czy jest możliwość

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrek2166
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-25, 19:43

czy jest możliwość

Post autor: piotrek2166 »

Mam modem usb netbox z iPlusa mam zasięg gprs a nie edge.
Na mapie zauważyłem że około 25km ode mnie zasięg edge jest.
Czy jak kupię sobie antenę zewnętrzną to będę w zasięgu edge, bo w gprs-ie to jest strasznie wolno.
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: czy jest możliwość

Post autor: tracer.on »

Myślę że masz marne szanse złapać EDGE z takiej odległości. Ja osobiście mam EDGE z ok 15km na ATK 20, i też miałem obawy czy złapię EDGE.
To zależy od wielu czynników czy antena będzie widziała BTSa, czy po drodze są duże zabudowania czy jest las, czy są górki.
Jak zadałem podobne pytanie na forum to napisał mi ktoś że miał EDGE z 20 km.
Za 15 km ręczę że będzie, a z 25 to tylko teoria jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział.
Sprawdź na mapach plusa jak daleko masz do sygnału EDGEa w moim przypadku mapy pokazywały że do końcowego zasięgu ok 7km.
piotrek2166
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-25, 19:43

Re: czy jest możliwość

Post autor: piotrek2166 »

Może się udać spojrzałem jeszcze raz na mapę i w drugą stronę zauważyłem, że około 5km jest zasięg edge.
Może nie jest tak źle.
Przeczytałem dziś na forum o kompresji danych i o programie traffic comander. Zainstalowałem go i jakby strony zaczęły się szybciej otwierać tylko ze ściąganiem jest różnie. Niektóre pliki ściągają się z prędkością nawet do 10kb/s a niektóre spadają mi nawet do 0.8kb/s nie wiem czemu tak jest. :wink:
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: czy jest możliwość

Post autor: tracer.on »

To powinieneś mieć edge, ja mam accelerate i ok 150kb/s.
zamontuj antenę i daj znać czy masz EDGE.
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: czy jest możliwość

Post autor: dormario »

piotrek2166 pisze:tylko ze ściąganiem jest różnie. Niektóre pliki ściągają się z prędkością nawet do 10kb/s a niektóre spadają mi nawet do 0.8kb/s nie wiem czemu tak jest. :wink:
Zainstaluj sobie jakiegoś menadżera pobierania plików typu Flashgot lub Leechget zdecydowanie przyspieszą prędkość pobierania :)
ODPOWIEDZ