Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Gość »

Jestem posiadaczem blue connect z modemem ES75 zasieg pokazuje mi 4/5 chcialbym was prosic abyscie mi powiedzieli gdzie sprawdzic czy odbieram GPRSA czy EDGA chcialbym to sprawdzic poniewaz troche wolno mi chodzi a na mapce mam zasieg EDga i jak wyzej pisalem 4/5



Bardzo prosze o pomoc ...Dziekuje
Robert
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-02-26, 11:53
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Robert »

Po 1. Nie wierz mapom, u mnie teoretycznie powinien byc zasięg umts w erze a łapie tylko 1-2 kreseki i przeskakuje na gprs(nawet antena kierunkowa zawnętrzna nie pomaga)
Po2. Zainstaluj sobie program do pomiaru szybkości łącza(Netmeter, lub BWMeter)
Po 3. W połączeniach sieciowych ustaw sobie ikonkę powiadomień na pasku zadań, jeżeli będziesz miał 57,6 kb/s to na pewno jest gprs.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: magmike »

Robert gdzie ustawia się się opisane przez Ciebie powiadomienie? W systemie czy w wymienionych programach?
BTW GPRS to max. 53,6 kb/s
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Enzo »

Mapki trzeba traktować orientacyjnie. Możesz też <font color="#FF00FF"><b>»»skorzystać««</b></font> z jakiejś strony mierzącej transfer. Wydaje mi się że Field Test w telefonach z symbianem podaje czy jest odbierany sygnał EDGE.
Robert
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2006-02-26, 11:53
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Robert »

magmike pisze:Robert gdzie ustawia się się opisane przez Ciebie powiadomienie? W systemie czy w wymienionych programach?
BTW GPRS to max. 53,6 kb/s
Ustawia się je w Windowsie>Start>Panel sterowania>Połączenia sieciowe>klikasz na dane połączenie>Właściwości>Ogólne>Pokarz ikonę w obszrze powiadomień podczas połaczenia.
Ale dokładniejszy jest jakiś licznik lub strona testowa z szybkością łącza
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Szadzik »

Robert pisze:Po 1. Nie wierz mapom, u mnie teoretycznie powinien byc zasięg umts w erze a łapie tylko 1-2 kreseki i przeskakuje na gprs(nawet antena kierunkowa zawnętrzna nie pomaga)
Po2. Zainstaluj sobie program do pomiaru szybkości łącza(Netmeter, lub BWMeter)
Po 3. W połączeniach sieciowych ustaw sobie ikonkę powiadomień na pasku zadań, jeżeli będziesz miał 57,6 kb/s to na pewno jest gprs.
Na pasku zadań pokazuje Ci szybkość połączenia między komputerem i modemem a nie między modemem a siecią.
Back to the Future ;)
Gość

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Gość »

Na poczatku wyskakiwalo mi 38,4 ale w start-programy-panel sterowania-opcje modemu i telefonu-modemy-walsciwosci-modem zmienilem na 230,4 maksymalna szybkosc portu ale i tak chodzi dosc wolno nie wiecie gdzie w ustawieniach mozna zobaczyc albo zmienic na edge.Poza tym nie wgrywalem tego beznadziejnego oprogramowania z blueconnect tylko ustawilem dial'up




P.S. Czy antena kieronkowa wzmocni sygnal albo cos w tym stylu??Bedzie widac poprawe?



prosze o odpowiedz



Dziekuje za wszystkie POSTY :D
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak Sprawdzic czy GPRS/EDGE

Post autor: Enzo »

Zmiana prędkości portu nic nie pomoże.
Antena moze być dobrym rozwiązaniem.
38,4 ale w jakich jednostkach?
Upewnij się ze jesteś w zasięgu EDGE, nie wiem jak jest w BC ale w ipluse jest tak że jak masz sygnał EDGE to telefon (modem) przełancza sie sam EDGE i nie ma na to żadnych ustawień.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ