Nokia 6020 i zasięg EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koral1

Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: koral1 »

Jak sprawdzić, mając tylko telefon, czy jest w danym miejscu zasięg EDGE? Ponoć w Nokiach są net monitory i tym można, ale ja się nigdy tym nie bawiłem. Chciałbym pożyczyć ten telefon od znajomego i jak najszybciej się dowiedzieć czy w miejscu, w którym mieszkam jest EDGE i sens szukania telefonu służącego mi jako modem EDGE (teraz mam modem na usb tylko w GPRS... i aktywację iPlus).
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: dreamoftheviper »

O tym już troche było także możesz przeglądać forum a <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> coś znajdziesz.

Nokie mają możliwość sprawdzenia poprzez netmonitor czy są w zasięgu EDGE ale prościej myśle będzie napisać do [email protected] i zadać pytanie czy w mojej miejscowości jest zasięg EDGE. i oni w ciągu 2 dni odpisują. Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
koral1

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: koral1 »

No właśnie w tym problem, że wiem co mi napiszą. Z mapek wynika, że w połowie miasta Elbląga jest EDGE a w drugiej jest tylko GPRS. A te mapki to tylko symulacja i chciałbym się sam przekonać co mam w domu.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: dreamoftheviper »

koral1 pisze:No właśnie w tym problem, że wiem co mi napiszą. Z mapek wynika, że w połowie miasta Elbląga jest EDGE a w drugiej jest tylko GPRS. A te mapki to tylko symulacja i chciałbym się sam przekonać co mam w domu.
Otóż kolego się mylisz oni nie patrzą na mapki, teraz robią to bardziej profesionalnie, musisz im podać numer telefonu z którego korzystasz z internetu oraz dokładny adres gdzie mieszkasz (ulica i numer) i oni wtedy sprawdzają czy w tej lokalizacji jest EDGE czy nie ma Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
koral1

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: koral1 »

No dobra, napisałem maila do iplusa jak radziłeś. Zobaczymy co powiedzą. Ale chciałem jakoś sam sprawdzić w terenie jak to z tym zasięgiem jest. Akurat znajomy ma nokie 6020 i mógłbym to sprawdzić.
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: wms32 »

Przyłączając się mam pytanie czy ktoś może wie jak za pomocą netmonitora można to sprawdzić na noki?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: dreamoftheviper »

koral1 pisze:No dobra, napisałem maila do iplusa jak radziłeś. Zobaczymy co powiedzą. Ale chciałem jakoś sam sprawdzić w terenie jak to z tym zasięgiem jest. Akurat znajomy ma nokie 6020 i mógłbym to sprawdzić.
Jeżeli chcesz sam sprawdzić nie ma większego problemu i nie musisz mieć netmonitora, po prostu podłąćzasz nokia 6020 poprzez kabel USB i jak zobaczysz że transfero download jest powyżej 10 kilo to możesz być pewien że jesteś w zasięgu EDGE, tylko nie łącz się przez podczerwień bo nigdy nie zobaczysz czy jestes w zasięgu EDGE bo podczerwień hamuje transfer i chodzi nawet w zasięgu EDGE jak GPRS Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
koral1

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: koral1 »

No to jest inny problem z tą podczerwienią, też o tym słyszałem. Ale czy to jest ze wszystkimi portami podczerwieni tak? Ja w domu mam podczerwień podpiętą do USB i w ustawieniach można ustawić transfer do 4 Mb/s (tryb CIR)...
koral1

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: koral1 »

Miało być tryb FIR...
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: magmike »

Ograniczenie transferu może być na drugim końcu - w telefonie, jak IrDA w nim może max. 115kb/s to Ci USB nie pomoże, ale to tylko taka moja sugestia; należałoby to dokładnie sprawdzić.
pozdrawiam, magmike
koral1

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: koral1 »

Czyli najpewniejszy będzie kabel łączący telefon z komputerem. A kto mi podpowie coś jeszcze odnośnie zasięgu?
skalar13

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: skalar13 »

Ja mam takie pytanie łącze sie przez BC za pomocą noki 6020 i teoretycznie powinienem sie łączyć z predkością max 22kb\s . Ale moje najszybsze połącznie wynosi 11kb\s, czyli jestem w zasięgu EDGE i mam full zasieg to dlaczego połączenie nie jest szybsze czyżby to wina kabla?
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nokia 6020 i zasięg EDGE

Post autor: magmike »

albo wina ustawień portu
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ