Antena dla Orange LTE, stabilność

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
exen24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-24, 18:01

Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: exen24 »

Witam, posiadam internet LTE w Orange od miesiąca, i mam problem ze stabilnością łącza.

Router: E5577Cs-321
Lokalizacja: Leśna, powiat Lubański, Dolnośląskie https://www.google.pl/maps/@51.0266021,15.2421746,13z
BTS: W pobliżu są 2 BTS'y od Orange, nie mam pojęcia do którego jestem podłączony (ID:49038 , ID:3879)
Zasięg: Na routerze są 3/4 kreski zasięgu LTE, od sprawdzenia RSSI zgubiłem program, proszę o podesłanie nazwy, to szybko sprawdzę.

Problem wygląda następująco, ogólnie internet potrafi się zaciąć na kilka sekund nawet przy przeglądaniu stron, nie wspomnę już o grach, gdzie ping co kilka sekund dobija nawet do kilku set, co poważnie utrudnia rozgrywkę. Czy antena pomoże co kolwiek w moim przypadku? Jeżeli będzie potrzeba to podam odległość do podanego BTS'a. Załączam screena z speedtesta.

PS: Jak w Orange jest z uzyskaniem zewnętrznego adresu IP i przekierowaniem portów? W obecnej umowie, nie mam zewnętrznego IP, przekierować porty mogę, ale i tak nic to nie daje, coś blokuje. Też prosiłbym o pomoc w tej sprawie, aby nie zakładać dodatkowego wątku, dziękuję.

Obrazek

Pozdrawiam :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: dzejk »

Program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php lub https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar
Masz abonament, czy oferta na kartę ?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: ml13 »

exen24 pisze:Witam, posiadam internet LTE w Orange od miesiąca, i mam problem ze stabilnością łącza.
Router: E5577Cs-321
...
Problem wygląda następująco, ogólnie internet potrafi się zaciąć na kilka sekund nawet przy przeglądaniu stron, nie wspomnę już o grach, gdzie ping co kilka sekund dobija nawet do kilku set, co poważnie utrudnia rozgrywkę
To nie router a bardziej, zabawka mobilna. Ale skoro było dobrze to winę routera można wykluczyć(ale tak czy siak, możesz go zrestartować). Co do skaczącego pingu w grach to polecam antenę zewnętrzną.
Najbliższe nadajniki: Leśna i Pobiedna. Antena pozwoli wybrać konkretny nadajnik, który da lepsze osiągi. Antena prawdopodobnie na pasmo LTE800, gdyż są to wsie. Ale warto to sprawdzić. Pobierz LTEWatchH (nie pamiętam czy działa z tym routerem, ale warto spróbować) i spróbuj wymusić BAND 3 i BAND 20.
Obrazek
exen24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-24, 18:01

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: exen24 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, więc tak:
- Internet jest na abonament,
- LTEWatchH nie chce współpracować i nic nie pokazuje,
- w Toolboxie, mogłem wymusić BAND 20, BAND 3 nie znalazłem.
W speedteście na BAND20, dobijał do 20-25 Mb/s i po chwili spadał do ok. 8Mb/s, internet nadal bardzo zacinał.
Mam inną możliwość na sprawdzenie tych pasm?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: ml13 »

A więc jak mówiłem LTE800. Dwie Anteny ATK20 850-950Mhz powinny rozwiązać problem.
Obrazek
exen24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-24, 18:01

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: exen24 »

Dziękuję bardzo za pomoc ! :)
Od razu, aby nie otwierać nowego wątku to tu spytam. W jaki sposób podłączyć, w którym kierunku ustawić, w tym temacie jestem zielony tak bardzo jak tylko się da, miałbym prośbę, o przykładową aukcję lub podanie sklepu gdzie mogę taką antenę nabyć, która będzie pasowała.
exen24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-24, 18:01

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: exen24 »

Przepraszam, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć, dlaczego tak zrywa mnie z internetem, często nawet rozłącza wi-fi. A o grach już nie wspominając. Jest to czymś uwarunkowane? Czy nie ma na to jasnej odpowiedzi.

Screeny podczas przeglądania internetu i podczas rozgrywki:
Obrazek
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: dzejk »

jak zrywa wifi, to wina karty sieciowej kompa lub routera - słaby sygnał?
Pokaż, jak to wygląda w toolboxie, jak wymusisz LTE 800 i 1800 MHz.
Pozwolenia na nadajniki masz tutaj http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 75&zoom=15
exen24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-24, 18:01

Re: Antena dla Orange LTE, stabilność

Post autor: exen24 »

W Toolboxie jedyne co mogę, to mogę wymusić bandy, nic innego nie działa, więc sprawdzam pingiem w cmd, i jaki by to band nie był nadal jest to samo.
ODPOWIEDZ