Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: ml13 »

Dzisiaj BTSearch zaktualizował bazę BTS (nie pozwoleń UKE,a realnych częstotliwości nadawania nadajnika) co znacząco ułatwi odnajdywanie jaka częstotliwość u nas działa oraz na których BTS Networks! jest dzielone LTE. Gdy nadajnik obsługuje T-mobile jest fioletowy i podana jego częstotliwość, co jest raczej logiczne. W Warszawie widzę że też pokazuje LTE innych operatorów, ale na większą skalę niestety tylko t-mobile.
Zrzut:
1423.png
Z tego co widzę na nadajnikach Networks! które ma orange na LTE800 na razie nie ma nic na temat dzielenia zasobów LTE, na 1800 już są zaktualizowane nadajniki.
Obrazek
mallo12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-06-18, 01:23

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: mallo12 »

Witam, wszystkich i prosiłbym o małą podpowiedz, ponieważ nie łapię :gwiazdki: jak to odczytać, a mianowicie na jakiej częstotliwości nadaje u mnie w okolicy lte to jest Goszcznów chodzi o t. mobile plus i orange, bo te maszty u mnie stoją i jak by było możliwe to krótki opis ja to odczytać z tej tabelki na btsearch.PL.
mallo12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-06-18, 01:23

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: mallo12 »

mallo12 pisze:Witam, wszystkich i prosiłbym o małą podpowiedz, ponieważ nie łapię :gwiazdki: jak to odczytać, a mianowicie na jakiej częstotliwości nadaje u mnie w okolicy lte to jest Goszcznów chodzi o t. mobile plus i orange, bo te maszty u mnie stoją i jak by było możliwe to krótki opis ja to odczytać z tej tabelki na btsearch.PL.
Jesli nie ten dział to prosze p przeniesienie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: dzejk »

Podaj kod pocztowy albo od razu daj linka do mapy btsearch wycentrowanej na tę miejscowość.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: matek451 »

W Goszczanowie działają dwa BTS-y NetWorks( Turecka pozwolenie T-mobile i Kaliska z Orange)zapewniają połączenie na 3G u tych operatorów z UMTS900HSPA+ oraz LTE na LTE800 z prędkościami do 75Mb/s. Pozwolenia na UMTS2100 HSPA+DC podobnie jak i na LTE1800 i LTE2600 u kazdego nie działaja. W Plusie jest pozwolenie na UMTS900Aero2 i pewnie dziala, na LTe pozwolenia ma LTE1800Aero2 i LTE800sferii, trzeba sprawdzić ich działanie.
mallo12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-06-18, 01:23

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: mallo12 »

Ślicznie dziekuję o to mi chodził a poza tym na wielkie prętkosci muszę jeszcze poczekać jeśli sie doczekam
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: 3G_ »

Jaki masz telefon? Najlepiej mieć możliwość wymuszania pasm i po prostu zobaczyć samemu co w trawie piszczy.
Btsearch świetna strona, ale opiera się na tym co ludzie przyślą, więc często brakuje aktualnych danych. A i odwrotnie ostatnio się zdarza - wraz z modernizacją Networks! czasem ktoś wrzuca LTE800 i 2600 do bazy zanim pasma te fizycznie pojawią się e eterze ;)
bars33
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-03-04, 19:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: bars33 »

Witam,
Czy mogę poprosić o aktualne nadajniki Plusa LTE w oklicy Jesionki, gmina Kolsko, powiat nowosolski?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: radius »

Baza BTSearch jest uzupełniana przez użytkowników. Także telefon w dłoń i ustalaj co i gdzie nadaje. A jak zidentyfikujesz to zgłoś przez formularz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: 3G_ »

Odpal btsearch, wybierz mapę i wybierz sobie btsearch - zobaczysz to co użytkownicy wpisali do bazy i na 99% działa. Następnie zaznacz UKE i zobaczysz pozwolenia - część z nich raczej została uruchomiona, ale niektóre pewnie pozostają tylko pozwoleniami.
Możesz sobie filtrować po sieciach, przy czym wybierz Plus+LTE+Aero2 oraz Sferia - pierwsza opcja dla GSM, UMTS i LTE1800/2600, a pod szyldem Sferii Plus ma LTE800.
Gamesiarz
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2018-04-30, 20:16

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: Gamesiarz »

Witam czy jest jakaś strona, na której możemy znaleźć planowane pozwolenia UKE? W jaki sposób najlepiej sprawdzać czy w okolicy nie pojawił się nowy nadajnik?
damianssj661
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-13, 18:21

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: damianssj661 »

radius pisze:Baza BTSearch jest uzupełniana przez użytkowników. Także telefon w dłoń i ustalaj co i gdzie nadaje. A jak zidentyfikujesz to zgłoś przez formularz.
Jak chętnie to zrobię bo mapka mi sporo pomogła. Nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji ani formularza, podpowiesz?
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: 3G_ »

Gamesiarz
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2018-04-30, 20:16

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: Gamesiarz »

Mam pytanie do osób zaznajomionych z tematem. Dostałem informację, że 20 lipca zostały zainstalowane nadajniki T-mobile w Trzebnicy, ul. Milicka 30, nr stacji 44990, nr pozwolenia MNET/11/77744/1/18.
Czy wie ktoś ile mniej więcej trwa od instalacji do uruchomienia? Na chacie dostałem informację, że tylko dział marketingu wie, kiedy nadajnik zostanie udostępniony, ale nie ma z nimi żadnego kontaktu. Z góry dziękuję za pomoc
MaGr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-02-20, 21:36
Lokalizacja: Łuków

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: MaGr »

Witam
Mam pytanko, dlaczego nie mogę połączyć się z tym BTS-em: T-Mobile (26002) ID: 26393 (N!), pomimo że jest najbliżej i jest skierowana na niego antena kierunkowa?
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: KacK »

Mam pytanie ile czasu mija jeśli na Btsearch pojawia się np nowe pozwolenie na BTS Play, ile czasu minie zanim on stanie na nogi i będzie działać?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: onken »

Pozwolenia nie oznaczają że nadajnik tam powstanie.
Może, pewnie będzie, kiedy, nikt tego nie wie, ale wcale nie musi powstać.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: KacK »

w zeszłym roku obok mnie też było pozwolenie ale T mobile, 3 miesiące później BTS już stał, ale włączyli go dopiero za kolejne 3 miesiące. Dobrze by było aby z tym BTSem było podobnie, poprawił by mi on znacznie neta :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: radius »

Proponuję śledzić: http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/
Maszty to XXIX kategoria obiektu.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
KacK
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2018-02-08, 22:54

Re: Nowa mapa "pozwoleń" na BTSy

Post autor: KacK »

@radius Fajna stronka, widzę, że BTS Play o którym pisałem ma pozwolenie na budowę. 2 sprawa bardziej zastanawiająca ta stronka twierdzi ze nadajnik o którym tez pisałem T mobile nie ma jeszcze uzyskanego pozwolenia na budowę a maszt stoi i działa :D
ODPOWIEDZ