Który BTS wybrać

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iosXuser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-23, 21:35
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Który BTS wybrać

Post autor: iosXuser »

Cześć ziomeczki,

Mam nie najgorszy zasięg z BTSa 3km od mojego mieszkania w linii prostej. Sygnał ciągnę z anteny kierunkowej w ustawieniu x-cross.
Parametry: 40MB download / upload na paśmie 2600MHz.

Ale mam tez niedaleko nadajnik w odległości 1.5km czyli dwa razy krótsza odległość o paśmie 1800MHz. Niestety ten nadajnik ma tylko jedno pasmo wiec o agregacji nie ma mowy. Pytanie czy jest sens się bawić i szukać sygnału na tym BTSie czy olać temat?


Pytam bo żeby ustawić antenę na ten nadajnik to będę musiał trochę pokombinować z drzewkami.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Który BTS wybrać

Post autor: Mig25 »

A na tym aktualnym to jakąś agregację masz , czy też tylko 2600Mhz? (Czy w ogóle masz modem z agregacją ?)

A po za tym , jest jeszcze kupę innych rzeczy wpływających na to. Choćb jaki dosył mają te BTSy , i jak są obciążone...
Ja bym podjechał z telefonem pod ten nowy gdzieś o godz 20 , stanął w odległości 300m od niego w kierunku na Twoj dom/antenę i sprawdził co może z siebie wtedy dać jakimś w miarę współczesnym telefonem.
iosXuser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-23, 21:35
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Który BTS wybrać

Post autor: iosXuser »

Mam B535-232 i agreguje 2100MHz + 2600MHz ale SINR jest na poziomie 15dB czyli szału nie ma.
iosXuser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-23, 21:35
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Który BTS wybrać

Post autor: iosXuser »

Ok, ten nadajnik to jakiś dramat, 200m od łapie 15MBit.
Chyba zostanę przy tym obecnym bo w agregacji wychodzi do 80MBitów. Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ