Jaki jest prawdziwy zasięg UMTS,EDGE,GPRS ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Jaki jest prawdziwy zasięg UMTS,EDGE,GPRS ?

Post autor: bob »

Mieszkam na południu Polski i ciekaw jestem jak jest faktycznie z tym zasięgiem i mocą sygnału w tej części kraju.Jeśli możesz to napisz o tym.
Myślę ,że to może się przydać osobą ,które muszą się przemieszczać z różnych powodów.
Moja lokalizacja to południowe centrum Katowic jestem w zasięgu UMTS orange(76-100%) i plusa(ok.96%) ,ery (aplikacja pokazuje dostępność 3G tej sieci lecz nie mam karty) Pojechałem na południe Rzeszowa i jakieś 10 Km od miasta nie miałem zasięgu nawet EDGE ,jedynie GPRS choć mapka orange wskazuje na zasięg EDGE.
pozdrowienia bob :)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Jaki jest prawdziwy zasięg UMTS,EDGE,GPRS ?

Post autor: krzysztof.wojcik »

bob pisze:Mieszkam na południu Polski i ciekaw jestem jak jest faktycznie z tym zasięgiem i mocą sygnału w tej części kraju.Jeśli możesz to napisz o tym.
Myślę ,że to może się przydać osobą ,które muszą się przemieszczać z różnych powodów.
Moja lokalizacja to południowe centrum Katowic jestem w zasięgu UMTS orange(76-100%) i plusa(ok.96%) ,ery (aplikacja pokazuje dostępność 3G tej sieci lecz nie mam karty) Pojechałem na południe Rzeszowa i jakieś 10 Km od miasta nie miałem zasięgu nawet EDGE ,jedynie GPRS choć mapka orange wskazuje na zasięg EDGE.
pozdrowienia bob :)
Mapka zasięgu ORANGE to jedna wielka ściema. Ja akurat sprawdzałem zasięg poamrańczowego ORANGE w północnym Mazowszu, nie zawsza pokrywa się z rzeczywistym stanem.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki jest prawdziwy zasięg UMTS,EDGE,GPRS ?

Post autor: dreamoftheviper »

Niestety tak to bywa sieci komorkowe nie zawsze dopracuja swoje mapki zasiegu i nie jest to zgodne z rzeczywistym stanem, ale jak pisałem do nich to EDGE ma być w całej polsce do końca tego roku (plus gsm) ale ile z tego prawdy to nie wiem, o zasigegu UMTS wiem tylko tyle ze <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> bedzie tylko w duzych miastach bo w malych i tym bardziej na wsiach im sie to poprostu nie oplaca (za malo uzytkownikow) ale liczba ich caly czas rosnie wiec mysle ze za rok moze 2 UMTS bedzie tez dostepny dla wszystkich Pozdrawiam
ODPOWIEDZ