antena nie działa....

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

ksen pisze:Oby tylko ta antenę zewnętrzna można było jakoś normalnie do niej podłączyć,a nie poprzez jakieś plasterki.
Jest kulturalne wejscie antenowe osobne na GPS osobne na antene w torze radiowym GSM/DCS/UMTS.
Plasterki nie beda ci przydatne. :wink:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

:P Dzięki kolego.Na forum motoroli tyle się nie dowiedziałem co tu na tym forum.Zastanawiałem sie nad wyborem nokia 6630-A925,i myśle że motka jako modem lepiej się do tego nada(gniazdo na antene zewnętrzną,wybór trybu umts). :lol:
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

W lipcu bede testowal NOKIE 6680.
Wtedy bede mogl cos wiecej powiedziec na temat NOKIA <>MOTOROLA
A 925 pracuje swietnie w UMTS-ie.
Jeszcze jedna mala wada A 925 o ktorej sobie przypomnialem :idea:
Jak A 925 czuje zasieg UMTS to nie mozna sie recznie przestawic na EDGE/GPRS ale mysle ze takie przestawienie jest poprostu bezsensowne skoro jest UMTS w zasiegu. :)
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

kiedy ja mam właśnie odwrotny problem,jak jestem w zasięgu gprs to mi nie zauważa umtsa,kórego jedną kreskę w domu mam(jak doniosę).Czyli dla mnie ta jej wada byłaby akurat zalętą.tylko co z tym bluetoothem,połączy??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: antena nie działa....

Post autor: Szadzik »

1. Masz dwa wyjscia: ustawić tylko na umts i wtedy nie bedzie nic innego łapało oprócz UMTSu; zostawić na AUTO i wtedy będzie łapało to co ma największą siłę sygnału.

2. Przez bluetooth będzie modem działał jak najbardziej.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Szadzik pisze: Przez bluetooth będzie modem działał jak najbardziej.
Potwierdzam to co mowi kolega Szadzik :) Bluetooth dziala bez najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

-ok, akurat ten bluetooth jest dla mnie ważny.
Po tak wyczerpujących informacjach zaczynam sie konkretnie rozglądać za A925 (najpierw sprzedam n7600).
Mam nadzieję, że wreszcie uporam się z problemem uciekającego umtsa, no i antenka która kupiłem się na coś przyda w koncu. Jak ją upoluje to dam znać jak mi poszło z konfiguracją, podzielę się wrażeniami na temat tego fona jako modemu.
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

:D ok nie ma za co powodzenia zycze.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Witam ponownie. Potwierdzam, że ta A925 jest bardzo prosta do skonfigurowania jako modem do kompa. Udało mi sie kupic cały zestawik jak z salonu. Jestem teraz na etapie łączenia jej przez BT z kompem i z tym idzie mi troche gorzej... A potem biore się za wgrywanie polskiego języka :wink:
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Udala Ci sie cala operacja konfiguracji A 925 pod Twoje potrzeby modemowe :?:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: antena nie działa....

Post autor: raptou »

Jeżeli chodzi o nie działającą antenę a wszystko wykonane jest i podłączone jak trzeba to należy skrócić kabel, przycinając go o nieparzystą ilość cm a jak nie pomoże to o parzystą. Te kilka cm - wbrew pozorom - może robić ogromną różnicę.
Czesem może powstac po prostu tzw. fala stojąca (zawsze powstaje, ale czasem jej współczynnik jest nieskończenie wielki), mimo, że wszystko jest zrobione tak jak trzeba.

Od razu zaznaczam, że ta teoria strojenia długością kabla ma tyle zwolenników, co przeciwników - nie negując całkiem logicznych argumentów tych drugich ja, jednak należę do tych pierwszych. W prawdzie nie na tym paśmie ale już parę razy przekonałem się o jej słuszności. Nie należy też ciąć o całe metry. Wystarczy po kilka cm.

Powtarzam. Nikt z producentów w Polsce nie sprawdza działania anten nawet fabrycznych na przyrządach, że nie wspomnę o kablu. Z wzoru matematycznego wszystko może być ok ale są jeszcze inne czynniki, których nikt kompletnie nie bierze pod uwagę. Ma się zrobić szybko, tanio i prosto a potem równie szybko sprzedać.
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

A925 jako modem już działa,tylko hmmm...głupia sprawa nie wiem jaki konektor dokupić do anteny umts która mi została po nokii,po prostu nie mam pojęcia jak fachowo się nazywa to wejście na antene w motce,a co za tym idzie nie wiem nawet czego szukać na allegro....Sama motka?,cóż telefon z charakterkiem :wink: ,ma swoje humorki,szczególnie po przesiadce z noki to widać(nokia była mniej skomplikowana),ale ogólnie jestem zadowolony,tylko z tym netem przez bluetooth troche nie moge dać sobie rady,jako modem lepsza od nokii,moim zdaniem. :D aHa,nawet sam ją przeflashowałem,a nie było to łatwe,o nie...
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Witam ponownie. Juz sobie poradzilem z ta antena, nic nie trzeba bylo przycinac,dokupilem tylko odpowiedni konektorek laczacy motke z antena i wszystko cacy dziala.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

"ksen"To sie nazywa sprawne dzialanie operacyjno-techniczne :wink:
Slyszalem ze wymieniles sobie oprogramowanie w A925 :?:
Mnie czeka to samo tylko nie wiem jak sie za to zabrac chyba bede musial to komus zlecic :wink:
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

Sam dasz radę,ja 3 dni siedziałem,czytałem,próbowałem aż znalazłem opis flashowania wg PUKERA i poszło,samo flashowanie nie jest takie trudne,abys tylko skonfigurował z kompem program pst do flashowania,dasz radę.Ja po paru dniach pd zakupu zrobiłem pierwsze flashowanie,a potem jezscze kumplowi.Do dzieła! :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: antena nie działa....

Post autor: Szadzik »

DADA pisze:Slyszalem ze wymieniles sobie oprogramowanie w A925 :?:
Mnie czeka to samo tylko nie wiem jak sie za to zabrac chyba bede musial to komus zlecic :wink:
@DADA - dasz sobie spokojnie radę. Najlepiej najpierw poczytaj matraxa. Najtrudniejsza sprawa jest z PST. Jak uda Ci się sprawić, że wykryje telefon to już jest po sprawie. Jeszcze bedziesz musiał przećwiczyć wkładanie i wyjmowanie baterii, bo żeby wejść w tryb bootloadera musisz włożyć w odpowiednim momencie baterię. Wszystko jest jednak dobrze opisane w poradniku wymienionym przez @ksen.

P.S. Gratuluję wyboru telefonu - naprawdę rewelacja.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Skoro tak mowicie to musze sie w ten temat zaglebic.
Podbudowaliscie mnie psychicznie. :wink:
Moj soft jest dosc stary bo jak to w zyciu bywa wiecznie nie mam czasu aby zrobic lub zlecic jego wymiane.
Czuje juz ze przyszedl czas na zmiany.
W przypadku klopotow bede pytal Was bardziej doswiadczonych.
:)
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: antena nie działa....

Post autor: ksen »

http://bubu.king.net.pl/a925/article.php?id=9 tu masz to flashowanie krok po kroku,skoro ja sobie z tym dałem rade po paru dniach od kupna,jako laik w temacie motek(przesiadka z ObrazeknokiObrazek),to Ty posiadacz A925 z dłuższym stażem poradzisz sobie raz dwa!
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: antena nie działa....

Post autor: DADA »

Ok dzieki "ksen" jutro to poczytam troche i moze nad tym przysiade.
"ksen" lub "Szadzik"czy macie moze MSN lub Gadu-Gadu w razie problemow bede sie konsultowal a Wami jesli mozna :?:
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ