Antena zewnetrzna do gc89

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

kaczorr

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kaczorr »

to wszystko prawda,że to zawszony obowiązek sony ale co zrobić jak sony ma to w d...pie :twisted: , chyba trzeba jakoś sobie radzić chyba,że masz jakieś lepsze rozwiązanie :evil:
MariuszDW

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: MariuszDW »

No przyszła w końcu ta antenka. Tylko wbrew temu, co myślałem (zdjęcie wprowadziło mnie w błąd), to nie jest konektor z anteną, a antena z odpowiednim kablem. Prawdopodobnie po jej rozkręceniu można uzyskać sam kablel (konektor) z odpowiednim złączem, ale nie chce mi się już dzisiaj tego sprawdzać. Może później jeszcze się zmuszę. W każdym razie jeśli nie można odłączyć kabla, to się nieźle zbulwersuję, bo zamówiełem już antenę kierunkową.
A teraz wrażenia. Jak na takie "coś", antena sprawuje się u mnie rewelacyjnie. Jak już wspominałem u mnie w pokoju nie ma zasięgu. Podłączyłem antenę i postawiłem ją w rogu pokoju, za szafą i jest zasięg. Co prawda tylko dwie kreski, które czasami spadają do zera, ale połączenie EDGE jest cały czas i transfer nie siada. Jak mam dwie kreski, to chwilami uzyskuję ponad 150kbps. Jak na moje wrunki to rewelacja. Jak zanosiłem kompa do kuchni, gdzie mam zasięg 2 kresek bez anteny, to w porywach miałem 60kpbs, średnio to było 30kpbs. A teraz z tą antenką mam średnio 9-10kB/s. Ciekawe jak będzie z tą anteną kierunkową.
Poźniej napiszę (lub jutro), czy ten kabel można odłączyć. Ale w sumie już są na Allegro same konektory.
A do Pana kaktusa, strasznie mi przykro, że nie potrafisz się oprzeć swoim masochistycznym skłonnościom i mimo, że ci niedobrze nadal to czytasz. W każdym razie ja wiedziałem, co kupuję i co podpisuję.
MariuszDW

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: MariuszDW »

wow, przez parę minut miałem 17.5 kB/s :lol:
Gość

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Gość »

Pozdro dla Kaktusa,ostatnio byłem w Warszawie w salonie Plusa a te <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> mi odpowiedzieli 'A TO MOŻNA <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> PODŁĄCZYĆ ANTENĘ DO GC 89" Kur... kogo oni tam zatrudniają? Też mam czasami problemy z zasięgiem i chciałbym kupić tą jeb... antenę,ale jak widać jest to w Polsce zaj....trudne :( nara.
Robert

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Robert »

Kupiłem konektor z anteną w Infopolis w Reducie w Warszawie. Kosztowała 32zł. Działa bez zarzutu. Po podłączeniu mogę efektywnie korzystać z gprs-u tam gdzie to było <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie możliwe. Przy edge-u uzyskuję max transfer bez problemu.

Na foliowej torebce, w którą antena była zapakowana jest część adresu dystrybutora

Passus Sp z o.o.
ul. Wiktorska 63
(miasta nie ma)
Darek

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Darek »

Korzystam z karty U530 i GC89 pod warszawą .
Umts sięga do 3 kresek i transfer osiaga ok 30 k na merlinie 530
EDGE na gc 89 z z zew. antena Yagi namierza Raszyn i działa różnie od 5-20 k. do wiadomości pytajacych o transfer : zasadniczy wplyw na transfer w EDGE ma obciażenie anteny nadajnika w danym rejonie . sugeruję przy stacjonarnym ustawieniu poszukać innej anteny poprzez obracanie i wyszukiwanie. ilość kresek ma znaczenie przy słabym sygnale jednak przy wartościach 3-5 w zasadzie nie powinno być duzych różnic.
Pamiętajcie ,że EDGE to GPRS i szybkość zależy od wolnych kanałów.
A poza tym czy ktoś słyszał o możliwości przeróbki Merlina 530 do 630 by mozna dołaczyć zew. antenę.
adams

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: adams »

Passus Sp z o.o.
ul. Wiktorska 63
(miasta nie ma)
warszawa
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: skorpion »

Witam! co polecacie "na dzis" do GC89,chodzi mi o antene ktora bedzie dobrze lapala GSM i WiFi. Czy antenki z allegro dedykowane do modemow GSM(tych z WiFi) lapia WiFi ? Dzieki :)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: DADA »

skorpion pisze:Czy antenki z allegro dedykowane do modemow GSM(tych z WiFi) lapia WiFi ? Dzieki :)
Tylko anteny sprzedawane w komplecie z modemem posiadaja 4 zakresy pracy:
900MHz czyli GSM
1800MHz czyli DCS
2100 MHz czyli UMTS
2400MHz czyli WiFi (jako opcja 5GHz)


Allegrowe "garazowce" sa przewaznie co najwyzej 3 pasmowe.
Bez zakresu WiFi niestety :?
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: skorpion »

Mozna gdzies kupic oryginalna antene do gc89? Nigdzie nie moge znalezdz w necie,nawet na stronie SE niema. Moze dopasowac jakas do samego WiFi? Lapie kilka sieci niezabezpieczonych w okolicy,ale zasieg jest bardzo slaby,ledwo na GG moge rozmawiac po tych sieciach. Iplus obcina transfer,mam 0,5 do 1kB\s,to kombinuje z WiFi :)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: DADA »

skorpion pisze:Mozna gdzies kupic oryginalna antene
Orange sprzedawal tego typu anteny w komplecie startowym wraz z modemem na poczatku tego roku.
Osobno, mysle ze musisz poszukac na allegro lub na forum.
Czasem modemy lubia sie uszkodzic i zostaje tylko antena nieszczesnikowi. :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Szadzik »

skorpion pisze:Mozna gdzies kupic oryginalna antene
Kiedyś na allegro widziałem jak ktoś miał tego pełno, za grosze.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: DADA »

Szadzik pisze:Kiedyś na allegro widziałem jak ktoś miał tego pełno, za grosze.
Dokladnie :!: Ja tez to potwierdzam co mowi kol "Szadzik" ze gdzies na Allegro obilo mi sie to o oczy 8)

Powodzenia w poszukiwaniach.
skorpion
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-05, 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: skorpion »

dzieki panowie 8) mam jeszcze jedno pytanie...jakie ten gc89 ma gniazdko antenowe? SMA?
kail22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-06-10, 18:33

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: kail22 »

Panowie mam pytanko jaką antenke wybrać do gc89:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106942439
taką czy moze orginalną SONY ERICSSON GCA-12
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108700581
dzieki za pomoc pozdro chodzi mi o dobry zasieg EDGE.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Szadzik »

Możnaby coś doradzić, jednak nie ma żadnych danych ani w przypadku jednej ani w przypadku drugiej anteny. Jeśli jednak maja podobny zysk, to na Twoim miejscu wybrałbym tę oryginalną od SE. Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcami i zapytaj, jaki zysk mają te anteny. Jeśli różnica będzie spora, to wybierz tę z lepszym zyskiem, jeśli zysk będzie podobny, to wybierz tę od SE.
Back to the Future ;)
rafal_04
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-19, 17:30

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: rafal_04 »

WITAM

wlasnie dzis zakupilem zewnetrzna antenke do GC89, poniewaz mialem problemy z łacznoscia poza miastem, musze powiedziec ze chodzi zajefajnie, odrazu polepszyl sie zasieg i w miejscach gdzie mi net nie laczyl teraz dziala bez problemu!!!!
jezeli jest ktos zainteresowany kupnem niech pisze na nr gg 1202232
tj Pani Agnieszka, maja tez swoje aukcje na allegro


ps. mialem orginalna od sony ericssona i nie spisywala sie zbyt dobrze :|
Smartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-13, 19:09
Lokalizacja: Pabianice

Re: Antena zewnetrzna do gc89

Post autor: Smartek »

A ja mam pytanie:
Czy GC89 ma lepszy zasieg bez antenki niz GC79 (tez bez antenki)?
pozdro
ODPOWIEDZ