antena do ed77?!

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

antena do ed77?!

Post autor: Czarek88lol »

Obrazek
A7027 - Antena do telefonów komórkowych GSM 20-elementowa ATK 20/850-960MHz z przewodem 10m i wtykiem SMA

czy ktos uzywa tej anteny kierunkowej do ed77?
bo ja taką kupiłem i u mnie nie działa;/ sprzedawca mówi ze to wina zasilacza ale sam nie wiem;/ jesli ktos takiej uzywa do tego własnie modemu to niech napisze jaki ma z niej zysk i jaki zasilacz do niej posiada;) pozdrawiam;D aha łacze sie przez edge w orange;)
tatik

Re: antena do ed77?!

Post autor: tatik »

Ja mam identyczną antenę.
Już kiedyś w jakimś poście pisałem, że oranqe edqa ma na 1800 mhz choć są wyjatki że jest na 900/1800. Wiec jak Twój bts daje 1800 mhz to ta antenka nie działa. Zmien operatora (era i plus ma 900mhz) lub antenkę. (coprawda nie widziałem kierunkowych na 1800 mhz ale pewnie sie pojawią)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: antena do ed77?!

Post autor: Czarek88lol »

ale własnie na tym forum doradzono mi tą antene:> i sprzedawca z allegro tez by chyba wiedział cos na ten temat:> antena jest przeznaczona takze do ed77 a to tylko te modemy sa w orange;/ juz nie wiem sam... wiem ze Ci co mają ten modem korzystają z anten kierunkowych;/ a na 1800mhz nigdzie nie znalazłem;/ takze sam nie wiem... sprzedawca powiedział ze to moze byc wina zasilacza a jesli nie to moge zwrocic antenke;D
tatik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-02-27, 13:19
Lokalizacja: Bagniewo

Re: antena do ed77?!

Post autor: tatik »

jeśli masz możliwośc zwrotu to zwracaj - ale dla pewności zadzwoń do oranqa i spytaj sie o Twojeqo nabliszeqo bts'a i czestotliwość edqe.
Ale skoro antena 900 mhz nie działa to btsik qada na 1800 mhz.

ps. sprzedawca nie zawsze jest doinformowany, pozatym sprzedać to sprzedać... :lol:
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: antena do ed77?!

Post autor: Czarek88lol »

mam 10km do bts'u obsługujacego edge... 900mhz jednak:D czyli antenka pasuje;D wiec jaka jest przyczyna ze nie działa;/ z laptopem wszedłem na dach i probowałem w kazdym kierunku i nic;/ czyzby to rzeczywiscie wina zasilacza?? moze ma ktos ten modem z jakas antena kierunkowa? pozdrawiam:D
lidmar
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2005-11-23, 21:01
Lokalizacja: Siedlce

Re: antena do ed77?!

Post autor: lidmar »

o jaki zasilacz chodzi?
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: antena do ed77?!

Post autor: Czarek88lol »

chodzi o zasilacz modemowy do ed77... ten co mam ma 600mA a koles od kotrego zamawiałem antene powiedział ze powinien byc 1000, 1500mA... i dlatego mogą byc problemy;D
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: antena do ed77?!

Post autor: Demon »

Panowie ta antena co ją macie jest ok jest do duzej odległości od Bts zasilacz jest odpowiedni rozmawiałem z technikiem z firmy Dipol producentem tej anteny i powiedział że najwazniejsze to wiedzieć który Bts ma Edge(dowiemy sie tego dzwoniąc do orange i rozmawiając z technikiem nie konsultantem ) i dokładnie ustawić antenę-trzeba próbować.

Dla mniejszych odległości do Bts jest wskazana ta antena:

http://www.dipol.com.pl/sklep/a7017.php ... 733271a206

To są anteny co są na allegro ,ale tu mamy ceny producenta.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ