iPlus Radom i zasieg EDGE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zimar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-05, 22:59
Lokalizacja: Radom

iPlus Radom i zasieg EDGE

Post autor: zimar »

Witam serdecznie,
jestem uzytkownikiem iPlus-a i mieszkam w Radomiu.
Wedlug mapy zasiegu umieszczonej na stronie iPlusa w mojej dzielnicy nie ma zasiegu EDGE, jest to niestety prawda.
W zwiazku z tym zastanawiam sie nad antena zewn, pozyczylem sobie model ATK10 (10 elementowa), lecz z mojego okna nic to nie daje, gdyz zaslaniaja pobliskie budynki, mieszkam na 1 pietrze.
Moge zainstalowac ja na dachu, lecz nie mam dlugiego kabla.
W gre wchodzi jakies 30m.

Z tego co wyszukalem, to w Radomiu nie ma niestety zadnego BTS-a Plusa, najblizszy do mnie to chyba Jedlinsk a to ok 14km.

Czy taka antena jest w stanie cos wylapac??

Moze znajdzie sie ktos z Radomia, kto przerobil ten temat, lub inni, ktorzy tez borykaja sie z dalekimi BTS-ami.

Prosze o Wasze opinie
pozdr
zimar
iplus, usb commander EDGE
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: iPlus Radom i zasieg EDGE

Post autor: Szadzik »

Jeśli masz antenkę 14km od siebie, to spokojnie na antence zewnętrznej złapiesz z niej zasięg. Pytanie tylko, czy ta antenka obsługuje EDGE.
Back to the Future ;)
zimar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-05-05, 22:59
Lokalizacja: Radom

Re: iPlus Radom i zasieg EDGE

Post autor: zimar »

Z mapy zasiegu ze strony Plus-a mozna wywnioskowac ze tak, tylko w jaki sposob, namierzyc ten nadajnik, zeby wlasciwie ustawic antene?

Czy zasieg pokrycia EDGE szybko ulega zmianie na lepsze (chodzi mu tu o PLus-a)?
Jeszcze 2 lata temu GPRS nie byl wszedzie, ciekawe ile trzeba czekac, zeby EDGE pokryl przynajmniej cale miasto(a).

Wracajac do anteny, to jaka jest max odleglosc, przy ktorej mozna zlapac EDGE? Nadmieniam, ze kabla musze uzyc ok 25-30m.

pozdr
zimar
iplus, usb commander EDGE
ODPOWIEDZ