UMTS w Lublinie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zielo

UMTS w Lublinie

Post autor: zielo »

Czy ktos juz wyprobował UMTS z Plusa w Lublinie i jego okolicach
jak dziala (videorozmowa , internet ) i czy jest dostepny dla wszystkich a nie dla wybranych
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: dreamoftheviper »

Zasięg UMTS jest w Lublinie, jeśli chodzi Ci o dokładną ulice czy jest tam zasieg UMTS napisz maila z pytaniem pod adres [email protected] i oni Ci odpiszą dokładnie czy na twojej ulicy jest czy nie ma UMTS


oto mapa zasiegu UMTS Lublina

Obrazek
zielo

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: zielo »

o tym ze jest zasieg UMTS z Plusa to wiem ale nie wiem jak działa
Gość

zielo

Post autor: Gość »

chyba na tym forum nie ma nikogo z Lublina :?
Maciejekk1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-23, 08:24

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: Maciejekk1 »

Ostatnio chciałem kupić w iplusie modem UMTS. W salonie Vobis w Tesco modem nie działał, chociaż teren wyraźnie powinien być w zasięgu. Panowie coś bąkali, że to chyba dlatego, że market jest blaszany.
Oczywiście nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu, nawet za kaucją, żeby sprawdzić, czy działa tam, gdzie chcemy z niego korzystać.

Moje podejrzenie jest takie, że iplus trochę "teoretycznie" podaje zasięg, bo jest zobowiązany w umowie koncesyjnej do objęcia zasięgiem określonej liczby ludności.

Ostatecznie zdecydowałem się na EDGE/GPRS, na EDGE w centrum Lublina mam prędkości ok. 100-150 kbps.
softnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-04-21, 12:37

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: softnet »

A ja mam AirCard 750 Sierra Wireless, niby dobry modem, ale na czubach (ul. Szczytowa) lacze sie przez GPRS a nie EDGE :(
Zastanawiam sie czy to brak zasiegu czy ja robie cos nie tak? Zaznaczam, ze modem mam dopiero od 48 godzin.

Faktem jest, ze lacze sie wewnatrz budynku, no ale nie bede siedzial z laptopem na balkonie, bo taka zabawa nie ma sensu.
Awatar użytkownika
wonski
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2006-04-13, 15:34
Lokalizacja: Lublin

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: wonski »

ja tez mieszkam w Lublinie, na Kosminku. Wlasnie wyslalem maila do plusa dotyczacego zasiegu u mnie, zobaczymy co odpisza. Bylem wczoraj w salonie firmowym na krakowskim, dowiedzialem sie tam, iz mozna umowic sie z przedstawicielem handlowym na test uslugi w domu. trzeba (->Trzeba Bykom stop) zadzwonic pod 2601 i tam sie z nimi dogadywac. Jak ktos sprawdzi to niech napisze.

pozdro
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: Enzo »

Ja sprawdzałem na Felinie, działał chociaż czasmi gubił zasięg UMTS ale wystarzczyło w telefonie wymusić działanie w sieci UMTS i wszystko było OK. Jak masz jakiegoś znajomego z telefonem obsługującym UMTS to kup simdate i będziesz mógł sprawdzić czy u Ciebie jest zasięg.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
ikinyw
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2006-04-23, 18:13
Lokalizacja: Lublin

Re: UMTS w Lublinie

Post autor: ikinyw »

Mieszkam na Dziesiatej i do niedawna korzystalem z Motoroli v980, fonik posiada mozliwosc wymuszenia UMTS wiec nie bylo zadnych problemow, mimo ze zasieg wewnatrz pomieszczen to zaledwie jedna kreska. Obecnie smigam na Optnionie 3G, wiec musialem przeprosic GPRS i pozegnac sie z UMTS'em. Szukam jakiejs dobrej antenki bo taka przesiadka z UMTS na GPRS jest dosc bolesna :/
ikinyw
-------------------------------------------------------
iPlus-Option 3G/GPRS Toshiba Satellite Pro 4600
ODPOWIEDZ