Ilosc kresek a zasięg oraz transfer gprs /edge

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ertes232

Ilosc kresek a zasięg oraz transfer gprs /edge

Post autor: ertes232 »

Witam ------ karta gc 89 internet plus 500 w plusie
W moim przypadku to antena kierunkowa skierowana na nadajnik dała dopiero transfery w miare stabilne na poziomie ok200kb/s a czasasmi ponad 220 kb/s pomimo tego że wynegocjowana predkosc jest zawsze na poziomie 214.4kb/s.
ale bez anteny zewn w pomieszczeniu sygnał był zawsze3-4 kresek, 5 kresek miałem jak sie zbliżałem do okna i pomimo tego transfer był na poziomie 100kb/s

Wniosek z tego taki że maksymalne transfery są w tedy gdy karta radiowa widzi bezposrednio przekaznik - jest wówczas fala bezposrednia a nie odbijana od przeszkód.

Podłączyłem jeszcze antene kierunkową o zysku jakies 14 db yaga
i mam ją na dachu a kablem h 1000 połaczyłem z kartą
( długosc kabla 17 m ) kanałem wemtylacyjnym do pomieszczenia na parterze bo tam pracuje

h 1000 ma tłumienie 23 db/ 100m -- jest najlepszy !!

im wiecej kabla tym wiecej elementów powinna mieć antena
ten wtyk antenowy z wtyczki do motoroli c115 czasami nie styka ale chce zrobić sobie nowy.
pozdr.
fiodor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2005-10-05, 10:23
Lokalizacja: Malbork

Re: Ilosc kresek a zasięg oraz transfer gprs /edge

Post autor: fiodor »

cześć !
jak możesz to napisz jak sprawuje się edge. chodzi mi dokładnie o trwałość połączenia, czy jest zrywane i z jaką częstością. Osobiście nie zalezy mi na maksymalnych transferach ale na stabilności połączenia (korzystam z serwisów on-line), szczególnie przy wykorzystaniu zwykłej anteny dołączonej do karty. też jestem abonenetem plusa i na razie jadę na pakietach gprs i noki 6100, ale czasami zrywa mi łącze i trochę mnie to wkurza a i szybkość większa też by mi sie przydała więc mocno się zastanawiam nad kupnem karty edge.
Z góry dzięki

Pozdrawiam
ertes232

Re: Ilosc kresek a zasięg oraz transfer gprs /edge

Post autor: ertes232 »

edge w plusie 500 w lublinie ul. kalinowszczxyzna chodzi ok
ODPOWIEDZ