BTS Częstochowa GDZIE?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pattio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-19, 20:39
Lokalizacja: Cz?stochowa

BTS Częstochowa GDZIE?

Post autor: Pattio »

Witam mam wielka prosbe, moze mi ktos pdac w centrum czestochowy gadzie znajduje sie BTS Orange 900MHz EDGE.Kupilem antenke kierunkowa ATK20 i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> gdzie ja skierowac. Dzwonilem do Orange ale oni takich informacji nie udzielaja, <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> dlaczego jesli sami kazali kupic ze wzgledu na problemy z EDGE. Wielka prosba o POMOC. :(
Awatar użytkownika
wikara
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 352
Rejestracja: 2006-03-09, 23:35
Lokalizacja: z bez-kabli.pl

Re: BTS Częstochowa GDZIE?

Post autor: wikara »

jak nieprzekroczyłeś limitu to dobrze ,bo gdybyś przekroczył limit to antenka ci nic nieda.
podłącz antenke do modemu zaczni sciągać jakiś plik kilku megowy, wystaw antenke za okno najlepiej na parapet napoczątek i kieruj nooko w lepo prawo ale powoli jak zobaczysz że transfer ci rosnie na monitorze to znaczy że edge.....

działaj do skutku!!!


_______________________
ED77 + ORANGE + EDGE/GPRS = ATK-33KB/S
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: BTS Częstochowa GDZIE?

Post autor: etranger »

wikara1 ciągnę na dookólnej więc nie jestem specem w tej dziedzinie ale o tego typu metodzie zastosowanej dla EDGE to pierwszy raz słyszę.

Pattio jeśli potrafisz rozszyfrować CID i spółkę proponuję to - może okazać się pomocne, nawet przy metodzie proponowanej post wyżej :)
Pattio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-19, 20:39
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: BTS Częstochowa GDZIE?

Post autor: Pattio »

Dzieki koledzy, powiem to tak wszedlem wczoraj na dach bloku , jak juz mowilem w srodmiesciu i patrzylem z niedowierzaniem ile tych BTSow jest (jak grzybow po deszczu:)).Wiec postanowilem jeszcze raz zadzwonic do Orange i powiedzieli mi ze antene mam skierowac na polnocny-wschod zawsze cos:).Tylko ze jak bym anteny nie ustawil mam pelny zasieg a co do netu nic sie nie zmienilo a nawet jest gorzej a z tego CID to ja nic nierozumie :shock: Pozdro :)
Pattio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-19, 20:39
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: BTS Częstochowa GDZIE?

Post autor: Pattio »

Dzis jeszcze sprawdze z tym duzym plikiem wezme laptopa na dach, zaczne ciagnac obserwujac na NETMETER czy cos sie bedzie zmieniac jak bede obracal antenka Zobaczymy:)Dam znac co mi wyszlo :)
ODPOWIEDZ