Dziwne objawy

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Dziwne objawy

Post autor: Tomekłódź »

Mam takie dziwne spostrzeżenia. Posiadam GC79 i gdy się połącze z netem i pozostawie wybór częstotliwość na automatyczne to o wiele gorzej się łączy z serwerami czsami się nie połączy i ogólnie większe pingi mam. Gdy ustawie na 900MHz to jest leepiej np Megaupload zawsze się połączy a gdy jaest autaomatyczne to jest serwer zajęty :shock: Czy mi się wydaje czy jak modem sam wybierze częstotliwość to już na niej ciągle działa??

I mam pytanie czy można ustawić żeby modem ciągle pracował na 900MHz bo za każdym razem przy starcie muszę to zmieniać :evil:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Dziwne objawy

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:Mam takie dziwne spostrzeżenia. Posiadam GC79 i gdy się połącze z netem i pozostawie wybór częstotliwość na automatyczne to o wiele gorzej się łączy z serwerami czsami się nie połączy i ogólnie większe pingi mam. Gdy ustawie na 900MHz to jest leepiej np Megaupload zawsze się połączy a gdy jaest autaomatyczne to jest serwer zajęty :shock: Czy mi się wydaje czy jak modem sam wybierze częstotliwość to już na niej ciągle działa??

I mam pytanie czy można ustawić żeby modem ciągle pracował na 900MHz bo za każdym razem przy starcie muszę to zmieniać :evil:
Jak ustawiasz na 900mhz to wtedy masz połączenie z nadajnikiem EDGE. Jak pozostawiasz mu wybór częstotliwości to się łączy z nadajnikiem co ma tylko GPRS.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne objawy

Post autor: Tomekłódź »

Hehe no jak na GC79 bym się połączył z EDGE to to by był niezły wyczyn :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Dziwne objawy

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze:Jak ustawiasz na 900mhz to wtedy masz połączenie z nadajnikiem EDGE. Jak pozostawiasz mu wybór częstotliwości to się łączy z nadajnikiem co ma tylko GPRS.
skąd te dane? przeciez na 900 jest gprs i edge :wink: a co lepsze to dotyczy to też orange.
a co do pytania dlaczego tak sie dzieje to może dlatego ze przy ustawienu "automatycznych" modem analizuje każde (850,900,1800,1900) pasmo (i jak cos to czeka na jakis odbiór na tych pasmach) a przy ustawieniu 900, monitoruje tylko 900 i dlatego lepiej działa. :)

jak można ustawić pasmo z lini koment AT? i czy to jest mozliwe?? :)
ODPOWIEDZ