Problem z EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Problem z EDGE

Post autor: wms32 »

Witam.Korzystam z IPlusa i nokii 6230i plus antena kierunkowa ATK20 ustawiona na bts oddalonego o okolo 12km z EDGE ale 5km w przeciwnym kierunku jest Bts bez EDGE.Często telefon łapie jego sygnał bo jest silniejszy i wtedy mam tylko GPRS ale jak załapie na ten bardziej oddalony to mam EDGE z prędkością około 20KB/s.Moje pytanie jest takie,czy można coś zrobić żeby telefon działał na tym bardzieej oddalonym Btsie?Może jakoś zakłócić prace tego który jest bliżej.Bo jak jego zasięg słabnie to wtedy jest super.Pozdrawiam.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Problem z EDGE

Post autor: Czarek88lol »

hm.. antena keirunkowa by pomogła;D chociaz u mnie nei działa:P ale to chyba wina za słabego zasilacza:P pzodrawiaM:D
Gość

Re: Problem z EDGE

Post autor: Gość »

Mam antenę kierunkową ale bez zadnego zasilacza czy wzmacniacza(o ile takie istnieją)bo nigdy o nich nie słyszałem
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Problem z EDGE

Post autor: Czarek88lol »

ja uzywam modemu ed77 i do niego własnie jest zasilacz:P bezposrednio do anteny nie ma;p
ODPOWIEDZ