BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Witam :) na forum jestem od niedawna, ale pomyślałem, że coś dla "niego" zrobię i oto efekt.

BiQuad Kalkulator v2

Obrazek

Działanie programu:
Podczas testów nie znalazłem błędów w wyliczeniach (wyniki porównywałem z kalkulatorami on-line), więc co do tej kwestii nie powinno być zastrzeżeń.
Autor jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki spowodowane działaniem programu.

Historia:
Wersja 2.0
- przebudowa okna aplikacji
- dodanie menu z grafiką
- dodanie opcji "Zapisz do pliku txt"
- możliwość wyliczeń dla anten "Double biQuad"
- nowa ikona aplikacji
- zmiana grafiki w sekcji "O programie.."
- dodanie adresu e-mail autora programu
- wymagany .NET Framework 2.0

Wersja 1.0
- możliwość wyliczeń anten "BiQuad"
- dodanie okna "O programie.."
- wymagany .NET Framework 3.5

Programik powinien się paru osobom myślę przydać, nie trzeba mieć neta, aby z niego korzystać tak jak to się dzieje w przypadku kalkulatorów on-line. Aplikacja prezentuje się estetycznie i jest banalna w obsłudze, czego chcieć więcej :hyhy: Kalkulatorek jest Freeware (tylko do użytku prywatnego).

Zapraszam do pobierania i komentowania:
[mod]
Pobieram_BiQuad_Kalkulator
[/mod]
Link w najnowszym poście poniżej.
Wszelkie uwagi mile widziane.
Ostatnio zmieniony 2010-03-12, 08:39 przez IceG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Nie mogłem przeedytować tematu, więc nową wersję programiku dodaję tutaj :)

BiQuad Kalkulator v2.1.3

Obrazek

# Historia:

Wersja 2.1.3
- zmiana grafiki głównej

Wersja 2.1.2
- poprawka do wyliczenia boku kwadratu z uwzględnieniem średnicy drutu użytego do wykonania dipola
- zmiana grafiki głównej

Wersja 2.1
- możliwość wyliczenia boku kwadratu z uwzględnieniem średnicy drutu użytego do wykonania dipola

[mod]
Zapraszam do pobierania i komentowania:
Pobierz BiQuad kalkulator v2.1.3[/mod]
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 18:49 przez IceG, łącznie zmieniany 6 razy.
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: ja.michal »

IceG, elegancko. :ok:
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Dzięki ja.michal. Fajnie, że ktoś zauważył programik :hurra: W miarę możliwości chciałbym go rozwijać o nowe rzeczy, ale wszystko zależy od użytkowników forum, ich opini i sugestii, podpowiedzi oraz od mojego wolnego czasu :)
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: krystianb »

IceG pisze:- możliwość wyliczenia boku kwadratu z uwzględnieniem średnicy drutu użytego do wykonania dipola
No i tu jest błąd, bok kwadratu powiększa się .5 średnicy, a powinien o całą ( .5 średnicy, z każdej strony, czyli 2x.5)

No j jeszcze moje drugie pytanie, przekątne są różne więc tak na prawdę są to romby a nie kwadraty, czy tu też coś się nie zgadza (nie znam się na budowie takich anten)


I jeszcze taka sprawa inżyniersko estetyczna, ekran przydało by się zrobić w tej samej pozycji co biqad, bo jeszcze ktoś pomyśli że tego biquada trzeba "w poprzek" ekranu zamontować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:No j jeszcze moje drugie pytanie, przekątne są różne więc tak na prawdę są to romby a nie kwadraty, czy tu też coś się nie zgadza (nie znam się na budowie takich anten)
Niby powinny być różne, ale zbyt dużego spadku na jakości antenki nie będzie jak się zrobi kwadrat. Więc ja bym to sobie darował.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

krystianb pisze:No i tu jest błąd, bok kwadratu powiększa się .5 średnicy, a powinien o całą ( .5 średnicy, z każdej strony, czyli 2x.5)
Pisząc program kierowałem się tym, że po uwzględnieniu średnicy drutu ostateczny wymiar kwadratu powinien wypadać w jego połowie, gdzieś tak wyczytałem. Pozatym sam zrobiłem tak swoją antenę, więc to założenie jest jak dla mnie jak najbardziej prawidłowe.
krystianb pisze:No j jeszcze moje drugie pytanie, przekątne są różne więc tak na prawdę są to romby a nie kwadraty, czy tu też coś się nie zgadza (nie znam się na budowie takich anten)
Owszem przekątne są różne, więc pierwotnie dipol powinien mieć kształt 2 rombów, a nie kwadratów. Ale podpierając się tym co napisał
YaHooo pisze:Niby powinny być różne, ale zbyt dużego spadku na jakości antenki nie będzie jak się zrobi kwadrat. Więc ja bym to sobie darował.
krystianb pisze:I jeszcze taka sprawa inżyniersko estetyczna, ekran przydało by się zrobić w tej samej pozycji co biqad, bo jeszcze ktoś pomyśli że tego biquada trzeba "w poprzek" ekranu zamontować.
Co do tej kwestii to postaram się wykonać dokładniejszy "schemat", ponieważ jak to ujołeś osoby nie mające pojęcia o tym "co robią" mogą nietuzinkowo zamontować dipol.

Poprawiony programik powinien się ukazać jeszcze dziś wieczorem ostatecznie jutro :)
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: krystianb »

IceG pisze:Pisząc program kierowałem się tym, że po uwzględnieniu średnicy drutu ostateczny wymiar kwadratu powinien wypadać w jego połowie
Tyle że ta połowa średnicy drutu z każdej strony daje łącznie całą średnicę drutu. Później to wizualnie zobrazuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Wiedziałem o co chodzi, a źle napisałem :rotfl: , ale zakręciłem, ale już poprawiłem programik graficznie i "obliczeniowo" :)
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: krystianb »

Teraz znów brak na rysunku tych przekątnych, jednak jak są policzone to raczej powinny być gdzieś zaznaczone.
I co do zmian w programie, przydało by się żeby każda nowa wersja miała nowy numer, jeśli to jakieś drobne korekty to można dodać kolejny podnumer np.: 2.11 lub literkę. Bo potem może wyjść zamieszanie, że są 2 różne programy o takim numerze i nie wiadomo kto o czym mówi.

(Sorry, że tak się czepiam, takie inżynierskie przyzwyczajenia)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Oki naniosłem kolejne poprawki :)

(A co do uwag.. to moje zdanie jest takie, że jeżeli robiłbym to dla siebie to te niedociągnięcia są niezauważalne, ale jak już daję coś na forum to fuszerki być nie może ;) )
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
nsmarcin
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-02-14, 13:37
Lokalizacja: Polska

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: nsmarcin »

Przepraszam za wtrącenie ale powinno być "krótsza" a nie "krutsza" przekątna ;) a swoją drogą to czy double biquad daje lepsze rezultaty?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: ja.michal »

IceG, a może dodać wyliczanie tego do programiku? :)
http://martybugs.net/wireless/collinear.cgi

[ Dodano: 2010-03-22, 20:30 ]
I opcję numer dwa.
http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html

[ Dodano: 2010-03-23, 09:08 ]
Wzorek znalazłem wreszcie jak to jest, żeby do tej omni z kabla wychodziło ładnie.

(((1*prędkość światła)/2)/częstotliwość)*10000

I np dla 1/2 dla 3G 2100MHz:
(((1*299792458)/2)/21000000000)*10000 = 71.3791567mm

Lub dla 3/4 dla 3G 2100MHz:
(((3*299792458)/4)/21000000000)*10000 = 107.068735mm
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Hejka :)
Dawno mnie tu nie było i widzę, że coś nowego się pojawiło w mym wątku :)
Powiem, że "pracuję" już nad nową wersją programiku, dodałem antenę omini (dookólną tą homemade) i biCyrcle. Jeśli wzory te co napisałeś ja.michal dotyczą tej anteny collinear to postaram się i ją dodać :) Co do głęda ortograficznego to w kolejnej wersji go nie będzie ;)

Odpowiadając antena Double biQuad powinna dać "zysk" do 14dBi a sam biQuad tak do 8dBi.

Niestety pisanie trochę po mału mi idzie (mam trochę mało czasu). Oki może jutro postaram się już coś zaprezentować.. ale nie ukrywam że fajnie by było jakby ktoś chciał zostać Betatesterem, wtedy można byłoby wyłapać ewentualne (bardzo niechciane) błędy/niedociągnięcia. Programi (link) podesłał bym wtedy na PW do oceny.

Dobra to zmykam do pisania :)
Ostatnio zmieniony 2010-03-26, 08:08 przez IceG, łącznie zmieniany 1 raz.
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: ryba825 »

Wersje beta możesz również umieszczać na forum tak jak to robi janek222 i wtedy gdy jest jakiś błąd/problem, to ten co go znalazł pisze w temacie.
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Aha, no Oki niech i tak będzie, najwyżej zaznaczę ewidentnie że BETA i jak coś to proszę pisac :)

[ Dodano: 2010-03-26, 07:57 ]
Witam :) dodaję nową wersję 2.2 BETA do testów

Link wykasowany z powodu nowej wersji. Najnowszy link poniżej.

[ Dodano: 2010-03-26, 08:07 ]
ja.michal pisze:IceG, a może dodać wyliczanie tego do programiku? :)
http://martybugs.net/wireless/collinear.cgi

[ Dodano: 2010-03-22, 20:30 ]
I opcję numer dwa.
http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html

[ Dodano: 2010-03-23, 09:08 ]
Wzorek znalazłem wreszcie jak to jest, żeby do tej omni z kabla wychodziło ładnie.

(((1*prędkość światła)/2)/częstotliwość)*10000

I np dla 1/2 dla 3G 2100MHz:
(((1*299792458)/2)/21000000000)*10000 = 71.3791567mm

Lub dla 3/4 dla 3G 2100MHz:
(((3*299792458)/4)/21000000000)*10000 = 107.068735mm
ja.michal dodałem już antenkę omni, możesz sprawdzić czy dobrze liczy z tymi wytycznymi ze stronki. Spróbuję (mam taki zamiar) dodać też tą antenę 6dBi collinear
Ostatnio zmieniony 2010-03-28, 11:04 przez IceG, łącznie zmieniany 1 raz.
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
mcfaco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-28, 00:07
Lokalizacja: wlkp

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: mcfaco »

Dlaczego ta ani poprzednie wersje tego programu u mnie nie dzialają tylko dostaje komunikat "Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana. Kliknij ok aby zakonczyc."? :szok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: ja.michal »

IceG pisze:dodałem już antenkę omni, możesz sprawdzić czy dobrze liczy z tymi wytycznymi ze stronki
Chyba ok. Bardziej mi chodzi, że można dodać tą drugą omni. Tą prostszą wersję z jednolitego druta.
mcfaco pisze:Dlaczego ta ani poprzednie wersje tego programu u mnie nie dzialają tylko dostaje komunikat "Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana. Kliknij ok aby zakonczyc."? :szok:
Może jest jakiś problem z jakimiś bibliotekami w systemie.
Masz zainstalowany .NET Framework?

[ Dodano: 2010-03-28, 01:01 ]
IceG, przyznam Ci, że nawet graficznie bardzo sympatyczny ten programik. :ok:
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Oki dodałem najnowszą wersję :) BETA 2.2.1

Programik napisany został w Visual Studio 2008 Express w C# i do działania bezwzględnie potrzebne są biblioteki .NET Framework minimum wersja 2.0

W najbliższych wersjach będę starał sie wstawić swoją grafikę, aby w programiku była wyłącznie grafika mojej roboty.

[mod]
Link do BiQuad Kalkulator v.2.2.1 BETA by IceG
Pobieram kalkulator | Download
[/mod]

//Plik wrzuciłem raz jeszcze, ponieważ wcześniejsza wersja miała stary ekran powitalny.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-04-27, 09:06 ]
Aktualny link w najnowszym poście.
Ostatnio zmieniony 2010-04-27, 08:06 przez IceG, łącznie zmieniany 2 razy.
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
mcfaco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-28, 00:07
Lokalizacja: wlkp

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: mcfaco »

ja.michal pisze:mcfaco napisał/a:
Dlaczego ta ani poprzednie wersje tego programu u mnie nie dzialają tylko dostaje komunikat "Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana. Kliknij ok aby zakonczyc."? :szok:

Może jest jakiś problem z jakimiś bibliotekami w systemie.
Masz zainstalowany .NET Framework?

Potrzebny .NET Framework i windows installer w moim przypadku....

Dzieki za odpowiedz ;)
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Dodaję najnowszą wersję ;)

BiQuad Kalkulator v.2.2.3 by IceG :ok:

Obrazek
Obrazek

-- Działanie programu: --
Wyliczenia z kalkulatora dotyczące anten (biQuad i double biQuad) porównywałem z kalkulatorami on-line, więc co do tej kwestii nie powinno być zastrzeżeń. Program ciągle się rozwija, a wiadomo nie myli się tylko ten co nic nie robi. Dlatego proszę zgłaszać ewentualne błędy..
Nie gwarantuje, że każda stworzona przy pomocy tego programu antena będzie działać, ponieważ większość zależy od jakości wykonania. Dołożyłem wszelkich starań aby kalkulator liczył poprawnie, aczkolwiek nie miałem możliwości testowania wszystkich rodzajów anten. Testowałem jedynie antenę typu biQuad.

Podkreślam, że AUTOR nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki spowodowane działaniem programu. Używasz go na własną odpowiedzialność.

Wersja 2.2.3 to:
- poprawka kolorystyki menu
- dodana możliwość przejścia do stron www (angielskich) z opisem budowy anten
- dodana możliwośc pobrania schematów dipola (dla anten biQuad i Circle biQuad) ze strony www
- dodana możliwośc pobrania opisu budowy (poradnika dla anten biQuad i Circle biQuad) ze strony www
- poprawka grafiki

Link poniżej (DOWNLOAD):
[mod] http://www.przeklej.pl/plik/biquad-kalk ... 013ib2lkbe
http://www.wrzuc.to/pl/KqLrANi5Cn.wt[/mod]
BiQuad Kalkulator by IceG - Najnowsza wersja

//Wrzuciłem ponownie, była mała literówka do poprawy :)
Ostatnio zmieniony 2010-06-22, 18:50 przez IceG, łącznie zmieniany 4 razy.
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
JOJOSS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-13, 18:43
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Rzeszów

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: JOJOSS »

Sądzę że mógłbyś umieścić w programie instrukcje i zdjęcia jak wykonać anteny zamiast odsyłać do www. Była by to wspaniała mobilna wersja dla tych którzy nie mają internetu w swoich warsztatach. Pracę by ułatwił Tryb maksymalnego okna. Zminimalizowane nie daje czasem 100% satysfakcji. :gwiazdki:
Tak sądzę kalkulator działa dobrze możesz aktualizować go innymi projektami anten.
Gratuluje pomysły myślę ze chociaż przemyślisz moją propozycję.
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

JOJOSS pisze:Sądzę że mógłbyś umieścić w programie instrukcje i zdjęcia jak wykonać anteny zamiast odsyłać do www. Była by to wspaniała mobilna wersja dla tych którzy nie mają internetu w swoich warsztatach. Pracę by ułatwił Tryb maksymalnego okna. Zminimalizowane nie daje czasem 100% satysfakcji. :gwiazdki:
Tak sądzę kalkulator działa dobrze możesz aktualizować go innymi projektami anten.
Gratuluje pomysły myślę ze chociaż przemyślisz moją propozycję.
JOJOS fajnie że zauważyłeś mój kalkulator ;) . I już zaczynam odpowiadać na Twoje propozycje. Zaczynając od początku..

Chęć umieszczenia instrukcji w programie byłaby ciekawym rozwiązaniem (i zapewne wielu ułatwiłoby pracę co do tego nie mam wątpliwości), nie mniej jednak robiąc Kalkulator miałem jeden cel zrobić coś co przyda się początkującym maniakom mobilnego internetu, a będzie przy tym wykorzystywał jak najmniej materiałów cudzych, a jak najwięcej sprawdzonych przeze mnie rzeczy. Dlatego praktycznie cała grafika jest mojego autorstwa.. niestety na opisy i instrukcje nie mogłem sobie już pozwolić. Jeżeli miałbym przygotowane takie instrukcje robiąc swoje anteny to na bank bym je dodał, a na chilę obecną niestety musza pozostać instrukcje na stronach www.

Tryb pełnoekranowy wiązałby się z kolejną przebudową graficzną aplikacji.. Nowa przeskalowana (i dobrze opisana, przystosowana do różnych rozdzielczości) grafika, interfejs, itd. Dlatego też tryb Fullscreen jest na razie dalekowzroczną modyfikacją ;) Na chwilę obecną musi wystarczyć użytkownikom możliwość zapisu wyliczeń do pliku tekstowego, który jest tak mi się wydaje dobrze opisany ;)

Jesli chodzi o rozwój generatora o nowe anteny.. nie powiem mam dwa nowe rodzaje anten w planach, ale to też dalekowzroczne plany.. dodanie ich wiazałoby się też z całkowitą przebudową generatora, jego rozbudową w gabaryty i opcje. I wszystko byłoby super, ale..

Niestety na chwilę obecną nie mam za wiele czasu na prace nad Kalkulatorem, poza tym Kalkulator był pierwszym programem jaki napisałem, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć aby sprostać oczekiwaniom użytkowników.. Poza tym ta mała aplikacja, a raczej jej tworzenie to długie godziny spędzone w programach do projektowania 3D, przy wertowaniu internetu w poszukiwaniu pomocy na temat C#, a to wszystko z chęci ułatwienia sobie i innym pracy i oczywiście sprawdzenia się.. Nie mam za jego sprawą żadnych korzyści, a jedynie sadysfakcję.. dlatego jedyne o co mogę prosić to cierpliwosc ;)

Pozdrawiam :)
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Witam ponownie :)
Chciałem pokazać jak będzie wyglądać nowa wersja kalkulatora, screen poniżej:

Obrazek

Ze względu na ogranczony czas wolny prace nad kalkulatorem posuwają się bardzo powoli. Chciałem znacznie wzbogacić program o możliwość drukowania wyników wyliczeń, zdjęć, czy nawet instrukcji wykonania anten. W nowej wersji marzy mi się, aby pojawiły się 3 nowe rodzaje anten. Oczywiście program miałby być dalej prosty w obsłudze i czytelny. Nowa wersja to nowy silnik rysowania grafiki, przyjemniejszy dla oka odbiorcy i programisty. Nie będę się za bardzo rozpisywał bo mam dużo planów co do kalkulatora w wersji 3.. mam nadzieję że miło was nim zaskoczę.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Mnie autora w jakikolwiek sposób (pomysły, propozycje, darowizny) to zapraszam do pisania w temacie lub na PW. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Jeżeli chodzi o dobrowolne wsparcie finansowe (chciałbym aby program pozostał darmowy), dotacje na rozwoj programu to oczwiście istnieje taka możliwość, informacja o darczyńcach zostanie umieszczona w programie z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych. Kontakt w takim przypadku przez PW.


Dziękuję za uwagę i Pozdrawiam.
IceG.
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
pawel1830
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-18, 22:31
Lokalizacja: warka

Nie można pobrać

Post autor: pawel1830 »

Niestety nie mogę pobrać ktoś wie czemu?
Awatar użytkownika
IceG
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-26, 10:29
Lokalizacja: Rdm

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: IceG »

Sprawdziłem przed momentem link i jest wszystko OK, więc nie wiem czemu miałby być jakiś problem :zdziwko:
Router: ZBT Z8102AX + modem Quectel RM520N-GL + 512GB SanDisk & OpenWrt (Main) SNAPSHOT by IceG https://github.com/4IceG
hary_1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-18, 02:23
Lokalizacja: kielce

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: hary_1982 »

IceG pisze:Chciałem pokazać jak będzie wyglądać nowa wersja kalkulatora
witam
to może ja zaproponuje aby w nowym programie były antenki z np
połączenie 2 biquadów głównie chodzi o rozmieszczenie dipli i sposób ich połączenia tak zwany splitter

jest bardzo mało wiadomości na temat wykonania splittera
znalazłem taki test
"Trochę szczegółów budowy:
- odległość między quadami - ok. 1 lambda. Można to trochę zmienić,
- kable od każdego z quadów tutaj mają długość 1,5 lambda (powinny mieć wielokrotność połówek fali) wymnożone razy 0,66 (wsp. skrócenia fali),
- ważne. Ustawienie quadów. Jeśli zastosujemy równej długości kable do gniazdka, to oba quady muszą być tak samo zwrócone, tj. np. ekrany podłączone od dołu, żyły środkowe z góry. Jeśli długości kabli będą się różnić między sobą o 1/2 lambda, to quady montujemy odwrotnie względem siebie; jeden ma ekran podłączony od dołu, a drugi z góry"

I tu moje pytanie:
- 1 lambda czy to odcinek odpowiadający długości fali 122 mm?? wydaje mi się ze tak
-kable do quadów maja być np 1 lambda (122 mm) czy to trzeba pomnożyć 1 lambda x 0,66 (122 x 0,66) 80,52

bo nie wiem jakie te odcinki maja być 80.52 mm czy 122 mm ??

pozdrawiam
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: Jareva »

To może jako że korzystałem z kalkulatora pochwale sie moją własnorecznie zrobioną anteną :) Była robiona na 2ghz.

Dipol jak każdy wie ciężko w domowych warunkach zrobić idealnie co do 0.1mm, moje pomyłki są w granicach 0.7mm przylutowany do podstawy z rury miedzianej.

Obrazek
Obrazek

A tu już w całości przylutowany do ekranu (ekran jednostronny nie mieli w sklepie laminatu dwustronnego)

Obrazek
Obrazek

Osadzenie w pudełku

Obrazek

Obrazek


Po sprawdzeniu wszystkich wymiarów zamykamy pudełko i mamy gotową antene :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-03-03, 19:30 przez Jareva, łącznie zmieniany 3 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: zDaleKi »

Jareva pisze:Po sprawdzeniu wszystkich wymiarów zamykamy pudełko i mamy gotową antene
Bardzo ładna robota :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: BiQuad Kalkulator v2.0 [do pobrania]

Post autor: ja.michal »

Jareva, dobra robota. :ok: Jak parametry?
ODPOWIEDZ