EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jarek1233

EDGE

Post autor: Jarek1233 »

Mam iPlus i według mapek zasiegu powinienem mieć EDGE ale mam tylko gprs. Mam też zewnętrzną antene kiierunkową(po necie radiowym) ale po jej podłączeniu jest to samo.Czy jak kupie dłuższy maszt,to pomoże?
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: EDGE

Post autor: Enzo »

Mapki trzeba traktować raczej orientacyjnie bo siła sygnału zalezy od wielu czynników. Podobno jak napiszesz prośbę do plusa to mogą to sprawdzić dokłanie.
iPlus+E61i=FUN
ktryk

Re: EDGE

Post autor: ktryk »

Ja miałem podobnie bts z edge 8km a gprs 1km i cały czas miałem tylko gprs bo silniejszy sygnał ,dopiero jak showałem antene kierunkowa za budynek od tego gprsowego i ustawiłem na edge to dopiero zaczeło łapac edge. A wysokośc umnie nic niedawała bo silniejszy sygnał itak się ładował z gprs.
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: EDGE

Post autor: wms32 »

Obawiam się że antena od radiówki sie nie nada.Pozatym zalezy jaki bts ma silniejszy sygnal z edge czy gprs.W noki mozna sobie ustawic w netmonitorze z ktorego chcesz korzystac.[/img]
Gość

Re: EDGE

Post autor: Gość »

Po podłączeniu tej antenki jest tak samo jak bez niej.
A może nie odbiera mi przez to że jakiś budynek mi zasłania?
adams

Re: EDGE

Post autor: adams »

na jaką czestotliwość jest ta twoja antena? bo <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie na 900/1800 MHz
jak byś poczytał forum albo użył przycisku szukaj to byś się dowiedział na jakich częstotliwościach nadaje edge. a tak metodą prób i błędów doszedłeś do wniosku że antena nie pomogła
Gość

Re: EDGE

Post autor: Gość »

A jaką antene proponujecie?
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re:Antena

Post autor: MaciekAdv »

Dużo osob chwali tą "antana ATK 20 z końcówką SMA" mozna ja kupic
na www.dipol.com.pl cena około 70zł + przesyłka.
Pozdrawiam
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: EDGE

Post autor: wms32 »

Zgadza się ta antena jest naprawdę dobra.Sam takiej używam.
tatik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-02-27, 13:19
Lokalizacja: Bagniewo

Re: EDGE

Post autor: tatik »

Wszystko dobrze pod warunkiem, że bts chodzi na 900 mhz, bo jeśli nie to ta antena jest bezużyteczna
Gość

Re: EDGE

Post autor: Gość »

Dokładnie tak.BTS musi chodzić na 900mhz.A chyba większość właśnie tak działa.
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: EDGE

Post autor: skalar13 »

W Erze i IPlusie EDGE jest na 900 a w Orange 900 lub 1800 to zależy od BTSu.
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: EDGE

Post autor: Demon »

Trzeba zadzwonic do operatora i zapytac ktory bts ma edge i ustawic antene dokladnie na niego.I w zaleznosci jak daleko masz do btsa to sa 2 rodzaje anten.Jedna na bliska odleglosc do btsa i druga na wieksza odleglosc.Moze byc tak ze jezeli masz blisko do btsa i masz ta mocniejsza antene to sygnal bedzie zaklucony .Zadzwon do firmy dipol porozmawiaj z technikiem on tobie doradzi odpowiednią.
Pozdrawiam:))
adams

Re: EDGE

Post autor: adams »

wszystkie bts-y nadają na 900 niektóre albo większość dodatkowo na 1800 a w wiekszych miastach dodatkowo na 2100(umts)
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: EDGE

Post autor: tracer.on »

iPlus nadaje na 900 i ATK 20 załatwi twój problem. Mam tę antenę i EDGE z ok 15km. Antena skierowana na btsa
ODPOWIEDZ