Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: YaHooo »

Nalewka pisze:Modem jak widać działa, połączenie też, ale nadal nie umiem zlokalizować bts-a dla swojego połączenia.
Niestety nie będziesz mogła, ponieważ modem odpowiada:

Kod: Zaznacz cały

AT+CREG? 

+CREG: 0,1 
A to oznacza, że nie przyjmuje parametru 2 i dlatego wywala Ci błąd:

Kod: Zaznacz cały

AT+CREG=2 

ERROR 
Musisz albo poszukać innej komendy AT (może jakaś komenda z zestawu rozszerzonych komend producenta). Jeśli nie znajdziesz takiej komendy, to na tym modemie nie masz możliwości sprawdzenia BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: Nalewka »

No to kolejna porażka. Dzięki za rozwianie złudzeń :)

Pozostaje mi kręcić anteną w lewo i prawo... Kiedyś w końcu znajdę ten jedyny odpowiedni kierunek...

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2010-06-26, 23:27 ]
Nalewka, bez ukrytych wulgarnych słów tu na forum piszemy.

<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-06-26, 22:26 przez Nalewka, łącznie zmieniany 1 raz.
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: Jaco »

Nalewka pisze:Kiedyś w końcu znajdę ten jedyny odpowiedni kierunek...
A na http://mapa.btsearch.pl/ sprawdzałaś gdzie są stacje?
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: Nalewka »

Jasne!
Wszystko opisałam tu:
- http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=281951#281951
A teraz szukam nadal inspiracji... dlatego czytam jak natchniona wszystko, co wiąże się z telefonicznym dostępem do netu i z "moim" modemem.

Zapraszam serdecznie do tego wątku z odnośnika powyżej, muszę się w końcu zdecydować na jakieś konkretne rozwiązania. Kupię dwie anteny (do gsm i do CDMA), już chyba wiem które, ale nadal nie wiem jak rozwiązać problem podzielenia sygnału na dwa laptopy. Tam właśnie opisuję co mam i co chciałabym mieć, ale nie wiem czy coś takiego istnieje i działa :)
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: YaHooo »

Nalewka pisze:Pozostaje mi kręcić anteną w lewo i prawo... Kiedyś w końcu znajdę ten jedyny odpowiedni kierunek...
Niestety tak musisz to zrobić, ponieważ innego wyjścia nie masz. Ale możesz wstępnie za pomocą mapy ustawić antenę, kierując ją na najbliższe BTS'y.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
flatron316
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-08-22, 08:46

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: flatron316 »

A kto mi pomoże w takim problemie -sorki że w tym temacie ale najbardziej mi się pokrewny wydaje

Mam taki lokalizator GSM który dołacza mi do treści sms -i teraz nie wiem co to jest-kod?symbol?LAC?CID? BTS-a przez który wysyła mi wiadomość.
No nie wiem Koledzy jak to nazwać ale wygląda np tak:A0438159 (to jest zawsze 8 cyfr/liter)
Jak mogę na podstawie tej danej określić w pobliżu jakiego BTSa znajduje się moje urządzenie?
Już przeczytałem wszystko co możliwe-i w zaden sposób nie mogę wykminić jak to można przełożyc na miejsce na mapie .
BTS-search nie znajduje albo ja coś nie tak robię

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: Jaco »

flatron316, a od czego masz mapkę http://mapa.btsearch.pl/ . Wpisujesz swoją miejscowość i filtrujesz sieci. Pokaże ci ile ich tam masz.
flatron316
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-08-22, 08:46

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: flatron316 »

Jaco pisze:flatron316, a od czego masz mapkę http://mapa.btsearch.pl/ . Wpisujesz swoją miejscowość i filtrujesz sieci. Pokaże ci ile ich tam masz.
No własnie ja mam problem podobny do waszego ale trochę od tyłka :) strony-więc nie wiedziałem gdzie to pytanie zamieścić -jak Szanowny Mod zna lepsze miejsce to proszę o przesunięcie .

Wy szukacie nadajnika w swojej okolicy
Ja szukam OKOLICY w której jest nadajnik z którego dostaję sms .
Jak pisałem -to urządzenie to taki lokalizator który przesyła mi sms z nr? BTS przez który się łaczy z siecią GSM
No i na tej podstawie wiem gdzie znajduje się mój lokalizator .

Tylko żeby wiedziec gdzie to trzeba ten 8 znakowy kod odczytać i przetransformowac na miejsce gdzie jest ten BTS.

I tu liczę że mi pomożecie -bo ja już wymiękłem -nie potrafię tego zrobić :(
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: KrissTofferr »

flatron316, w dokumentacji lokalizatora to powinno być wyjaśnione. Co to jest? Aplikacja czy cały moduł?
flatron316
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-08-22, 08:46

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: flatron316 »

Osobny moduł do lokalizacji np pojazdu .
Jest niby opis ale jakies mi bzdury wychodzą .Po konwersji tego 8 znakowego kodu wychodzi że moduł może znajdowac się równie dobrze w górach jak i nad morzem :( do kitu z takim czymś.

Czy BTS mogą mieć takie same LAC-ki? bo mi wychodzi że mają -jak wtedy stwierdzić który jest który?
Np jestem w zasięgu takiego teraz : A043B7D6
No to czy jest ktoś kto mi powie jednoznacznie gdzie to jest? :cfaniak:
spello
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-12-26, 17:36
Lokalizacja: z daleka

Re: Czy można wybrać nadajnik (BTS) w ED77 orange?

Post autor: spello »

kemott1 pisze:3. Wciskasz konfiguracja, i stawisz tak jak na rysunku.

Obrazek

4. Tworzymy połączenie przez nasz połączanie "iPlus", dwa razy lewym lub prawym i wybrac połącz (do orange wygląda to tak )

Obrazek

5. Wybieramy wybierz numer i pojawia nam sie zaraz nasz konsola do wpisywania komend AT

Obrazek


6. Jak powprowadzasz to samo co ja wprowadziłem (wprowadzasz własny pin), i jak jesteś w orange (chyba to tez pasuje do innych sieci, ale tego nie pamiętam) i wciśniesz kontynuuj to właśnie połączyłeś się z internetem dial-up. :D
Na systemie Windows 10 mimo zaznaczonego pola pokazywania terminalu, terminal niestety się nie wyświela. Też tak macie?
ODPOWIEDZ