gdzie jest edge - pomocy

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

gdzie jest edge - pomocy

Post autor: laker »

Witam, mam taka prosbe czy nie pomoglby mi ktos zlokalizowac najblizszego bts z edge i czy Waszym zdaniem <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jest mozliwe bym korzystal z egde.Szukalem na btsearch.org ale jakos nie moge sie polapac ktory nadajnik jest gprs a ktory z edgde. Na stronie plusa na mapie niby niedaleko jest granatowe pole wiec powinien byc edge u mnie. Jak sprawdzic czy aktualnie jestem w zasiegu edge ?
Mieszkam w miejscowosci Żarki Letnisko, gmina Poraj, powiat Myszków, woj. śląskie, jakies 25 km od Częstochowy. Mam modem comander w ofercie iplus. Czy jest sens dokupywania przeze mnie anteny kierunkowej, a jesli tak to jakiej ? Teraz mam sygnal na 3 czasami 4 diody na modemie, nie zrywa mi polaczenia, osiagam transfer od 2KB do 10KB takie sa wskazania DUmetera.
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: gdzie jest edge - pomocy

Post autor: krzysztof.wojcik »

laker pisze:Witam, mam taka prosbe czy nie pomoglby mi ktos zlokalizowac najblizszego bts z edge
Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panowie tniemy zbędne cytaty!
sprawdź http://www.bts-slaskie.prv.pl/
wg mnie najbliższy bts z EDGE jest w ok. miejscowości Postęp
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: gdzie jest edge - pomocy

Post autor: magmike »

Moim zdaniem będzie to BTS postawiony w Myszkowie, na północy miasta, bo w Postępie ani w Lgocie żadnego BTSa nie znalazłem. Ale ta orientacyjna mapka Plusa to wyklucza, więc jedynym roziązaniem jest napisać do Plusa i zapytać ich czy w tych dwóch wioskach są jakieś BTSy.
mapa
pozdrawiam, magmike
cholmar
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-03-24, 20:31

Re: gdzie jest edge - pomocy

Post autor: cholmar »

laker pisze: Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panowie tniemy zbędne cytaty!

Teraz mam sygnal na 3 czasami 4 diody na modemie, nie zrywa mi polaczenia, osiagam transfer od 2KB do 10KB takie sa wskazania DUmetera.
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Jesli Twój transfer max wynosi 10 KB to chyba EDGE.
Spróbuj ściągnąć jakiś większy plik z sieci i zobacz jaki będziesz miał transfer.
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

odpowiedz z BOK

Post autor: laker »

Dostalem odpowiedz z BOK :
"Niestety najbliższy zasięg EDGE znajduje się w zawierciu i częstochowie. Wykorzystanie anteny kierunkowej w tej sytuacji również nie przynisłoby zmiany w sposobie transmisji."
Nie wiem przy jakiej odleglosci mozna jeszcze zlapac edge z anteny kierunkowej.
Chyba pogrzebali moje nadzieje, a z tym transferem to moze jakies przeklamanie Dumetera, ale faktem jest, ze jak sciagam cos wiekszego to przy dobrych wiatrach przez kilkadziesiat sekund utrzymuje sie na poziomie 9-10KB potem spada i znow rosnie na 10KB - dziwne.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: gdzie jest edge - pomocy

Post autor: magmike »

Ciekawe jak ten BOK sie ma do mapki, która wskazuje na miejscowy EDGE w okolicy Postępu i Myszkowa :|
pozdrawiam, magmike
ODPOWIEDZ