Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike0018
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-14, 17:56

Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: nike0018 »

Witam, posiadam ponad pół roku internet domowy T-Mobile do 20mb/s.
Mój problem polega na tym, że podczas rozgrywki online w FIFA 19, gdy ktoś włączy na innym urządzeniu film na youtube lub nawet przegląda strony internetowe lub cokolwiek robi innego w necie, to zaczyna się zacinanie gry itd. Nie ma znaczenia czy gram na komputerze po kablu czy na laptopie przez wi-fi. Dodam, że np mogę na 3 różnych urządzeniach odpalić filmy na youtube w full hd i żaden się nie zatnie i wszystkie trzy filmy nadążają się buforować.

Do najbliższego nadajnika LTE 800 mam 2,65km.
Router to Huawei B525S na sztywno ustawione pasmo LTE 800. A pod spodem wszystkie statystki z danych pasm LTE.

LTE 800
800 2.jpg
800.png
LTE 1800
1800 2.jpg
1800.png
LTE 800+1800
1800+800 2.jpg
1800+800.png
Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem i czemu tak się dzieje?
PC
GPU: GIGABYTE GEFORCE GTX 750Ti 2GB OC
CPU: AMD PHENOM II x4 955 Black Edition + Freezer Pro7
MOBO: ASUS M4N68T-M
RAM: Kingston Hyper-X 1600 MHz CL9 2x4GB
PSU: SilentiumPC VERO L1 500W
SSD + HDD: GoodRam IridiumPro 240GB + Samsung SATAII 500GB
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: vegas »

Jak wygląda ping podczas oglądania youtube? Możesz w CMD wpisać:

Kod: Zaznacz cały

ping onet.pl -t
i obserwować czy nie skacze zbyt wysoko.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: wojteks »

nike0018 pisze: że np mogę na 3 różnych urządzeniach odpalić filmy na youtube w full hd i żaden się nie zatnie i wszystkie trzy filmy nadążają się buforować.
Bo filmom nie przeszkadzają skoki pingu, widac po prędkościach że stacje bazowe są przeciążone (wyższy upload niz download), musisz się przyzwyczaić, będzie tylko gorzej. Telekomy muszą zarabiać więc sprzedają usługi a wiele osób które mogłoby mieć kabel je kupuje bo 5zł/miesiąc taniej było.
Nie pomagam na PW!
nike0018
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-14, 17:56

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: nike0018 »

_spam_ pisze:Jak wygląda ping podczas oglądania youtube? Możesz w CMD wpisać:

Kod: Zaznacz cały

ping onet.pl -t
i obserwować czy nie skacze zbyt wysoko.
Właśnie teraz na TV włączyłem coś na youtube i wpisałem komendę i cały czas było w granicach 50-70 ms. Więc chyba w normie.
wojteks pisze:
nike0018 pisze: że np mogę na 3 różnych urządzeniach odpalić filmy na youtube w full hd i żaden się nie zatnie i wszystkie trzy filmy nadążają się buforować.
Bo filmom nie przeszkadzają skoki pingu, widac po prędkościach że stacje bazowe są przeciążone (wyższy upload niz download), musisz się przyzwyczaić, będzie tylko gorzej. Telekomy muszą zarabiać więc sprzedają usługi a wiele osób które mogłoby mieć kabel je kupuje bo 5zł/miesiąc taniej było.
SKoro filmom nie przeszkadzją skoki pingu, to co przeszkadza w graniu online, że się tnie?
Już miałem neostradę z transferem 3mb/s download i 0,8 mb/s upload. Gdybym miał możliwość światłowodu to nie patrzyłbym na róznicę nawet 10-20 zł miesięcznie tylko założył bym światłowód. A wcześniej nie było takich problemów od razu po założeniu T-mobile i ping miałem zawsze 20 ms w grach. Czy na speedtestach bez obciązaniea. A teraz bez obciążęnia na speedtesćie mam 40-50 ms.
PC
GPU: GIGABYTE GEFORCE GTX 750Ti 2GB OC
CPU: AMD PHENOM II x4 955 Black Edition + Freezer Pro7
MOBO: ASUS M4N68T-M
RAM: Kingston Hyper-X 1600 MHz CL9 2x4GB
PSU: SilentiumPC VERO L1 500W
SSD + HDD: GoodRam IridiumPro 240GB + Samsung SATAII 500GB
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: wojteks »

nike0018 pisze:SKoro filmom nie przeszkadzją skoki pingu, to co przeszkadza w graniu online, że się tnie?
Film się buforuje, nawet kilka minut do przodu. Gra online musi mieć połączenie ciągłe i stabilne a skoki pingu czy utrata pakietów mocno zakłócą grę.
nike0018 pisze:A wcześniej nie było takich problemów od razu po założeniu T-mobile i ping miałem zawsze 20 ms w grach. Czy na speedtestach bez obciązaniea.
LTE i jego zasoby radiowe są ograniczone, więcej użytkowników zawsze spowoduje spowolnienie (niższe maksymalne prędkości) i wzrost pingu. Do tego samego zasobu radiowego podłącza się więcej osób i każdy korzysta ile chce. Na początku było mało użytkowników a teraz po intensywnej reklamie jest ich coraz więcej i należy się spodziewać że będzie coraz wolniej i mniej stabilnie.

To co powyżej napisałem dotyczy każdej sieci LTE.
Nie pomagam na PW!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: atento »

ping w uproszczeniu to czas odpowiedzi pakietu od Ciebie do danego adresu...

To proste, kiedy włączasz yt czy cokolwiek zajmujesz zazwyczaj całe łącze, yt zawsze na początku buforuje więc zużywa całe łącze, wtedy nie ma miejsca na inne rzeczy. To tak samo jak jedziesz autostrada, zaczyna sie korek i co? Jedziesz dalej ale powoli, to samo jest z transmisją danych.
Ping przy oglądaniu filmów nie ma znaczenia bo dane pobierasz z wyprzedzeniem.

W grach online to najmniejszy skok pingu powoduje problemy.


Ja bym dodał jeszcze, że jesli tylko popołudniami w tmobile ma skoki pingu natomiast download i upload jest jak zwykle bez zmian to załapał sie na awarie która i mnie dotyczy ;)
Maja awarie regionalna w mazowieckim, czas rozwiązania nieznany juz z 3 tygodnie trwa.
Wnioskuje po drodze pakietu, że gdzieś w czeluściach infrastruktury timobile ;/ dokładniej gdzieś na styku chyba atmana? NA trzecim hopie xxxx.net.t-mobile.pl > eranet.pl
Dodam, że w play maja tą sama awarie :D
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: vegas »

nike0018 pisze:Właśnie teraz na TV włączyłem coś na youtube i wpisałem komendę i cały czas było w granicach 50-70 ms. Więc chyba w normie.
Możesz spróbować załączyć QoS i ograniczyć transfer do poszczególnych urządzeń o ile Twój sprzęt to obsługuje... Z dugiej strony w wielu routerach funkcja ta bywa słabo zaimplementowana. W tej chwili mam router DWR-956 w którym załączenie QoS powoduje dziwaczne zachowanie ruchu wraz z z gubieniem niektórych pakietów. Na WRT54GL z Tomato zarządzenie pasmem to była bajka :)
atento pisze:Ja bym dodał jeszcze, że jesli tylko popołudniami w tmobile ma skoki pingu natomiast download i upload jest jak zwykle bez zmian to załapał sie na awarie która i mnie dotyczy ;)
Maja awarie regionalna w mazowieckim, czas rozwiązania nieznany juz z 3 tygodnie trwa.
Też mam problem z T-mobile i zgłoszenie jest bez odpowiedzi już jakiś czas. Na szczęście to tylko moja dodatkowa karta sim więc pewnie pójdzie do kosza.
nike0018
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-14, 17:56

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: nike0018 »

A czy dołożenie do tego routera antety zewnętrznej dałoby coś?

Też bardzo szkoda, że w swoim zasięgu mam wyłącznie jedna częstotliwość, może na innych byłoby lepiej.
PC
GPU: GIGABYTE GEFORCE GTX 750Ti 2GB OC
CPU: AMD PHENOM II x4 955 Black Edition + Freezer Pro7
MOBO: ASUS M4N68T-M
RAM: Kingston Hyper-X 1600 MHz CL9 2x4GB
PSU: SilentiumPC VERO L1 500W
SSD + HDD: GoodRam IridiumPro 240GB + Samsung SATAII 500GB
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet domowy T-Mobile (20mb/s) B525S - problemy podczas rozgrywki online.

Post autor: matek451 »

Masz do dyspozycji dwa pasma LTE1800networks i LTE800 T-mobile, z BTS-a na 11 Listopada 65.
ODPOWIEDZ