Antena kierunkowa do SE GC89

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MariuszDW

Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: MariuszDW »

Zamówiłem sobie na Allegro konektor (z niepotrzebną anteną). Teraz przymierzam się do zakupu jakiejś lepszej anteny.
Do nadajnika mam w lini prostej jakieś 30km. Byłem pewien, że karta ciągnie na 1800, ale jak zmieniłem ustawienia z wyboru automatycznego na ręczny - 1800, okazało się, że nie łapie sygnału. Po ręcznym ustawieniu na 900Mhz, karta loguje się do sieci (orange) i mam EDGE. Myślałem, że na takiej częstowtliwości aparaty pracują tylko w okolicach miast.
Jak się ktoś w tym orientuje, to prosiłbym o jakiś komentarz.
A przechodzac do sedna, ten eksperyment doprowadził mnie do wniosku, że potrzebuję anteny 900Mhz.
Czy taka antena, to dobry wybór? Chodzi mi zarówno o jej walory użytkowe, jak i o cenę. Kompletnie się na tym nie znam.
Gość

Re: Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: Gość »

Tu masz GG do goscia ktory sprzedaje anteny do GSM...257399...kupilem od niego kierunkowa na 900Mhz i poprawa jest znaczaca,mialem 1-2 kreski w odleglosci 8km a teraz mam 5 kresek i nie zrywa transmisji
Gość

Re: Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: Gość »

A co do tej antenki co link podales to kupilem taka sama tylko ze krotsza bo ta dluga sie mocno buja na wietrze(ma 1,7m dlugosci) a poza tym podobno nie ma roznicy w osiagach stosujac ta wieksza a stosujac ta mniejsza
MariuszDW

Re: Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: MariuszDW »

No rzeczywiście, nie spojrzałem nawet na wymiary :)
Tutaj jest antenka o trochę mniejszym zysku i o metr krótsza. Tylko przypominam, że mam daleko do nadajnika.
No i co myślicie o tych cenach?
Gość

Re: Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: Gość »

Ja kupilem od tego goscia.... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67529005

To ta sama antenka co link podales ale z tym gosciem da sie pogadac na te tematy i mozna dojsc do rozsadnego rozwiazania zamiast kupowac nie wiadomo co
[/url]
ertes232

Re: Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: ertes232 »

w zasadzie im lepszy zysk tym lepiej , ale przy takim zamontowaniu to rzeczywiscie może ci sie bujać na wietrze, 15 cm odchylenia od kierunku i nic nie masz, można ostatecznie zamocowac ja nie na koncu ale po srodku i bedzie gitt

Ja ma zamiar kupic tą mniejsza, bo mieszkam w miescie nie potrzebuje aż takiego zysku, chodzi mi tylko o stabily link na 900 i bezposredni a nie na odbiciach
bawiłem sie z róznymi antenami na 900 ale teraz przynajmniej bede miał to co trzeba !!
potwierdzam mozna z tym facetem pogadac na skepy i rzeczywiscie zna sie na tym -- nie leje wody

pozdr
MariuszDW

Re: Antena kierunkowa do SE GC89

Post autor: MariuszDW »

Dzięki za komentarze. Wezmę tą mniejszą. Powinna wystarczyć i będzie mniej kłopotliwa.
ODPOWIEDZ