ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: Gość »

Po podłączeniu anteny modem pokazuje że nie może znależć nazwy operatora zasięg pokazuje ,a potem się zawiesza.Podobno to wina zasilacza modemu i powinienem zastosować o mocy 1000-1500mA ale boję się że uszkodzę modem POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :(
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: Czarek88lol »

heh:P mam ten sam problem:P jakies dwa tygodnie kupiłem własnie taka antenke rowniez do modemu ed77 i to samo co i u CIebie... Ona lezała dwa tygodnie i dopiero dzisiaj wszedłem na dach zeby ją zamontować... miałem ze sobą laptopa także widziałem co i jak;D no wiec bez anteny kierunkowej zasięg 7 na 7 kresek;D lecz transfer taki sam jak przedtem;/ czyli marne 1 czasem 2kb/s... po podłączeniu anteny kierunkowet jedna kreska albo nic;/ i tez mnie nie chce połaczyc;/ tez słyszałem ze to moze byc wina za słabego zasilacza ale nie mam pojęcia;/ a tak w ogole to dzwnic będę z reklamacją do orange!! z początku miałem duzo lepsze transfery;/ szło wytrzymac.. teraz jest strasznie;/ i to chyba z ich winy...

pozdrawiam...
ZULUS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-02-15, 14:25

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: ZULUS »

DZISIAJ WYSTAWIŁEM TĄ ANTENĘ NA MASZCIE WYCELOWAŁEM W BTS I POKAZAŁO 7/7 KRESEK(WIĘC POWINNO BYĆ SUPER) ALE NIESTETY NA EKRANIE MODEM POKAZUJE KOMUNIKAT "NIE MOŻNA ZNALEŻĆ NAZWY OPERATORA" I NIESTETY SIĘ NIEŁĄCZY.A NA ANTENCE ORGINALNEJ ŁAPIE ODRAZU TYLKO TRANSFER STRASZNY 1,3 Kbs .W BOK kazali mi zreinstalować oprogramowanie i podobno miało zadziałać .A gdy niezadziałało pogubili się .PISZĘ ZARAZ REKLAMACJĘ.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: Czarek88lol »

heh to kopie reklamacji mozesz mi wysłac;D bo ja tez musze złozyć;D będę miał na wzór;D heh:P pozdrawiam;D
toffik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-11-18, 22:43
Lokalizacja: Wo?omin

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: toffik »

NIe jestem pewien, ale moze to byc problem z antena. EDGE w Orange dziala TYLKO na 1800mhz(tak mi sie wydaje) a zwyklo anteny kierunkowe dzialaja na 900mhz. Mysle ze w tym moze byc problem.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: Czarek88lol »

chyba raczej nie:p juz było o tym na forum a poza tym to chyba sprzedawca by o tym wiedział:P rozmawiłałem z facetem który mi wysłał tę antenę i mowi ze to raczej wina zasilacza;) ale jesli nie bedzie działała nadal to mogę mu odesłać antenę:) takze sprzedawca spoko;) polecam;) pozdrawiam:D
Gość

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: Gość »

ANTENĘ MAM NA 900-1800 POWINNA DZIAŁAĆ ALE NIESTETY NIEDZIAŁA I <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> JAK DAM ZASILACZ 1000-1500 mA CZY NIESPALĘ MODEMU .TERAZ ZAMÓWIŁEM SOBIE ANTENĘ DEDYKOWANĄ DO ED77 Z PODSTAWKĄ MAGNETYCZNĄ WALNE JĄ NA DACH I CHYBA TO BĘDZIE NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE .BO CHYBA JESZCZE TROCHĘ I POGRYZE TĄ KIERUNKOWĄ.
tatik

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: tatik »

W oranqu edqe działa na 1800 mhz (bynajmniej wiekszość). Antena kierunkowa łapie zakres 900 mhz +/- ,więc nawet jak by miała kosmiczny zysk w dB to i tak nie zadziała.
Wiem bo doświadczyłem teqo na własnej skórze - antena teraz sobie wisi dla wróbli.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: tracer.on »

Ja mam tę antenę w iPlusie idziała, ale tu EDGE jest na 900 mowa o ATK20.
A wy w orangutanie macie EDGE na 1800 na 99% to jest przyczyna, skoro na antence przy modemie działa to z kierunkową tym bardziej, a zasilacz swoją drogą jest wskazany bo czasami z usb może dostać za mało prądu, jeżeli by tobyła wina zasilania to modem powinien się zalogować i po jakimś czasie zerwać połączenie. Ale wy nie możecie się zalogować do sieci, bo macie antenę na 900Mhz a EDGE w orangutanie na 1800.
[/url]
adams

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: adams »

i nie będzie działało wszyscy dostawcy anten 900/1800 wycofali je ze sprzedaży. 99% tych anten nie działa, musisz zamienieć na 900 albo 1800
Gość

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: Gość »

W poniedziałek ją odsyłam zamówiłem już magnetyczną dedykowaną do ED77 ale tylko 5db niestety kierunkowej 1800MHz nigdzie nieznalazłem.U mnie EDGE działa (podobno) tylko na tej częstotliwości.
adams

Re: ANTENA KIERUNKOWA 16.5db i modem ED 77 NIECHCĄ DZIAŁAĆ POMOC

Post autor: adams »

dedykowana do ed 77 to każda antena z końcówką sma, 5 db może ci nie pomóc lepiej wziąć 900 kierunkową
ODPOWIEDZ