problem z antena kierunkowa

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
find1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-02-08, 17:28

problem z antena kierunkowa

Post autor: find1985 »

mam blueconnect g... nie mam zasiegu edge wiec postanowilem kupic antene kierunkowa ale ona tez mi nic nie pomogla na dajnik edge mam oddalony o 19 km
antena 16,5 RATUNKU!!!!!!!1
Che-ladnik

Re: problem z antena kierunkowa

Post autor: Che-ladnik »

A ustawiłeś antenę w kierunku nadajnika? Przy takiej odległości musisz dość dobrze trafić, ale tu będzie chyba inny problem - EDGE z tego co mi wiadomo, to 1800 MHz a antena którą masz może być na 900 MHz (no powiedzmy 850-960 MHZ), czyli GPRS a jeśli tak, to z EDGE na tej antenie nic nie będzie :( . Może też być tak, że nadajnik na który się ustawiłeś nie ma EDGE. Jeśli źle mówię to niech mnie ktoś poprawi, ale myślę że dobrze.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z antena kierunkowa

Post autor: sardo nunspa »

EDGE z tego co mi wiadomo, to 1800 MHz a antena którą masz może być na 900 MHz (no powiedzmy 850-960 MHZ)
a ja potrzyłem na allegro i choćby tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85284416 jast antenka do EDGE 850-960MHZ. Jakoś nie zauważyłem anten 1900MHZ.
find 1985 masz <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jakiś net ? bo jak nic ci nie działa to napisz a jak nie działa ci tylko EDGE to jestem za cienki. mam jeno GPRS :?
Latka lecą...
Che-ladnik

Re: problem z antena kierunkowa

Post autor: Che-ladnik »

A co do anten to są i 1800 MHz i 1900 MHz i 900 MHZ a nawet trzy w jednym :) http://dipol.com.pl/sklep/a7047.htm więc jeśli to jest kwestia tylko tego, że na tym nadajniku EDGE śmiga na 1800 MHz to trzeba będzie poszukać anteny właśnie na 1800 :( Może jakimś NetMonitorem w jakiejś np Nokii dałoby się to sprawdzić czy jakoś może inaczej, lecz jak to nie mam zielonego pojęcia bo mam tylko GPRS więc moje "porady" w kwestii EDGE proszę traktować z pewną rezerwą :) (ale chęci miałem szczere 8) )
ODPOWIEDZ