Pomóżcie proszę

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Pomóżcie proszę

Post autor: tommy »

Posiadam od niedawna (2 tygodnie) internet w Orange Gprs taki mi wciśnięto w salonie dziś się dowiedziałem z strony Orange, że jestem także w zasięgu EDGE nic mi w salonie niepowiedziano -> (nie powiedziano), że mam ten zasięg, który jest szybciejszy -> (? szybszy) od GPRs. Czy moge teraz żadać od Orange żeby zmieniono mi GPRS na EDGE? Czy będę musiał za to ponosić jakieś koszty? Dodam, że mam modem ED 77.
Pomóżcie proszę
Lebak
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-03-09, 19:33

Re: Pomóżcie proszę

Post autor: Lebak »

Na licencji gprs masz rowniez edge. Jesli jestes w zasiegu to automatycznie masz edga. Nie musisz żadać nic od orange ani nic placic dodatkowo. Modem ed77 obsluguje edga.
19kB download 14kB upload.
Okres rozliczeniowy 6 ka?dego miesi?ca. Zdj?te ograniczenie transferu juz 5!!!!!!! Orange
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Re: Pomóżcie proszę

Post autor: tommy »

Dzwoniłem dziś do Orange powiedzieli mi, że mam zasięg EDGE ale dokładnie nie powiedziano mi z którego nadajnika. U mnie w okolicy jest parę nadajników i nie wiem teraz na który nadajnik skierować antenę. Czy są jakieś domowe sposoby na wykrycie EDGE? Słyszałem ale nie wiem czy to prawda, ze ten nadajnik ma edge w którym wyświetlany jest komunikat o stacji.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pomóżcie proszę

Post autor: PawełB »

Przejrzyj najpierw tematy przyklejone. Są na początku forum.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
ODPOWIEDZ