modem ed77(co zrobić)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
WIKARA1

modem ed77(co zrobić)

Post autor: WIKARA1 »

mam modem ed77 w abonamęcie 120zł.i na 7kresek mam4.więc stwierdziłem że muszę kupić antenkę ,ale nie taką zewnętrzną bo poco się bawić.ale taką żeby położyć na parapecie czy koło pc...
czy ktoś ma tą antenkę do tego modemiku niech da znac...
i jak działa jakie są kożyści ztego.a może jakieś inne macie rozwiązanie by chodził lepiej transfer!!!!!!!
-to jest strona z której chcę kupić te antenke...
http://www.allegro.pl/item85843902_mode ... ratis.html
Demon

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: Demon »

taka antena nic ci nie da.antena nie ma różnicy na szybkość transferu możesz jedynie uzyskac lepszy zasieg i wmiare stały zasięg o mniejszych zakłuceniach.Moja rada : dzwon do oranrutana ze transfer nie jest zgodny z regulaminem orange i nie możesz wysłac ani odebrać żednego maila.Dzwon i aglaszaj po 2 -3 razy dziennie bierz nr zlecenia dane operatora i rządaj nazwisko kierownika odpowiedzialnego za reklamacje.Będziesz uparty i wytrwały a WYGRASZ!!!
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: Czarek88lol »

ale czy rzeczywiście takie telefony do BOK coś dają?? bo ja tez mam problem z transferem;/ np w tej chwili przy sciaganiu plikow mam transfer 1kb/s;/ za 120zł miesięcznie to chyba przegięcie;/ na początku było duzo lepiej, dopiero pozniej takie słabe transfery;/ mysle ze to z ich strony cos nie tak;/ pozdrawiam;/

a tak w ogole to dysk mi dzis padł;/ ech:P segate odszedł;/
adams

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: adams »

jak masz kupować antenę to kup kierunkową z zyskiem przynajmniej 13 db
na 900 albo 1800 mhz, musisz się dowiedzieć na jakiej częstotliwości nadaje edge. antena dookólna <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie przyspieszy.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: Czarek88lol »

no ja mam 16,5dBi ale chyba chodzi na 900mhz;/ a orange edge na 1800 chyba chodzi:P ale gdizes w forum było ze to nie przeszkadza...
Demon

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: Demon »

miałem kiedys ten sam problem i co zrobiłem sprawdziłem modem był dobry kaste sim sprawdziłem na sim-tester w salomie orange i pokazało że jest ok.Sim tester nie daje gwarancji 100%.Powiedziałem ze mam takie kłopoty i zrobili duplikat tej karty i od tej pory brak problemów co do zasięgu i transferu osiagam do 22KB/s .Jak co to zapraszam na gg 3044705
wikara1

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: wikara1 »

prosze napiście czy jak już bym miał ją zamocować to antene kierunkową 16,5db to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> coś dajei ile zysku.a i czy dużo znią roboty chodzi mi tu o naprowadzanie na stacje...help
wikara1

Re: modem ed77(co zrobić)

Post autor: wikara1 »

chcę dodać że mam na oku antenke kierunkową ,czy może być taka!!!
http://www.dipol.com.pl/sklep/a7027.php ... 66de9f052c
ODPOWIEDZ