POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
VenomDM
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-04-03, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: VenomDM »

Chlopaki chlopaki take it easy :-)

Po co te wzajemne zlosliwosci?!

Odrobina dobrego humoru jeszcze nikomu tutaj zaszkodzila,

a niechcemy przeciez byc totalnymi sztywniakami?

Chcialem jeszcze raz podziekować Wszystkim, również moderatorom i adminom, za to że jest to forum i że dostałem tutaj pomocną dłoń!

I to za free :-)

Dzieki że jesteście, stronka forum już wylądowała w ulubionych i będzie moim stałym miejscem przleotu/pobytu w wirtualnym świecie www :-)

May Teh Swartz Be With U! 8)
Nokia 6230i + ANTENKA WEWN. + Bluetake 007si + PC = GPRS/EDGE = 10kB/s ~~ 20-25kB/s w IPLUS (Otwock, w.Mazowieckie)
Awatar użytkownika
syber
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-11, 16:08

Foremka

Post autor: syber »

Ten pomysł z miską to świetna sprawa :lol: Właśnie wstawiłem telefon do foremki po cieście i od razu z 4,3kB/s skoczył do 11,2kB/s, a myślałem, że w domu rodziców na zapupiu dolnym nie ma eged.... muszę jeszcze spróbować z umts... Wie ktoś może czy taka antenka podziała na UMTS?

Pozdrawiam wszystkich kombinatorów!!
acer aspire 5024 + blue card + bluetooth/DKU + 6230i
pawel-nowak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-11, 13:53

Żywiec do tego to i chyba te Kb\s ciągnie:P

Post autor: pawel-nowak »

Zainspirowałem sie tym kombionowaniem i faktycznie z hm..4,5-5 kb\s skoczył na 13-15 kb\s i jest bosko 8) . mam netboxa, i wziąłem puszke po Bro, nożykiem uciąłem i ma teraz z 5 cm wysokoći puszka, od strony dna zrobiłem pośrodku dziurke, na antenke, włożyłem i śmiga:D ale jeszcze trzeba coś pokombinować;]
pawel-nowak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-11, 13:53

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: pawel-nowak »

w iplus-ie to jeszcze browara powinni dawać do zestawu:P
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: raptou »

Nie ma jak koło od roweru :lol: Koniecznie tylne. Przednie mogą zbierać zakłócenia od {boje się nawet wymówić nazwę tego Radia} i transfer zamiast wzrosnąć spadnie. Promiennik umieszczamy w miejscu "torpeda". Masę podłączamy to obręczy.
:lol:
Uwaga nie umieszcać na dachu w polaryzacji H, bo bociany gotowe pomyśleć, że to dla nich gniazdo i się gotowe zlecieć. Jak wyskoczy błąd 734 to na bank wina bocianów :lol:
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: piotr2802 »

A ja spróbowałem innego patentu. Mam modem kartę Sonny Ericson i miałem problem z poziomem sygnału. Modem wyposażony jest w małą antenkę, którą wkłada sie do karty.

Też kombinowałem jak moi poprzednicy i próbowałem jakoś przedłużyć tą antenkę, dopiąć jakiś przewód. :?:

W pewnym momencie spróbowałem założyć zwykłą płytę CD, a że idealnie otworek w płycie pasował do średnicy antenki to odrazu to spasowało. :lol:

Miałem 1 kreskę normalnie na pasku sygnału , a jak założyłem płytkę to poziom wzrósł do 2 kresek , co już pozwoliło mi na korzystanie z EDGE lub GPRS :lol:
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: POMOCY. Sytuacja beznadziejna...? GPRS zamiast EDGE w IPLUS

Post autor: pimosz »

Powiem tyle:
PLASTIKOWE WIADERKO
cudujcie

Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie.:)
pozdrawiam pimosz!
ODPOWIEDZ