POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: VenomDM »

Witam szanowne grono forumowiczów. :!:

Przeczesałem to forum na wszystkie strony i przyznam ze wiele sie dowiedzialem, duzo nauczylem i mocno postawilo mnie na ziemi. No ale troche po fakcie niestety. Moj problem jest nastepujacy, moze jest na niego rozwiazanie...?

Od niedawna mieszkam w Otwocku (15km pod W-wą), wynajmuje mieszkanko. Jestem abonentem PLusgsm, kupilem telefon N 6320i + adapter Bluetake by moc laczyc sie z internetem w domu (to jedyna mozliwosc w mojej sytuacji tutaj), nie ukrywam ze skusila mnie oferta PlusGsm, i to ze wg mapki zasiegu na ich stronie moja okolica (prawie caly Otwock) jest pokryta "polem razenia" EDGE, dlatego tez wzielem -> (wziąłem) tak drogi telefon, zeby miec te 15-20 kB/s transferu a nie 5kB/s w GPRS...

a teraz konkretnie :

- przy 1szym podlaczeniu do sieci bardzo sie napalilem gdyz mierzac transfer wychodzilo mi ok 15-18KB/s

- jednak nie trwalo to dlugo - w ciagu minuty spadl do 5kB/s i tak juz zostal

- przy probach przekladania telefonu z kata w kat po calym mieszkaniu - momentami na chwile lapie mi EDGE - tranfery powyzej ok 10/15KB/s, ale wkrotce spada znow na GPRS.

- dowiedzialem sie ze anteny do EDGE sa calkiem skuteczne, i dwukrotnie dzwonilem do BOKu iPLUSA by podali mi najblizszy mojej lokalizacji BTS z EDGE, dwukrotnie mi uprzejmie odmówiono podania tej info, ze względu na to ze hmm - sami nie wiedzieli dlaczego.

po zastanowieniu sie - raczej nie bede mogl zamontowac anteny za oknem gdyz :
1. nie jest to moje mieszkanie i nie chce tu nic wiercic, klasc kabli i psuc
2. bede tutaj do konca lipca, potem sie wyprowadzam wiec szukam rozwiazania strikte tymczasowego, nie drogiego

- jeden z czlonkow tego forum - doradzil mi zebym sprobowal manualnie poszukac EDGA w mieszkaniu, tzn takiego miejsca gdzie by sie nie przelaczal juz na GPRS, bluetooth mam do 100m wiec tel moze lezec praktycznie wszedzie. Tu jest moje pytanie - jaka jest technika, jak to sie robi? czy zmieniajac pozycje tel mam sie rozlaczac i podlaczac do sieci za kazdym razem? czy tel np w trakcie sciagania pliku, w trakcie jednej sesji, przelaczy sie z 1 btsa na drugi? - konkretne porady, wskazowki bardzo mile widziane

Prawde mowiac czuje sie troche oszukany przez plusgsm... zainwestowalem pieniadze na marne :|

To chyba tyle. Czekam nie cierpliwie na Wasz odzew i

Dziekuje z góry.

ps. Jesli teraz dzieki Wam czegos nie wymysle to koniec...to moge isc sprzedac telefon i wziac jakis stary tylko z GPRSem, bo nie bawie sie bajerami w komorkach..

ps2. Do Moderatorów - Jesli ten post niespelnia zasad regulaminu tego forum (nie przeczytalem :-/), bo np jest potwornie dlugi, to przepraszam ale prosze nie kasować gdyż sprawa jest dla mnie bardzo ważna.

Pozdrawiam

Ven
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IP

Post autor: Vipera »

VenomDM pisze:Do Moderatorów - Jesli ten post niespełniana zasad regulaminu ...
... prosze nie kasować
:P Były juz dłuższe i krótsze nie związane z tematyką Forum i te lądowały w koszu.
Wielkość nie jest istotna.
Masz konkretny problem, opisujesz go i... o to chodzi :P
Ale Regulamin jednak przeczytaj (też jest dłuuugi)
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: magmike »

Zainicjuj ściąganie jakiegoś większego pliku i szukaj EDGEa bo telefon będzie się przełączał między BTSami, a nuż złapie EDGE na stałe, tylko trzymaj telefon w pionie, może na parapecie będzie lepiej...
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

`

Post autor: pimosz »

Zrób to sam! By PIMOSZ!

Robimy antenę do EDGE

Znajdź miskę.
Tak zwykłą kuchenna miskę! Najlepiej żeby miała wypukły kształt. Cos jak antena satelitarna.
Im miska większa tym lepiej (tak przynajmniej myśle)
Zrób niewielką dziurę w centrum miski. (taka która pozwoli na włożenie części telefonu z anteną)
Taką prowizoryczną antenę nakieruj na sygnał który cię interesuje. (myśle że najlepiej przy oknie)

Jeśli miska nie zda egzaminu zrób antenę na przykład z pudełka choć myślę że miska będzie lepsza.

___________________________
Pozdrawiam!!!!!!!PIMOSZ!!!!!!!!!
[
Ostatnio zmieniony 2006-04-11, 14:43 przez pimosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

?

Post autor: seboo »

:shock: - z ta miska to jakies wypraktykowane czary mary - czy emirycznie udowodnione stwierdzenie ? a moze kolejna prowokacja ?
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: VenomDM »

Dzieki za szybka odpowiedz!

Bede probował, to że telefon powinien być w pionie akurat to niewiedziałem hm, okej..

PIMOSZ - :shock: hehe to jest żart prawda??? a jaka ta miska? plastikowa / metalowa? :?

to może coś pomóc? jak tak to kupuje super MICHE :twisted:

Zapomniałem do pisać że zasieg w telefonie , tzn tak zwane "kreski" mam zawsze na max ew czasem 80-90%. I zauważyłem że raz na telefonie pojawia mi sie napis "Otwock" a raz nie ma nic, hmm czytalem ze rozne btsy maja to roznie ustawione i jedne sie identyfikuja na telefonie a inne nie. Poprawcie mnie jesli sie myle, - czy jesli na telefonie mam napis Otwock, a potem przechodze w inna czesc mieszkania - napis znika i zasieg np. spada o 1 lub 2 kreski, tzn ze telefon przelaczyl sie na innego BTSa?

hmm :?


Pozdrawiam!
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: magmike »

Micha musi być z blachy, ma za zadanie skupiać fale, a przez plastikowoą przelecą jak przez sito ;-)
Z przeskakiwaniem BTSów masz rację.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: pimosz »

Do Modera PRZEPRASZAM ZA LINKA przeczytam regulamin

A z tą miską to prawda. Kiedyś mój kolega miał podobny problem.

Mam doświadczenia z miską plastikową :)
A z metalową to nie wiem, ale generalnie chodzi oto by działało to jak antena satelitarna.
Więcej o budowie anten znajdziesz na forach o WIFI.
Tam podałem przepis na antenę z kartonowego pudełka i wiele osób jest z niej zadowolona :)

LINKA NA FORUM NIE PODAM BO ZNOWU MNIE ZBLUZGAJĄ!

Próbuj różnych kombinacji, ale generalnie nie polecam dziurawienia metalowej miski.
Pozdrawiam ++pimosz++

Czemu nie ma możliwości wklejenia fotki na forum?!
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: Vipera »

pimosz pisze:Czemu nie ma możliwości wklejenia fotki na forum?!
Jest możliwość.
Skorzystaj z BBCode
Między znaczniki wpisujesz tylko adres rzeczywistej lokalizacji pliku graficznego.
Nie przeginaj tylko z rozmiarem i wielkością w kB. :P
I pamiętaj, że jeśli usuniesz oryginalny plik z miejsca do którego podajesz link, to nie będzie on też dostępny na Forum
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: VenomDM »

Plastikowa miska? Hm a czy fale radiowe nie przelatuja przez plastik?

Probowalem tego patentu z Wokiem (taka chinska patelnio-miska do smazenia :P ) ale na niewiele sie to zdalo, transfer nawet spadl do 3kB/s...

No pocwicze z plastikowa moze cos da, a i jakis kartonik sie tez moze znajdzie... :lol:

Dzieki ze sugestie i pomoc! :)

Walcze dalej!

ps. Dzis moze wybiore sie do mojego mpunktu sie poskarzyc na moja sytuacje, ciekawe co mi powiedza...
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: Tomekłódź »

Spróbuj przed telefonem poustawiać jakieś puszki aluminiowe po piwie :D U mnie pomogło na GC79 nawet o 2 kreski.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IP

Post autor: szuwarek »

VenomDM pisze: Od niedawna mieszkam w Otwocku (15km pod W-wą),
Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panowie tniemy zbędne cytaty!
Powitać kolegę. Będzie rok jak podpisałem umowę z Erą (Blueconnect) ponieważ z ich mapki zasięgu wynikało, że jestem w "polu rażenia" UMTS. Na miejscu okazało się, że nie ma nawet GPRS. Kiedy gościu z BOK zorientował się, że mnie łatwo nie spławi wydukał, że mapka pokazuje zasięg "na dworze". Poza tym pod mapką Plusa jest wyraźnie napisane ,że:

Mapa przedstawia planowane i orientacyjne zasięgi sieci Plus GSM.
Moc sygnału może być zmienna - w specyficznych wypadkach uzależniona jest od topografii terenu i zabudowy.
Mapa ma charakter informacyjny i nie jest częścią umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych przez Polkomtel S.A.

Jak widać ich użyteczność jest żadna. :!:
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: VenomDM »

DO PIMOSZa:

CZŁOWIEKU wyobraz sobie moj szok i konfuzje jak na oknie (parapecie) w lazience postawilem telefon w akompaniamencie duzej plastikowej miski na brudy :shock: tzn konkretnie to miske postawilem pionowo z otworem w kierunku okna, w srodku postawilem metalowy kubek a na nim telefon pionowo , oparlem o szybe w wyniku czego transfer z 3-5Kb/s do 9-11 Kb/s :!: :!: :shock:

gee nie mam pojecia jakie prawo mowi ze fale radiowe odbijaja sie od plastiku czy ze plastik przyciaga takie fale ale to jakis cud LoL :shock:

Anyway jak kolega PIMOSZ zawita w okolice Otwocka/Warszawy to stawiam czteropak pifka w ramach uznania zaslug :D 8)

To bylo wczoraj po 23.

Dzisiaj tak samo ustawiony telefon i transfer skacze, wacha -> (waha) się od 3 do 13 Kb/s (DU Meter w akcji), po zmierzeniu testem łącza BPH wykazuje 75kbps hm.

Tzn ze EDGE juz <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> -> (na pewno) zlapalem, teraz bede tylko dopracowywal te technike i sproboje wyciagnac transfery na w miare stałe 10kB/s lub więcej jak się da. Bo to zaledwie połowa możliwości telefonu, ale myśle, że są tutaj dwie rzeczy które temu zapobiegają -
1. Odległość BTSa - prawdopodobnie ok 5-10km i to przez teren zabudowany i kawalek lasu (jadac autobusem do szkoly przejezdzam obok jedynego w mojej okolicy...moze to on)
2. obciążenie BTSa - juz zauwazylem ze w nocy dynamika lacza sie poprawia.

Tak czy siak mam plan te miske jakims cudem zawiesic w polowie wysokosci okna, tak telefon i micha byly przysloniete tylko szyba, bede doskonalil az wyciagne ostatniego mozliwego kilobajta :shock:

im a NERD 8) :twisted:

Dzieki Ci PIMOSZ! Dzieki Wam!

Pozdrawiam :D
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: Vipera »

Wydzieliłem trzy posty i przeniosłem do śmietnika.
Są dostępne TUTAJ

Sory ale nie nie zaśmiecajmy Forum wzajemnymi złośliwościami.
Jak ktoś nie może się od nich powstrzymać to jest jeszcze PW lub właśnie śmietnik

Otwarcie ostrzegam : dalsze złośliwe posty w tym temacie będą usuwane bez ostrzeżenia.
To Forum służy wzajemnej pomocy a nie do obrzucania się błotem (lub czym innym)
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 12:00 przez Vipera, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: magmike »

Przepraszam że zaśmieciłem temat.
pozdrawiam, magmike
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: VenomDM »

Chlopaki chlopaki take it easy :-)

Po co te wzajemne zlosliwosci?!

Odrobina dobrego humoru jeszcze nikomu tutaj zaszkodzila,

a niechcemy przeciez byc totalnymi sztywniakami?

Chcialem jeszcze raz podziekować Wszystkim, również moderatorom i adminom, za to że jest to forum i że dostałem tutaj pomocną dłoń!

I to za free :-)

Dzieki że jesteście, stronka forum już wylądowała w ulubionych i będzie moim stałym miejscem przleotu/pobytu w wirtualnym świecie www :-)

May Teh Swartz Be With U! 8)
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
syber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-11, 16:08

Foremka

Post autor: syber »

Ten pomysł z miską to świetna sprawa :lol: Właśnie wstawiłem telefon do foremki po cieście i od razu z 4,3kB/s skoczył do 11,2kB/s, a myślałem, że w domu rodziców na zapupiu dolnym nie ma eged.... muszę jeszcze spróbować z umts... Wie ktoś może czy taka antenka podziała na UMTS?

Pozdrawiam wszystkich kombinatorów!!
acer aspire 5024 + blue card + bluetooth/DKU + 6230i
pawel-nowak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-11, 13:53

Żywiec do tego to i chyba te Kb\s ciągnie:P

Post autor: pawel-nowak »

Zainspirowałem sie tym kombionowaniem i faktycznie z hm..4,5-5 kb\s skoczył na 13-15 kb\s i jest bosko 8) . mam netboxa, i wziąłem puszke po Bro, nożykiem uciąłem i ma teraz z 5 cm wysokoći puszka, od strony dna zrobiłem pośrodku dziurke, na antenke, włożyłem i śmiga:D ale jeszcze trzeba coś pokombinować;]
pawel-nowak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-11, 13:53

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: pawel-nowak »

w iplus-ie to jeszcze browara powinni dawać do zestawu:P
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: raptou »

Nie ma jak koło od roweru :lol: Koniecznie tylne. Przednie mogą zbierać zakłócenia od {boje się nawet wymówić nazwę tego Radia} i transfer zamiast wzrosnąć spadnie. Promiennik umieszczamy w miejscu "torpeda". Masę podłączamy to obręczy.
:lol:
Uwaga nie umieszcać na dachu w polaryzacji H, bo bociany gotowe pomyśleć, że to dla nich gniazdo i się gotowe zlecieć. Jak wyskoczy błąd 734 to na bank wina bocianów :lol:
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: piotr2802 »

A ja spróbowałem innego patentu. Mam modem kartę Sonny Ericson i miałem problem z poziomem sygnału. Modem wyposażony jest w małą antenkę, którą wkłada sie do karty.

Też kombinowałem jak moi poprzednicy i próbowałem jakoś przedłużyć tą antenkę, dopiąć jakiś przewód. :?:

W pewnym momencie spróbowałem założyć zwykłą płytę CD, a że idealnie otworek w płycie pasował do średnicy antenki to odrazu to spasowało. :lol:

Miałem 1 kreskę normalnie na pasku sygnału , a jak założyłem płytkę to poziom wzrósł do 2 kresek , co już pozwoliło mi na korzystanie z EDGE lub GPRS :lol:
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: pimosz »

Powiem tyle:
PLASTIKOWE WIADERKO
cudujcie

Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie.:)
pozdrawiam pimosz!
ODPOWIEDZ