Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: krzysztof.wojcik »

Miasta z UMTS-em

Era - Warszawa + okolice, plany do końca roku: Wrocław, Łódź

Plus GSM - Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań, Gdańsk, Sopot, Gdynia, plany do końca roku: Zakopane, Łódź, Szczecin

Orange - Gdańsk,Katowice,Kraków,Poznań - info z konferencji prasowej Orange z 9.11.2005 r., źródło: www.telepolis.pl
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: krzysztof.wojcik »

Działa UMTS Plusa w Zakopanem i Łodzi.
Szybowiec

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Szybowiec »

UMTS Ery działa również w Krakowie i okolicach
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: gnd »

...orange ma juz zasięg 3G we Wrocławiu.<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> Rynek i okolice...
Mateusz_

ORANGE EDGE Jarocin i okolice

Post autor: Mateusz_ »

ORANGE EDGE Jarocin Wielkopolska - jest, zmierzono
EDGE - 21.5 KB/s DL - 21.12.2005 22:29 (NetMeter)
SE GC89 bez ant. zewn zasięg 5/5, 2 km od BTS
poza Jarocinem - GPRS :-(
Agnieszka

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Agnieszka »

Potwierdzam UMTS Era działa też w Krakowie.
Mattle

UMTS ERY dziła też w Gdańsku

Post autor: Mattle »

Od około miesiąca korzystam z UMTS Ery w Gdańsku, prędkości są zadowalającem czasem nawet 50 kB/sec. Zasięg wewnątrz około 2 kresek, ponoc jest już 20 stacji, które sa odpalone. Siec działa testowo, ma być uruchomiona w styczniu, max w lutym. Działa rewelacyjnie, nie zrywa połączeń, prędkośc raczej stabilne. Mam karte U530 Merlin, korzystam z Mobilink, bo Menadzer Ery to Megashit. Jeśli ktoś ma jakieś inne informacje o nowych odpaleniach proszę o kontakt --> [email protected]
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: dreamoftheviper »

iPlus EDGE

jest w Toruniu : Nokia 6230 i kabel DKU-2 ok download 20 - 30 kb/s
we Włocławku tak samo
Krakow

Czy UMTS w Krakowie?

Post autor: Krakow »

Czy działa UMTS w Krakowie? Gdzie? czy ktos ma jakies mapki zasiegu? Ja probowałem ale nigdzie mie sieci 3G Ery nie łapie.
Z krakowa
Szybowiec

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Szybowiec »

UMTS w Krakowie działa oficjalnie w Plusie i Orenge oraz nieoficjalnie w Erze. Plus ma zasięg praktycznie wszędzie nawet na głębokich peryferiach w rodzaju Kobierzyna, a nawet w okolicach Krakowa (udane połączenie wideo z miejscowości oddalomnej 20km od miasta) Orange to kupa śmiechu z przewagą kupy zasięg tylko w centrum, Era ma zasięg trochę gorszy od Plusa ale ponieważ na 90% BTSów GSM ma już gotowe anteny UMTS należy się spodziewać że zasięg niedługo wzrośnie. Pozfdr.
Gosc

Zasieg sieci UMTS

Post autor: Gosc »

Zasieg poszczegolnych sieci w malopolsce
http://www.malopolska.gsm.prv.pl/
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: dreamoftheviper »

Czy ktos wie i ma mapke kujawsko-pomorskiego z EDGE? chodzi mi o dokladna mapke
Ptah

EDGE

Post autor: Ptah »

Czy ktoś ma jakąś mape zasięgu EDGE w świętokrzyskim.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: EDGE

Post autor: zDaleKi »

Ptah pisze:Czy ktoś ma jakąś mape zasięgu EDGE w świętokrzyskim.
Konkretnej sieci czy wszystkich?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Gość »

Jestem z Antoniowa, jest to niewielka wioska leżąca obok Częstochowy, po jej północnej stronie. Wg. mapy Plus GSM to EDGE tutaj nie dochodzi :/ czy ma ktoś jakieś informacje na temat zasięgu EDGE tutaj :/ ?? Mogą byc też inne sieci.
Ptah

Zasięq EDGE

Post autor: Ptah »

Interesuje mnie Orange.
Boskimiszcz

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Boskimiszcz »

A czy ma ktoś mapkę z zasięgiem ERY w woj. podkarpackim. Szczególnie interesuje mnie zasiię EDGE w promieniu 20 km. od Przemyśla.
Seth

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Seth »

W Szczecinie jest UMTS Plusa.
Sebol

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Sebol »

Seth pisze:W Szczecinie jest UMTS Plusa.
A w Policach pod Szczecinem też łapie?
gość z ERY

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: gość z ERY »

Anonymous pisze:Jestem z Antoniowa, jest to niewielka wioska leżąca obok Częstochowy, po jej północnej stronie. Wg. mapy Plus GSM to EDGE tutaj nie dochodzi :/ czy ma ktoś jakieś informacje na temat zasięgu EDGE tutaj :/ ?? Mogą byc też inne sieci.
ERA pokrywa tę okolicę EDGE'm
Gość

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Gość »

MIESZKAM NA PRZEDMIEśCIACH KRAKOWA I MAM UMTS 1 LUB 2 KRESKI NA 5 . ALE JESTEM ZADOWOLONY BO TRANSWER POBIERANIA MAM 40KB
pokalika
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-02-15, 14:37
Lokalizacja: Grzybowo

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: pokalika »

Interesuje mnie zasiąg w Grzybowie k/Kołobrzegu, zachodniopomorskie, ktoś ma jakieś doświadczenia??
Gość

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: Gość »

pokalika pisze:Interesuje mnie zasiąg w Grzybowie k/Kołobrzegu, zachodniopomorskie, ktoś ma jakieś doświadczenia??
ERA ma tam EDGE'a
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: etranger »

A nie prosciej sprawdzic po bts'ach zasiegi? Sa one ladnie opisywane,wlacznie z rodzajem tego,co dany bts umozliwia :)
Awatar użytkownika
mos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-03-10, 16:49
Lokalizacja: Jas?o

Re: Zasięg sieci EDGE GPRS UMTS

Post autor: mos »

idg.pl pisze:Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, zgodnie z umową koncesyjną będzie musiała w tym roku objąć zasięgiem sieci UMTS 20% potencjalnych klientów. Telefonia trzeciej generacji pojawi sie w br. w kolejnych 7 miastach.

W tej chwili UMTS jest komercyjnie dostępny w Warszawie i okolicach, w Łodzi i okolicach, w Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Zakopanem i Szczyrku. Wkrótce, czyli w ciągu paru tygodni, ma zostać uruchomiony w Krakowie, Trójmieście i na Śląsku.

Jak wskazują przedstawiciele spółki, Era w przeciągu kilku miesięcy, udostępni UMTS również w Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie. Oznacza to, że w zasięgu sygnału telefonii 3 generacji znajdzie się ponad 8 mln mieszkańców kraju.

PTC zakłada, że w pierwszym roku działalności telefonii trzeciej generacji zdobędzie do 150 tys. klientów UMTS.

W tej chwili operator posiada największą liczbę użytkowników i może się pochwalić 35,1% udziałem w rynku (dane na koniec ub. roku)
SPV M3000, iPlus SimData
ODPOWIEDZ