Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Matinati1

Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: Matinati1 »

Słyszałem że można coś wylutować jakąś antenę wewnętrzną? Ale zupełnie nie wiem jak to zrobić? Prosiłbym o krótki instruktaż. :?:
Matinati1

Re: Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: Matinati1 »

Tam są dwie antenki prawdopodobnie jedna o wlan a druga od gsm/gprs? Tylko która jest od czego?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: dreamoftheviper »

Raczej trzeba pokombinować i to ostro:) nie trzeba było kupić modemu z wejściem na antene? i GC79 wiesz ze ma tylko GPRS to antena za dużo Ci nie pomoże Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
Matinati1

Re: Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: Matinati1 »

Tak wiem że nie ma gprs. Ale mi to <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wystarcza. Modem mam w kompie stacjonarym który mam wystawiony w oknie bo tam gdzie zwykle stoi to zasięg jest za mały i nie mogę nawiązać połączenia. Modemu nie wybierałem tylko dostałem w tej promocji za złotówkę. Dlatego chciałbym sie dowiedziec czy ktoś już takie przeróbki robił? A może konektor antenowy klejony(ciekawe czy cos to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> daje???).
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: Tomekłódź »

Postaw za modemem puszkę aluminiową po napoju lub po piwie;) U mnie dwie kreski więcej po takim zabiegu i ogółnie to popróbuj różnymi żelastwami pomachać za modemem.
Jak byłem na wsi to mi pomagało jak kabel z zasilaneim był blisko modemu.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: kemott1 »

dreamoftheviper pisze:Raczej trzeba pokombinować i to ostro:) nie trzeba było kupić modemu z wejściem na antene? i GC79 wiesz ze ma tylko GPRS to antena za dużo Ci nie pomoże Pozdrawiam
On już kupił , to uwagi typu "było trzeba.." zostaw dla siebie :) a antenka dużo da nawet na gc79 jeśli sie da jakoś podłączyć, zawsze nie było by "dziur" na pingach :) a to jest bardzo ważne w necie :D

Jeśli masz czas to spróbój "jakoś" nakleic konektor magnetyczny. są takie na allgro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83133447 ale nie obiecuje że to da jakoś poprawe ,no i oczywiscie antenke jakos do tego konektora trzeba podłączyć :)
Matinati1

Re: Jak zwiększyć zasięg w modemie GC79?

Post autor: Matinati1 »

To w takim razie jest ktoś kto ma taki konektor jak w linku z allegro wyżej? Spisuje się to u kogoś?
ODPOWIEDZ