A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Post autor: seboo »

A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :( - mam telefon v980 - nie wiem co sie dzieje ale od jakichs 3 dni trace polaczenie z siecia - tzn swieca sie "monitorki" polaczenia modemowego - ale widze ze moge tylko wysylac pakiety bez odbierania zadnego - powoduje rozlaczenie z pozycji systemu a tutaj na telefonie caly czas wisi polaczenie - trzeba go zrestartowac - robie teraz proby z technologia GPRS czy dzieje sie tak samo :)- mam iplusa - ktory w UMTS transfery osiaga naprawe niezle - ale juz polaczenie przestaje byc stabilne :(
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Post autor: Szadzik »

A może Plus zaczął Ci ciąć transfer?

Na początek odinstaluj telefon z komputera. Zainstaluj wszystko od nowa.
Pokombinuj trochę z ustawieniami.
Jeśli to nie pomoże, to może telefon się po prostu sypie. Spróbuj podłączyć się do internetu przez sam telefon, wejdź na kilka stronek wap itd. Jeśli telefon nie będzie chciał chodzić to pewnie sam telefon padł.
Back to the Future ;)
wawjack
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-28, 00:43
Lokalizacja: Wroclaw/Leszno

Re: A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Post autor: wawjack »

Ja ostatnio tez mialem problem z rozlaczeniem. Wszystko dzialalo w GPRS ale gdy laczyl sie do UMTS-a polaczenie bylo zrywane. Zadzwonilem do plusa i zglosilem, ze chyba maja usterke i jakies 3 godziny pozniej wszystko bylo ok.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Post autor: Tomekłódź »

U mnie na EDGE też się tak czasami działo, że się połączenie zawieszało i tylko coś tam wysyłał. Ale teraz już się to prawie nie zdaża :D
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Post autor: seboo »

na gprs-ie mam takie same objawy - wiec przelozylem telefon z aktywnego huba do portu usb w komputerze i bede testowac - moze rzeczywiscie telefon sie sypie - oby nie to :( - dzieki za rady - napisze jakie sa efekty moich dzialan
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: A ja sie chwalilem UMTS-em ale nie wiem co teraz robic :(

Post autor: seboo »

Wlasnie testuje sprawe i o dziwo w technologii gprs nie mam takich objawow - sesja moze wisiec i po 10 godzin i nic - natomiast w przypadku umts zdarzaja sie pady - jak juz mowilem , pisalem czy chwalilem sie ;) - choc nie mam sie czym chwalic :P - jestem na granicy zasiegu umts - moze to poprostu cell pumping ale za kazdym razem kiedy patrze na telefon - telefon ma zasieg 1 kreske na 5 ale ma - napisalem do boa - odpowiedziano mi juz nawet ze odpowiedz sie opozni :) - w koncu to Wielki Weekend - to zrozumiale - wiec czekam.
ODPOWIEDZ