Ehhhhh, takie fajne oferty mieli, a okazuje się, że wszystko modyfikują.

Dajcie znać, kto ma Quality uruchomione, czy gra jest warta świeczki? Na takim np. Openerze mimo tego, że operatorzy zainstalowali dodatkowe BTS'y - niestety nikt nie mógł korzystać z internetu, był baaaardzo słaby (tak jakby ktoś włączył lejek) lub wręcz niemożliwy.

Liczę na owocną dyskusję, może znajdzie się pomocna duszyczka, aby pomóc aktywować? Dodam, że pół roku walczyłem z T-M, ponieważ nikt nie wiedział JAK SPRZEDAĆ mi usługę V-PABX, dlatego dostałem ją taniej. Ale czasami się spotka "dobrą duszyczkę", która popchnie temat dalej i wszystko załatwione.

Dajcie znać co myślicie o QqS (Quality Gold), czy zawsze "Q" jest obok operatora na wyświetlaczu? Czy robiliście porównania?
Czekam!
ODPOWIEDZ