6021- problem BTS - EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Re: 6021- problem BTS - EDGE

Post autor: cholmar »

Witam.
Antenę kupiłem na Allegro na 900 Mhz za 84 PLN.
Nie jestem teraz w stanie sprawdzić producenta.
Proponuję zadzwonićdo Plusa i zapytać w którym miejscu znajduje się BTS Edge i jaki ma CID.
Telefon w trakcie połączenia przełącza z GPRS na Edge i odwrotnie.

Ja na Twoim miejscu poszukał bym wśród znajomych jakiejś starej Nokii np 3310 uruchomił w niej netmonitor i szukał w Domu miejsca w którm telefon znajdzie Ci BTS o Cid podanym przez pracownika Plusa.
Jesli znalazł byś takie miejsce i telefo nie przełączał by się na innego bts-a to antena nie była by Ci potrzebna.
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: 6021- problem BTS - EDGE

Post autor: VenomDM »

Dzieki za odpowiedz!

Hm. No zdecydowanie pasuje mi ten pomysl z znalezieniem EDGA bez anteny za pomoca starszej komorki. Nie mam zadnej starej nokii, ale mam starego Sony Ericsona T610 ktorego moglbym uzyc w tym celu.

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> tylko czy w plusie na infolinii podadza mi konkretne dane dot BTSow w okolicy, gdzies slyszalem ze to jest jakas tajemnica i ze oni nieujawniaja takich info abonentom. Raz juz zadzwonilem na 2601 do plusa i jakas blondynka powiedziala mi ze niewie nic o btsach i ze mam sobie sprawdzic na mapce zasiegu na stronie plusgsm.

No ale dzis zadzwonie znowu i wyloze im o co mi chodzi, moze sie zgodza przekazac te info.

Nigdy niemialem doczynienia z tym NetMonitorem, pomoglbys mi sie tym zajac, jak sie za to zabrac?

Pozdrawiam & Dzieki

Ven
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: 6021- problem BTS - EDGE

Post autor: VenomDM »

Jestem po rozmowie z BOK iPlus-a, definitywnie nie udzielaja oni takich informacji. Sa one krotko mowiac nie - jawne. Takze lipa.

:-(

Myslisz ze jest jakis sposob bym samodzielnie zidentyfikowal te 2 BTSy , gprsowy i edgowy ktore u mnie konfliktuja? Za pomoca samego net monitora?

Tzn jak juz znajde ten punkt w mieszkaniu gdzie jeden dziala a drugi nie lub odwortnie, to moge tam polozyc tel i sprawdzic czy dziala na edgu czy nie, i w ten sposob zidentyfikowac bts ktorego szukam? i ten ktorego niechce znalezc?

Pozdrawiam.
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Re: 6021- problem BTS - EDGE

Post autor: cholmar »

Jeśli nie chcą udzielić takich informacji to jest to jedyny sposób.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: 6021- problem BTS - EDGE

Post autor: szalony »

Za to kocham symbiany :) jest na nich dostępny bardzo ładny bardzo zaawansowany netmonitor :) od razu jak na dłoni widać który bts ma edge i można bez problemu się na niego przełączyć :)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: 6021- problem BTS - EDGE

Post autor: etranger »

http://btsearch.org moze To rozwiąże Twój problem :)
ODPOWIEDZ