Zasięg-jak daleko EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Zasięg-jak daleko EDGE

Post autor: wms32 »

Witam.Chciałem się dowiedzieć z jakiej największej odległości od BTSa za pomocą anteny udało się komu połączyć przez EDGE.Bo sam mam do BTSa z EDGE jakies 20 km i nie wiem czy jak kupie antenę kierunkową to uda mi się złapać EDGEa.Czytałem że z 15 km niektórzy z Was mają ,ale czy 20 km to nie zadaleko?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Zasięg-jak daleko EDGE

Post autor: kemott1 »

wms32 pisze:Witam.Chciałem się dowiedzieć z jakiej największej odległości od BTSa za pomocą anteny udało się komu połączyć przez EDGE.Bo sam mam do BTSa z EDGE jakies 20 km i nie wiem czy jak kupie antenę kierunkową to uda mi się złapać EDGEa.Czytałem że z 15 km niektórzy z Was mają ,ale czy 20 km to nie zadaleko?Pozdrawiam
Sprawdz czy w ogóle łapiesz ten nadajnik na komóprce, jesli tak to są duże prawopodobieństwo że będzie działac EDGE

Umnie na komórce pokazuje miejscowośc gdzie jest EDGE, ale ten nadajnik z którego ciągne sygnał naprawde nie ma EDGE, bo zazwyczaj miasta mają po kilka nadajników i nie każdy widac ma EDGE :wink:
P.S: ten nadajnik łapie z 18 km
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Zasięg-jak daleko EDGE

Post autor: wms32 »

Niestety komórka łapie inny bo jest bliżej(3km)ale nie ma EDGEa.A ten który ma jest 20 km .
agrolan

Re: Zasięg-jak daleko EDGE

Post autor: agrolan »

20 km to nie jest straszna odleglosc jesli zastosujesz kierunkowa antene o mocy rzedu 16,5dBi
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Zasięg-jak daleko EDGE

Post autor: wms32 »

Czy to znaczy że przy tej odległości jest szansa na szybsze połączenie niż tylko GPRS?Dodam że korzystam z nokii 6230i a ona nie ma konektora na antene,ale widziałem na allegro takie nakładane na nią tylko nie wiem czy to zda egzamin,a nie chciałbym wyrzucać kasy w błoto gdyby się okazało że to nic nie pomoże. :cry:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Zasięg-jak daleko EDGE

Post autor: bob »

Hej !
Raczej wszelkie nakładane antenki czy przyklejane nie pomogą zwłaszcza jeśli chodzi o taką odległość.Antena musi być podłączona za pomocą konektora lub kabel przylutowany bezpośrednio do płyty głównej komórki.
No ale wtedy nie będzie to już telefon bezprzewodowy. :wink:
pozdr bob :twisted:
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

jak sprawdzic ?

Post autor: laker »

Czy ktos moze mi pomoc. Jak sprawdzic czy jestem w zasiegu Edge,jakis 100% sposob, sprawdzenia ktory nadajnika ma egde ?
ODPOWIEDZ