Antena zewnetrzna do gc89

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wojtek

Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Wojtek »

Witam mam pytanie czy ktos moze wie gdzie mozna zakupic taka własnie antenke jak w temacie?? Znalazlem ja jedynie w vobisie ale niestety ciagle jej nie maja na stanie bardzo prosze o pomoc.
plywaj

antenka zewnętrzna dla kart EDGE

Post autor: plywaj »

Mam kartę GC85 z usługą EDGE w Idei, do której dokupiłem zewnętrzną antenkę dookólną na aukcji Allegro. Sprzedaje je firma produkująca (nazwy akurat nie pamiętam), więc nie powinno być problemu z brakiem na półce sklepowej. Ja otrzymałem przesyłkę w ciągu 48 gpdzin i zapłaciłem 90 złotych. Polecam to rozwiązanie - zdecydowanie poprawia się siła sygnału na stabilne 5 kresek wskaźnika i oczywiście polepsza transer, który dochodzi do 240 kbps. Moi znajomi, którzy mieszkają w niefortunnym miejscu od nadajnikóe Idei, kupili (także na Allegro) antenę kierunkową z konnektorem dostosowującym do gniazda karty i zastosowali z sukcesem - bez tego nawet trudno było im nawiązać stabilne połączenie z nadajnikiem. Ale nawet najlepsze antenki nie poprawią pewnych problemów technicznych po stronie operatora. Z jakichś powodów całkiem nieźle przebiega "ssanie" dużych plików (np update Windowsów - nawet powyżej 200 kbps) z niektórych serwerów, natomiast fatalnie otwierają się kolejne witryny internetowe - czasem nawet bez powodzenia. Myślę że Idea jeszcze musi nad tym popracować, ale nie wygląda to na słabą przepustowość łaczą, ale może być sprawą konfiguracji ich serwerów DNS lub coś w ty, rodzaju.
A z antenką warto "poćwiczyć" - sprawdziłem, przekonałem się - powodzenia!
Wojtek

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Wojtek »

Szukałem na allegro ale jet taki proble ze karta gc89 ma inne gnazdo niz gc85 i jest z tym duzy klopot, ale bardzo dziekuje za porade bede dalej szukal. POZDROWIENIA
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

A do czego był ten link powyżej bo cos nic tam nie moge <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> zwiazanego z anteną do gc 89
Leon

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Leon »

dodał ten link w kilku miejscach na forum i pewnie zależy mu na odwiedzinach jego strony, czubek i spamer :evil:
ertes232

antenka

Post autor: ertes232 »

powinieneś dobrać jedną z wtyczek zasilających do tej karty w tym jest najw problem ja tak zrobiłem
reuter

antena zewnętrzna do GC89

Post autor: reuter »

Do Wojtka: i co z twoimi poszukiwaniami? Mam ten sam problem - chodzi mi tylko o GPRS - połączyć się mogę tylko stawiając laptopa w karmniku dla ptaszków w ogrodzie! Pozdro dla wszystkich. [email protected]
Wojtek

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Wojtek »

A gdzie znalazles ta wtyczke, mozesz podac strone
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

czy w końcu ktoś znalazł takową antenę do tego modemu, albo jakiś link gdzie można to kupić. Bo mam problem z sygnałem we Wrocławiu gdzie mieszkam [email protected]
Marcin

Konektor

Post autor: Marcin »

Czesc

Ponieważ mam już antenkę,ale z konektorem FMA to mam pytanko czy ktoś może wie gdzie mógłbym kupić taki konektor z karty GC89 na FMA. CZy ktoś może ma specyfikacje dokładną tego złącza , jeżeli tak to będzie łatwiej :)
Pozdrawiam

Marcin
zirk

złącze

Post autor: zirk »

Jest kilka rodzajów złącz antenowych na kartach pcmcia ale to chyba tylko cztery możliwości. Ja skorzystałem z pomocy fachowców od sieci bezprzewodowych i oni pomogli mi określić rodzaj złącza (tu akurat chodziło o inną kartę - globetrotter edge). Jeśli są gdzieś w pobliżu tacy co zakładają sieci radiowe to weź kartę, pokaż im i oni powinni wiedziec jakie to złącze. Potem jest już łatwo. Bez anteny zewnętrznej nie miałem żadnego blue connect chociaz mieszkam 45 km od Warszawy.
ertes232

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: ertes232 »

dzwon 022 63-17-263 konektory antenowe cena 110 zł + 10 poczta sonyericsson

------- 022 635-19-13 anteny różne f-ma :: promaco ""

tylko trzeba sprawdzić na jakiej czestotliwosci chodzi edge lub gprs
wyłącz automat ustaw czestotlo ( zakresu ) i wybieraj kolejno czest, u mnie wypadło 900 MHz edge i na taką czest musisz kupić antene !!!

nie ma anten na -----------gprs edgei umts --------- w jednym
pozdr.
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

i nie ma anten zewnętrzych na 1800
kaktus

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaktus »

W Polsce to taki <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> może mieć miejsce , że sprzedają modemy gc 89 ale anteny z konektorem nie dostaniesz. Co na to PLUSGSM, IDEA i inne sieci?

Ja wyślę sprawę do rzecznika praw konsumenta , że cię oszukują sprzedając usługę która bez anteny przy modemie <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie działa, więc jest pretekst do odszkodowania lub odstąpienia od umowy.

Proszę składajcie telefoniczne reklamacje ( bez opłat tel : 601 101 101 w plusie) Reklamacja musi być przyjęta i rozpoznana w ciagu 14 dni. Może wtedy coś się ruszy i przestaną nas oszukiwać
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Antenę można juz dostać ,za jedyne ..... 185 zł :shock: Zamówiłem w firmowym sklepie SE w W-wie.(zdaje się netsport) Tylko wtyczka jest tak zaje..... cie zaprojektowana ,że wystarczy lekko ruszyć laptopem albo kablem od anteny i niestety wypada .
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Możesz dać kontakt do tego sklepu! A i jak możesz to napisz parę słów o transferze jaki masz i ogólnie! Dzięki jak co to mój email [email protected] lub gg 7729824 proszę o kontakt!
zirk

potwierdzam

Post autor: zirk »

Potwierdzam to, co jest napisane wyżej: kupiłem kartę z usługą blue connect i bez zewnętrznej anteny nie było połączenia (45 km od Warszawy !!!), a anteny i konektora musiałem sie sam naszukać bo spece z ery nie wiedzieli nawet jak nazywa się złącze antenowe w karcie i nic nie wiedzieli o antenach zewnętrznych chociaz firma z Irlandii produkująca karty oferuje także anteny
MariuszDW

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: MariuszDW »

Dzisiaj powiajwiły się na Allegro konektory do GC89. Jako komplet z anteną, ale wziąłem bo jestem zdesperowany :)
ertes232

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: ertes232 »

To ja zapłaciłem w son eric. 110 zł a on ma komplet z antena za 85 zł

ale taka antenka to nie wiele daje nie ma to jak kierunkowa
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Jak przyjdzie paczka i sprawdzisz antenę to napisz czy jesteś zadowolony i jak się sprawuję! To ważne bo też zamierzam sobie takie cacko kupić ale się wstrzymam parę dni dopuki ktoś tego nie przetestuje! Pozdrawiam
Gość

MariuszDW

Post autor: Gość »

Może i niewiele daje taka antena, ale bez niej <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie ma zasięgu w moim pokoju. A w kuchni jest spoko :)
A z taką antenką mam 3-4 kreski na Siemensie CX65 i GPRS chodzi spoko. Jak przywiozłem sobie tą kartę, to zaniosłem w nocy kompa do kuchni i trochę pochodziło przez 2 dni. W porywach 60kbps, ale średnio to było ok 30-40kpbs :roll: (mam jakieś 30km do betesa). Niby EDGE się załączał, ale trochę za daleko.
Ten konektor przyjdzie dopiero w poniedziałek, bo facet nie miał czasu wczoraj wysłać (było popołudnie), chociaż chciałem dopłacić :).
Później będę pewnie szukał porządnej anteny.
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

A tu dla tych co szukają konektora bez anteny. Sprawdzcie może warto http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68965720
pozioma

Konektor do GC89

Post autor: pozioma »

Mi zrobili taki konektor do karty GC89 w firmie PROCAR Wojciech Cieślak ul. Rzezbiarska 6 Warszawa za 65 pln tel. 022 812-41-41
Pozdrawiam
michał - gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: michał - gość »

Anonymous pisze:Możesz dać kontakt do tego sklepu! A i jak możesz to napisz parę słów o transferze jaki masz i ogólnie! Dzięki jak co to mój email [email protected] lub gg 7729824 proszę o kontakt!

kontakt so sklepu SE http://www.sonyericsson-sklep.pl/ , czy to będzie reklama (to pytanie do admina ?) Można zamówić tel. bądż przez GG ,albo maila .Nie wiem tylko , czy jest już w ofercie na stronie ,ja zamawiałem przez GG.

Wydaje mi się tylko ,że cena tej anteny lekko przesadzona .
Co do transferów ,to nie wiele mogę powiedzieć , bo za krótko korzystam z iPlusa . Gdy jestem w city (Gdynia ) to nie korzystam z anteny ,bo mam do 5-4 kresek(edge) na samej karcie i transfery max do 28 -30 KB/s , natomiast poza miastem na gprs - e niestety połączenie modemowe , i transfer max 4,8 KB/s , ale na 1-3 kreskach .


Może ktoś ,kto zna się na rzeczy wypowiedzial by się w temacie ,czy jakość sygnału (ilość kresek) ma wpływ na transwer .
ertes232

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: ertes232 »

Sory panowie jednak jest antena uniwersalna na gprs, edge ,umts typ jagi np http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=67877484 ale droga i ciekawe gdzie działa umts i jak to chodzi

swoją drogą żałuje że nie mam gc95 ona ma pełny fulllll
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: zDaleKi »

ertes232 pisze:[...] ciekawe gdzie działa umts i jak to chodzi
Na 100% jest w Warszawie, a jak chodzi...?? Pewnie dobrze :)
ertes232 pisze:swoją drogą żałuje że nie mam gc95 ona ma pełny fulllll
Ja się wstrzymam do czasu aż ceny modemów spadną a u mnie będzie UMTS ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kaczorr

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaczorr »

tak,tak...Panowie też jestem ciekaw jak te konektory i antenki się spisują gdyż co nieco już się pojawiło na allegro,jak byście mogli to dajcie cynka czy coś z tych rzeczy na allegro rzeczywiście jest warte zakupu a nie wielkim sheetem :wink: pozdrawiam 8)
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

aha Panowie jeszcze jedno,...przede wszystkim chodziłoby mi o to czy jest poprawa na GPRS (praca w terenie) - lepsza prędkość i jak to się ma sprawa z wtyczkami gdyż co niektórzy psioczą że wylatują,słabo trzymia,itp,..pozdro...oczywiście :wink:
kaktus

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaktus »

Czytam co Wy piszecie i mi się robi niedobrze. Najpierw dali się nabić na umowę dwuletnią lub roczną , wydali kupę forsy na gówniany modem GC 89 a teraz cudują z amatorskimi antenkami. To jest zawszony obowiązek Sony Ericsson w Polsce kreować politykę akcesoriów czyli np. anten . A oni nie robią nic a ponadto są niegrzeczni w rozmowie przez telefon.
ODPOWIEDZ