Antena LTE 4km od nadajnika

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Witam. Poszukuję anteny do Huawei B593S-22 . Mieszkam w Nowej Rudzie, okolice Serokomli. Mieszkam w lekkim dołku, za laskiem. Do najbliższego BTS-a mam 4km (Aero2) UMTS 900. Będę teraz przedłużał umowę, i mam do wyboru 70gb limitu, albo zestaw domowy. Sprzedawca mówi, ze lepiej wziąć 70gb i kupić antene, dlatego, że ja dużo pobieram, i po przekroczeniu 40gb, mój internet zwalnia, chodź gdy jest limit, internet też jakoś nie szaleje. Polecicie coś? Pozdrawiam
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: matek451 »

W Serokomli działa BTS LTE1800Aero2, masz kawałek do niego i antena konieczna. W Kocku działa tez LTE1800 Aero2 i LTE800Sferii. Trzeba sprawdzić czy BTS-y nieprzeciążone, antena Dual LTE na 1800MHz . Marnujesz niepotrzebnie czas na rozmowy z konsultantami którzy robią cię w wała, a z zestawem IDU-ODU robią z ciebie g..... Nikt rozsadny tak nie robi. Składa się wypowiedzenie umowy i czeka na kontakt z DUK Plusa. W zamian za jej wycofanie masz od nich 70GB+LTE bez limitu za 35 zł i do tego B315 za 3 zł na własność, ja powalczyłbym o DWR-960 z LTE-A na własność za przyzwoitą cenę. To wszystko pod warunkiem że Plus z tych BTS-ów na LTE1800 działa przyzwoicie. Trzeba w tym celu zrobić testy w ich pobliżu i sprawdzić obciążenie i prędkości przy prawidłowym sygnale. Test na telefonie LTE z Network Cell Info i speedtest. jak będzie słabo to dziękujesz Plusowi i zmieniasz operatora.W Wólce działa BTS z LTE800 T-Mobile i Orange, do tego na Kolonii Kock maja czynny BTS 3Gz UMTS900, UMTS2100 i pozwolenie na LTE800, trzeba by sprawdzić czy to ostatnie już działa. Masz B593 więc do Grunwaldu 1410GB na 5m-cy z Orange jak znalazł. No i w odwodzie jest jeszcze Play. Na Kleeberga w Kocku ma komplet pozwoleń na LTE, a DIL na RBM na Karte 5 wciąż działa. Warto przetestować Orange i Play.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Do Kocka może być słabo, dlatego ,że jak mówiłem mieszkam w dołeczku, a od strony Kocka mam ok 1km las, i dużo przeszkód po drodze. Podjadę dziś do Serokomli i stanę pod BTS-em i sprawdzę jak z wynikami, bo u mnie w domu LTE w telefonie nie łapie a H+ potrafi gubić... DWR-960 ma jakiś lepszy zyst Dbi? Można do niego podłączyć później antenę zewnętrzną czy coś? Dlatego ,że tego D-Linka jestem w stanie ogarnąć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: matek451 »

DWR-960 to router z agregacja pasm LTE-A, szału nie robi ale wart jest chociaż ze 400 zł i jak już coś brać z Plusa to ten. Oczywiście nie od gościa w salonie bo on to sobie za niego zażyczy 24 raty po 22,50 czyli 540 zł. Tylko z DUK Plusa ,po wypowiedzeniu można dostać 50% rabatu na abonament( bez SmartDom) i od razu router na własność, B315 za 3 zł a z tym DWR-960 trzeba by popytać i ponegocjować. Jeśli jeszcze się nie wyleczyłeś z salonu to najwyższa pora skoro koleś proponował ci w twojej sytuacji IDU-ODU200, są granice które on przekroczył wciskając ci toto gdy w domu są problemy z 3G na UMTS900Aero2 z BTS-a Serokomla czy Kock. Temu Panu grzecznie podziękuj.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

To jak myślisz, wziąć lepiej Antenę czy Router? Bo jakbym został na tym sprzęcie dostałbym 70gb, a niby po wykorzystaniu limitu, internet zwalnia do 1mb/s. Można potem do tego D-Linka antenę podłączyć? Tylko, że on ma 3 gniazda a nie 2..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: matek451 »

Jaka antenę? Czy ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Na m-c przed końcem umowy idziesz do salonu Plusa i składasz wypowiedzenie i zostawiasz kontakt telefoniczny do siebie, nie gadasz z gościem z salonu bo on wstawia kit. Masz 30 dni na rozmowy z Działem Utrzymania klienta Plusa, z reguły dzwonią po kilku dniach. 70GB+LTE bez limitu masz od ręki za 35 zł( dostajesz 50% rabatu) i do tego za 3 zł dostaniesz na własność router B315s-22 , wart około 300 zł. Ale jeśli masz zdolności negocjacyjne to walczysz o tego DWR-960, moze uda ci się go wyrwać za sensowna kwotę np. 49 zł. jak ci się nie chce chodzić po salonach to kontaktujesz się na stronie http://formularz.unigroup.pl/form_new/z ... ntakt.html oczywiście walczysz o to samo.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Ja rozumiem, ale nawet jeśli dostałbym B315 to nadal jakość sygnału będzie taka sama. Więc zapewne trzeba by dokupić też antenę.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: wojteks »

Lalo pisze:Więc zapewne trzeba by dokupić też antenę.
Ale to nie ma związku z wyborem sprzętu, nie daj się namówić przypadkiem na IDU-ODU200 czy antenę ACK.....
Nie pomagam na PW!
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Tak, to już wiem. Chciałem się dowiedzieć, jaka antena w mojej lokalizacji byłaby najlepsza, gdybym właśnie został z B591 lub dostał B315, bo aktualnie mam 2 kresi zasięgu, a antenie wbudowanej, więc B315 raczej nic nie zmieni.Jeśli uda mi się wytargować D-Linka, temat będzie do zamknięcia.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Więc tak, rozmawiałem z DUK, powiedzieli mi, że sprzęt zostanie ten sam, tylko będę miał większy pakiet, oraz to, że jeśli już 10 osób korzysta z anteny a ja będę jako 11, to będę musiał czekać czy jakoś tak, a tak miałbym pierwszeństwo. z D-Linkiem abonament za internet wyszedłby mnie 75zł.... Mam SmartDom, więc poniżej 60zł nie zejdę. ..
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: eXorcist »

Lalo pisze:jeśli już 10 osób korzysta z anteny a ja będę jako 11, to będę musiał czekać czy jakoś tak, a tak miałbym pierwszeństwo
co? :rotfl:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: matek451 »

Nas tutaj nie interesuja kreski. Na B593 jest diagnostyka sygnału i to z niej pokaż dane przy ustawieniu tylko LTE. Ale to i tak nam nie odpowie czy to LTE1800Aero2 z Serokomli lub Kocka czy LTE800 z Kocka. To są kluczowe dane. Test z telefonem LTE i NCI w domu i na zrwnątrz pokaże eNB BTS-a i ECI oraz parametry sygnału. Podobnie będzie pod tymi BTS-ami. To pozwoli porównać dane i stwierdzić czy w domu masz LTE1800 czy LTE800 i jakie są szanse na skuteczny zasięg LTE1800Aero2. Wbrew pozorom to są istotne dane przy doborze anteny. Testy pod BTS-ami połączą cię z LTE1800 a speedtesty pokażą czego się można spodziewać po Plusie. W każdym przypadku, do każdego z routerów w tym DWR-960 potrzebna jest zewnętrzna antena na wybrane pasmo. Masz ten internet od dawna i od początku powinieneś ją mieć.Nawet do wolnego 3G z UMTS900Aero2 z Serokomli czy Kocka bo tam są BTS-y. Nie licz na to że w tych warunkach uzyskasz skuteczny zasięg na IDU-ODU200 z LTE1800Aero2 z Serokomli bo taki kit pewnie wciskał ci konsultant. Tak działa tylko w głupawych reklamach z Ibiszem w Polsacie. Nie rozmawiałeś z DUK tylko wciskali ci kolejny kit a ty go łykasz. Jakie pierwszeństwo? większych bzdur nie słyszałem Jaka umowa jest podstawową w Plusie/CP ile masz u nich usług? No i skad abonament za 75 zł z DWR-960? Ładują cię w rogi aż miło.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Bo aktualnie mam abonament za 60zł Internet, telewizja za 20 i telefon za 50. Sam już się pogubiłem, porobię te testy i zobaczę. Myślę, że trzeba będzie 1800MHz i na Serokomle, bo mam wycelować antenę centralnie w las? No własnie.. Jedni mówią to, jedni tamto i już nie wiem co wybrać...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: matek451 »

A co mnie interesuje co mówią inni, masz wykonać konkretne testy sygnału na B593s-22, to samo za pomocą telefonu LTE z NCI w celu identyfikacji BTS-a, potem to samo na zewnątrz. Do tego wycieczki pod BTS-y aby sprawdzić ich ECI i obciążenie i wszystko jasne. Tu nie ma miejsca na gdybanie. Jak masz Internet jako podstawowy to wiele nie porządzisz. Minimalne zobowiązanie to 49,90 do SmartDom aby nie stracić zniżek na TV z CP i telefon z Plusa.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Obrazek 2km od BTS, na polu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: matek451 »

Jaka prędkość przy tych parametrach sygnału LTE ? Połączenie z BTS-em Serokomla więc pewnie z LTE1800Aero2 bo w tej lokalizacji nie ma pozwolenia na LTE800Sferii. To samo zrób u siebie na zewnątrz.
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

W domu ani na dworze nie łapie LTE tylko H+, muszę pójść do drogi, tak ok 130m i wtedy łapie LTE w telefonie.. Żeby wymusić stałe pasmo, musiałbym zmieniać softa w B593?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Hermogenes »

Wejdź na dach w miejsce gdzie można ewentualnie zamocować antenę.poz Hermogenes
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Mam na poddaszu router, tam telefon też nie łapie LTE.. Czasem raz na 50 razy
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Hermogenes »

A dach pewnie blaszany żartowałem. poz Hermogenes
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: eXorcist »

Hermogenes pisze:A dach pewnie blaszany żartowałem. poz Hermogenes
kiedyś ktoś się chwalił, że zamontował antenę do krokwi dachowej i wycelował w stronę nadajnika... w ścianę. Mam nadzieję, że @Lalo nie ma takich pomysłów. :D
Lalo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-21, 00:52

Re: Antena LTE 4km od nadajnika

Post autor: Lalo »

Więc tak, przedłużyłem umowę, mają zabrać mi stary router, i dać DWR 960. Zeszedł mi z tym routerem 5zł mniej, czyli 55zł/msc a nie 60zł jak miałęm wcześniej. Powiedział również ,że miałem starą umowę, i mimo, że korzystałem z LTE po 40gb limitu internet zwalniał. Gdybym zrezygnował z internetu, straciłbym zniżki na telefon i telewizję. Zobaczymy jak to będzie.
ODPOWIEDZ