Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Smartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-13, 19:09
Lokalizacja: Pabianice

Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Post autor: Smartek »

Witam!
Wzialem z iPlusem modem GC79 (bo kosztowal 1,22zl) i mam problem.. poza miastem nie ma zasiegu :(..
mimo, ze w telefonie - z karta plusa - jest zawsze na maksa.. i na calym terenie na dzialce modem nie mogl zlapac ani jednej kreski :(...

Wsadzilem SIM iplusa do k700i i polaczylem z netem wykorzystujac bluetooth. Z tym telefonikiem wszystko smiga jak nalezy.., ale to nie moja komorka, wiec musze sie na cos zdecydowac...

i teraz:
- modem (ew. z EDGE - moznaby najpierw to jakis sprawdzic czy ma zasieg..)
- telefon (j.w. z EDGE)

?

Tylko - jesli modem, to nie mam pewnosci, ze znowu bedzie lapal mi zasieg.. kupujac telefon np. k700i mam 100% pewnosci, ze wszystko bedzie chodzilo..
czy zna ktos jakis modem o bardzo dobrym zasiegu jak np. ten telefon?

Na poczatku chcialbym pozyczyc od kogos telefon z EDGE zeby zobaczyc czy bedzie dzialal - i wtedy bede sie zastanawial czy brac cos z samym GPRS czy z tym EDGE..

Prosze o rady i jakies podpowiedzi...
pozdro ;)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Post autor: Szadzik »

Smartek pisze:Witam!
Wzialem z iPlusem modem GC79 (bo kosztowal 1,22zl) i mam problem.. poza miastem nie ma zasiegu :(..
Zacznij od: Obrazek Szukaj tematów na forum

Znajdziesz między innymi temat o rozwiązywaniu problemów z zasięgiem w modemie GC79.
Back to the Future ;)
Smartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-13, 19:09
Lokalizacja: Pabianice

Re: Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Post autor: Smartek »

Uwazasz, ze nie szukalem przed napisaniem tego tematu?
Zrobilem to - ale z racji, ze praktycznie kazdy temat jest zle opisany - przewaznie kazdy zawiera tylko nazwe modemu, a nie opis problemu - znalezc wiec interesujacy mnie post nie jest latwym zadaniem!

Skoro twierdzisz, ze jest sposob na poprawienie zasiegu GC79 - sprobuje jeszcze poszukac.. mam nadzieje, ze jesli nie uda mi sie nic znalezc to mi troche pomozesz :)
pozdro
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Post autor: Szadzik »

Poprawianie zasięgu w GC 79.

#1

#2
Back to the Future ;)
Smartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-05-13, 19:09
Lokalizacja: Pabianice

Re: Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Post autor: Smartek »

Lutowanie ani grzebanie w modemie nie wchodzi w ogole w gre...
prosilbym wiec o odp. adekwatna do opisanego wczesniej problemu..
pozdro ;)
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z zasiegiem (GC79) / jaki modem, telefon?

Post autor: bbart »

Kiedyś miałem GC79, ale z racji, że nie współpracował z moim notkiem (procesor AMD), używał go kuzyn, który mieszka praktycznie na granicy zasięgu i często miał on problemy z zasięgiem. Postanowiliśmy zmienić ten stan rzeczy i zakupiliśmy modem Sierra Wireless AirCard 750 z sieci Vodafone i... wszelkie problemy z zasięgiem zniknęły. Modem ten jest bardzo czuły i trzyma stabilny zasięg nawet w miejscach, gdzie na GC79 można było tylko pomarzyć o połączeniu. W dodatku, tak przy okazji, rozwiązał się problem z kompatybilnością z notkami opartymi na AMD. Gorąco polecam ten modem.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
ODPOWIEDZ