Antenki do modemu SE GC 85

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
toni
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-24, 16:58
Lokalizacja: Opypy gm. Grodzisk Maz.

Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: toni »

Jestem nowym uzytkownikiem. Szukałem wcześniej tematu który mnie interesuje, ale nie mogłem <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>. Chcę kupić antenkę zewnętrzną do modemu gc 85.Na alegro znalazłem wielw propopzycji. Nie wiem tylko którą.
Do bts mam 2 km. Modem mam podłącząny do kompa stacjonarnego przez adapter pci. Jak komp był pod biurkiem miałem 2-3 kresek, wystawiłem kompa na wierzch mam 4kreski czasem 5. Transfer jest ok. tylko potrafi często zrywać połączenie, no i zawala mi biurko. Poradzcie jaką kupic antenę .
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Tomekłódź »

Jak masz 4 - 5 kresek i Ci zrywa połączenie??

A jak Ci zrywa tak że jest zasięg i nic nie pobiera ?? Jak tak to te modemy tak mają :shock:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:Jak masz 4 - 5 kresek i Ci zrywa połączenie??

A jak Ci zrywa tak że jest zasięg i nic nie pobiera ?? Jak tak to te modemy tak mają :shock:
Czemu wprowadzasz w błąd. Jestem użtkownikiem tego modemu i wszystko działa bez problemów. Żadnego zawieszania się łącza itp.

Już pisałem, że głównym problemem jest ta tandeta XP. Wywal to i spróbuj 2000 pro.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Tomekłódź »

Z tego co widziałem na forum to pare tamatów było na GC85 że się wiesza połączenie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:Z tego co widziałem na forum to pare tamatów było na GC85 że się wiesza połączenie.
Co nie znaczy że to zasada. Mi działa ok. Poza tym, nie można brać tego co piszą na tym forum jako pewnika, bo głównie to piszą tu Ci co mają problemy a rzadko Ci co są zadowoleni. Zagadza się?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Tomekłódź »

No oczywiście że się zgadza. Ja też mam modem firmy Sony Ericsson GC79 i niestety tez występują tam takie zwiechy transferu jakie były opisane przez użytkowników GC85. Nie jest może to takie częste raz na 12h musi być :cry:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Szadzik »

TomekŁódź pisze:No oczywiście że się zgadza. Ja też mam modem firmy Sony Ericsson GC79 i niestety tez występują tam takie zwiechy transferu jakie były opisane przez użytkowników GC85. Nie jest może to takie częste raz na 12h musi być :cry:
Mi oczywiście też się tozdarza, jednak dość rzadko, raz na kilka dni (kompa mam włączonego praktycznie non-stop).
Back to the Future ;)
toni
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-24, 16:58
Lokalizacja: Opypy gm. Grodzisk Maz.

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: toni »

No to widzę ze u mnie z tum wieszaniem nie jest taki problem, zdarza mi sie to raz dziennie i to nie zawsze. Tylko pytanie jaka antenkę kupić bo chciałbym kompa postawic pod biurkiem. Czy ma sens kupować w moim wypadku kierunkową, czy dookólną.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Szadzik »

toni pisze:No to widzę ze u mnie z tum wieszaniem nie jest taki problem, zdarza mi sie to raz dziennie i to nie zawsze. Tylko pytanie jaka antenkę kupić bo chciałbym kompa postawic pod biurkiem. Czy ma sens kupować w moim wypadku kierunkową, czy dookólną.
1. Czy ten BTS to na pewno EDGE? Jeśli tak, to wystarczy, że kupisz antenkę dookólną, postawisz na oknie czy coś w tym stylu i będzie ok. Poproś kupując od razu od kabel takiej długości jakie Ci jest potrzebny.
Ja też mam blisko do BTSa i mam dookólną i zdecydowanie jest stabilniejszy transfer na niej niż na tej malutkiej z zestawu.
Za antenkę dookółną razem z adapterem do GC85 i kablem zapłacisz koło 50zł (wybierz taki zestaw z dłuższym batem, albo taki co są dwa w zestawie).
Back to the Future ;)
toni
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-24, 16:58
Lokalizacja: Opypy gm. Grodzisk Maz.

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: toni »

Tak jest edge 900. Dzięki za informację i zdecydowałem się kupić dokólna z podwójnym batem sa na alegro. Jeszcze raz dzieki.
goldbayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-03-19, 11:52

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: goldbayer »

mam taki sam zestaw gc85 na kompie stacjonarnym+ antena zewnetrzna win xp... i niestety u mnie tez czasem sie powiesi. Wiec sadze ze antena nie rozwiaże Twojego problemu
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antenki do modemu SE GC 85

Post autor: Szadzik »

goldbayer pisze:mam taki sam zestaw gc85 na kompie stacjonarnym+ antena zewnetrzna win xp... i niestety u mnie tez czasem sie powiesi. Wiec sadze ze antena nie rozwiaże Twojego problemu
Na pewno antena nie sprawi że W OGÓLE PRZESTANIE ZRYWAĆ, połączenie bedzie sporo stailniejsze i będzie sporo rzadziej zrywało, tak u mnie w każdym razie jest.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ