Antena zewnetrzna do gc89

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Antenę można juz dostać ,za jedyne ..... 185 zł :shock: Zamówiłem w firmowym sklepie SE w W-wie.(zdaje się netsport) Tylko wtyczka jest tak zaje..... cie zaprojektowana ,że wystarczy lekko ruszyć laptopem albo kablem od anteny i niestety wypada .
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Możesz dać kontakt do tego sklepu! A i jak możesz to napisz parę słów o transferze jaki masz i ogólnie! Dzięki jak co to mój email [email protected] lub gg 7729824 proszę o kontakt!
zirk

potwierdzam

Post autor: zirk »

Potwierdzam to, co jest napisane wyżej: kupiłem kartę z usługą blue connect i bez zewnętrznej anteny nie było połączenia (45 km od Warszawy !!!), a anteny i konektora musiałem sie sam naszukać bo spece z ery nie wiedzieli nawet jak nazywa się złącze antenowe w karcie i nic nie wiedzieli o antenach zewnętrznych chociaz firma z Irlandii produkująca karty oferuje także anteny
MariuszDW

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: MariuszDW »

Dzisiaj powiajwiły się na Allegro konektory do GC89. Jako komplet z anteną, ale wziąłem bo jestem zdesperowany :)
ertes232

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: ertes232 »

To ja zapłaciłem w son eric. 110 zł a on ma komplet z antena za 85 zł

ale taka antenka to nie wiele daje nie ma to jak kierunkowa
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Jak przyjdzie paczka i sprawdzisz antenę to napisz czy jesteś zadowolony i jak się sprawuję! To ważne bo też zamierzam sobie takie cacko kupić ale się wstrzymam parę dni dopuki ktoś tego nie przetestuje! Pozdrawiam
Gość

MariuszDW

Post autor: Gość »

Może i niewiele daje taka antena, ale bez niej <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie ma zasięgu w moim pokoju. A w kuchni jest spoko :)
A z taką antenką mam 3-4 kreski na Siemensie CX65 i GPRS chodzi spoko. Jak przywiozłem sobie tą kartę, to zaniosłem w nocy kompa do kuchni i trochę pochodziło przez 2 dni. W porywach 60kbps, ale średnio to było ok 30-40kpbs :roll: (mam jakieś 30km do betesa). Niby EDGE się załączał, ale trochę za daleko.
Ten konektor przyjdzie dopiero w poniedziałek, bo facet nie miał czasu wczoraj wysłać (było popołudnie), chociaż chciałem dopłacić :).
Później będę pewnie szukał porządnej anteny.
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

A tu dla tych co szukają konektora bez anteny. Sprawdzcie może warto http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68965720
pozioma

Konektor do GC89

Post autor: pozioma »

Mi zrobili taki konektor do karty GC89 w firmie PROCAR Wojciech Cieślak ul. Rzezbiarska 6 Warszawa za 65 pln tel. 022 812-41-41
Pozdrawiam
michał - gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: michał - gość »

Anonymous pisze:Możesz dać kontakt do tego sklepu! A i jak możesz to napisz parę słów o transferze jaki masz i ogólnie! Dzięki jak co to mój email [email protected] lub gg 7729824 proszę o kontakt!

kontakt so sklepu SE http://www.sonyericsson-sklep.pl/ , czy to będzie reklama (to pytanie do admina ?) Można zamówić tel. bądż przez GG ,albo maila .Nie wiem tylko , czy jest już w ofercie na stronie ,ja zamawiałem przez GG.

Wydaje mi się tylko ,że cena tej anteny lekko przesadzona .
Co do transferów ,to nie wiele mogę powiedzieć , bo za krótko korzystam z iPlusa . Gdy jestem w city (Gdynia ) to nie korzystam z anteny ,bo mam do 5-4 kresek(edge) na samej karcie i transfery max do 28 -30 KB/s , natomiast poza miastem na gprs - e niestety połączenie modemowe , i transfer max 4,8 KB/s , ale na 1-3 kreskach .


Może ktoś ,kto zna się na rzeczy wypowiedzial by się w temacie ,czy jakość sygnału (ilość kresek) ma wpływ na transwer .
ertes232

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: ertes232 »

Sory panowie jednak jest antena uniwersalna na gprs, edge ,umts typ jagi np http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=67877484 ale droga i ciekawe gdzie działa umts i jak to chodzi

swoją drogą żałuje że nie mam gc95 ona ma pełny fulllll
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: zDaleKi »

ertes232 pisze:[...] ciekawe gdzie działa umts i jak to chodzi
Na 100% jest w Warszawie, a jak chodzi...?? Pewnie dobrze :)
ertes232 pisze:swoją drogą żałuje że nie mam gc95 ona ma pełny fulllll
Ja się wstrzymam do czasu aż ceny modemów spadną a u mnie będzie UMTS ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kaczorr

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaczorr »

tak,tak...Panowie też jestem ciekaw jak te konektory i antenki się spisują gdyż co nieco już się pojawiło na allegro,jak byście mogli to dajcie cynka czy coś z tych rzeczy na allegro rzeczywiście jest warte zakupu a nie wielkim sheetem :wink: pozdrawiam 8)
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

aha Panowie jeszcze jedno,...przede wszystkim chodziłoby mi o to czy jest poprawa na GPRS (praca w terenie) - lepsza prędkość i jak to się ma sprawa z wtyczkami gdyż co niektórzy psioczą że wylatują,słabo trzymia,itp,..pozdro...oczywiście :wink:
kaktus

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaktus »

Czytam co Wy piszecie i mi się robi niedobrze. Najpierw dali się nabić na umowę dwuletnią lub roczną , wydali kupę forsy na gówniany modem GC 89 a teraz cudują z amatorskimi antenkami. To jest zawszony obowiązek Sony Ericsson w Polsce kreować politykę akcesoriów czyli np. anten . A oni nie robią nic a ponadto są niegrzeczni w rozmowie przez telefon.
kaczorr

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaczorr »

to wszystko prawda,że to zawszony obowiązek sony ale co zrobić jak sony ma to w d...pie :twisted: , chyba trzeba jakoś sobie radzić chyba,że masz jakieś lepsze rozwiązanie :evil:
MariuszDW

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: MariuszDW »

No przyszła w końcu ta antenka. Tylko wbrew temu, co myślałem (zdjęcie wprowadziło mnie w błąd), to nie jest konektor z anteną, a antena z odpowiednim kablem. Prawdopodobnie po jej rozkręceniu można uzyskać sam kablel (konektor) z odpowiednim złączem, ale nie chce mi się już dzisiaj tego sprawdzać. Może później jeszcze się zmuszę. W każdym razie jeśli nie można odłączyć kabla, to się nieźle zbulwersuję, bo zamówiełem już antenę kierunkową.
A teraz wrażenia. Jak na takie "coś", antena sprawuje się u mnie rewelacyjnie. Jak już wspominałem u mnie w pokoju nie ma zasięgu. Podłączyłem antenę i postawiłem ją w rogu pokoju, za szafą i jest zasięg. Co prawda tylko dwie kreski, które czasami spadają do zera, ale połączenie EDGE jest cały czas i transfer nie siada. Jak mam dwie kreski, to chwilami uzyskuję ponad 150kbps. Jak na moje wrunki to rewelacja. Jak zanosiłem kompa do kuchni, gdzie mam zasięg 2 kresek bez anteny, to w porywach miałem 60kpbs, średnio to było 30kpbs. A teraz z tą antenką mam średnio 9-10kB/s. Ciekawe jak będzie z tą anteną kierunkową.
Poźniej napiszę (lub jutro), czy ten kabel można odłączyć. Ale w sumie już są na Allegro same konektory.
A do Pana kaktusa, strasznie mi przykro, że nie potrafisz się oprzeć swoim masochistycznym skłonnościom i mimo, że ci niedobrze nadal to czytasz. W każdym razie ja wiedziałem, co kupuję i co podpisuję.
MariuszDW

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: MariuszDW »

wow, przez parę minut miałem 17.5 kB/s :lol:
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Pozdro dla Kaktusa,ostatnio byłem w Warszawie w salonie Plusa a te <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> mi odpowiedzieli 'A TO MOŻNA <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> PODŁĄCZYĆ ANTENĘ DO GC 89" Kur... kogo oni tam zatrudniają? Też mam czasami problemy z zasięgiem i chciałbym kupić tą jeb... antenę,ale jak widać jest to w Polsce zaj....trudne :( nara.
Robert

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Robert »

Kupiłem konektor z anteną w Infopolis w Reducie w Warszawie. Kosztowała 32zł. Działa bez zarzutu. Po podłączeniu mogę efektywnie korzystać z gprs-u tam gdzie to było <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie możliwe. Przy edge-u uzyskuję max transfer bez problemu.

Na foliowej torebce, w którą antena była zapakowana jest część adresu dystrybutora

Passus Sp z o.o.
ul. Wiktorska 63
(miasta nie ma)
Darek

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Darek »

Korzystam z karty U530 i GC89 pod warszawą .
Umts sięga do 3 kresek i transfer osiaga ok 30 k na merlinie 530
EDGE na gc 89 z z zew. antena Yagi namierza Raszyn i działa różnie od 5-20 k. do wiadomości pytajacych o transfer : zasadniczy wplyw na transfer w EDGE ma obciażenie anteny nadajnika w danym rejonie . sugeruję przy stacjonarnym ustawieniu poszukać innej anteny poprzez obracanie i wyszukiwanie. ilość kresek ma znaczenie przy słabym sygnale jednak przy wartościach 3-5 w zasadzie nie powinno być duzych różnic.
Pamiętajcie ,że EDGE to GPRS i szybkość zależy od wolnych kanałów.
A poza tym czy ktoś słyszał o możliwości przeróbki Merlina 530 do 630 by mozna dołaczyć zew. antenę.
adams

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: adams »

Passus Sp z o.o.
ul. Wiktorska 63
(miasta nie ma)
warszawa
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: skorpion »

Witam! co polecacie "na dzis" do GC89,chodzi mi o antene ktora bedzie dobrze lapala GSM i WiFi. Czy antenki z allegro dedykowane do modemow GSM(tych z WiFi) lapia WiFi ? Dzieki :)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: DADA »

skorpion pisze:Czy antenki z allegro dedykowane do modemow GSM(tych z WiFi) lapia WiFi ? Dzieki :)
Tylko anteny sprzedawane w komplecie z modemem posiadaja 4 zakresy pracy:
900MHz czyli GSM
1800MHz czyli DCS
2100 MHz czyli UMTS
2400MHz czyli WiFi (jako opcja 5GHz)


Allegrowe "garazowce" sa przewaznie co najwyzej 3 pasmowe.
Bez zakresu WiFi niestety :?
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: skorpion »

Mozna gdzies kupic oryginalna antene do gc89? Nigdzie nie moge znalezdz w necie,nawet na stronie SE niema. Moze dopasowac jakas do samego WiFi? Lapie kilka sieci niezabezpieczonych w okolicy,ale zasieg jest bardzo slaby,ledwo na GG moge rozmawiac po tych sieciach. Iplus obcina transfer,mam 0,5 do 1kB\s,to kombinuje z WiFi :)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: DADA »

skorpion pisze:Mozna gdzies kupic oryginalna antene
Orange sprzedawal tego typu anteny w komplecie startowym wraz z modemem na poczatku tego roku.
Osobno, mysle ze musisz poszukac na allegro lub na forum.
Czasem modemy lubia sie uszkodzic i zostaje tylko antena nieszczesnikowi. :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Szadzik »

skorpion pisze:Mozna gdzies kupic oryginalna antene
Kiedyś na allegro widziałem jak ktoś miał tego pełno, za grosze.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: DADA »

Szadzik pisze:Kiedyś na allegro widziałem jak ktoś miał tego pełno, za grosze.
Dokladnie :!: Ja tez to potwierdzam co mowi kol "Szadzik" ze gdzies na Allegro obilo mi sie to o oczy 8)

Powodzenia w poszukiwaniach.
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: skorpion »

dzieki panowie 8) mam jeszcze jedno pytanie...jakie ten gc89 ma gniazdko antenowe? SMA?
kail22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-10, 18:33

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kail22 »

Panowie mam pytanko jaką antenke wybrać do gc89:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106942439
taką czy moze orginalną SONY ERICSSON GCA-12
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108700581
dzieki za pomoc pozdro chodzi mi o dobry zasieg EDGE.
ODPOWIEDZ