pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
walker214
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-03-19, 13:04
Lokalizacja: che?mno

pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Post autor: walker214 »

Witam. Pozyczylem karte blueconnecta od ojca do swojego mieszkania by przetestowac jak to chodzi i jestem zawiedziony. Mam do nadajnika kolo kilometra, zasieg pełen: 5 kresek a mimo to maksymalna szybkosc czasem dochodzi do 130kb a czasem np tylko ok 57kb, i to wszystko w odstepie kilku minut...strasznie skacze. Wie ktos moze co mozna jeszcze zrobic??
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Post autor: damis »

walker214 pisze:.....Mam do nadajnika kolo kilometra, zasieg pełen: 5 kresek a mimo to maksymalna szybkosc czasem dochodzi do 130kb
Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
Ale masz EDGE'a czy UMTS ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Post autor: Jaco »

Sprawdzałeś szybkość ze stron na forum?U mnie przy tylko 3 kreskach zasięgu na Option Globetrotter Combo Edeg jest w granicach 150 kb/s ściąganie ok 20 kb/s.Pełen zasięg może pomóc ale nie zawsze.Wsztstko ma się używanym sprzętem do połączeń.Testowałem niby EDGE w miejscowości gdzie według mapki powinien być w 100% i byłem zawiedziony.Zasięg w GTMM wskazywał 100% a prędkości miałem mniejsze niż u mnie w domu przy urzyciu dookólnej anteny zewnętzrnej o 20 metrach kabla.Mieszkam w dwu piętrowym bloku w dodatku na parterze stąd te metry kabla.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Post autor: kemott1 »

Mam do nadajnika kolo kilometra, zasieg pełen: 5 kresek a mimo to maksymalna szybkosc czasem dochodzi do 130kb a czasem np tylko ok 57kb, i to wszystko w odstepie kilku minut...strasznie skacze.
Miałem coś identycznego, ale u mnie to było spowodowane po prostu dwoma nadajnikami ery oddalonymi w podobnych odległościach. Może po prostu bts nie wyrabia :?
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Post autor: Selvis »

Ha..
Nie podam dokładnie miejsca gdzie to na Forum wyczytałam, ale (jeśli mnie pamięć nie myli) pisał o tym raptou.
Max sygnał to nie wszystko. Liczy sie też stopień odbicia sygnału (czy coś podobnego). Czyli - czym więcej przeszkód, odbić itp - tym więcej błędów, z którymi musi sie uporać program.
Ja mam poziom sygnału 100%, a jednak prędkości o wiele niższe (I piętro) niż na tym samym kompie postawionym u sąsiada (IV - okno wychodzi na BTS-a i jest stamtąd "w bezpośrednim polu widzenia").
Coś więc w tym jest.
Do tego dochodzi to co już też było wielokrotnie poruszane:
Rozmowy mają pierwszeństwo przed transmisją danych.
Niezłe prędkości są w nocy, gdy BTS obsługuje mniej rozmów i nie jest tak obciążony.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: pelen zasieg - slaba szybkosc z blueconnectem

Post autor: piotr2802 »

walker214 pisze: czasem dochodzi do 130kb a czasem np tylko ok 57kb, i to wszystko w odstepie kilku minut...strasznie skacze. Wie ktos moze co mozna jeszcze zrobic??

Ja bym skakał z radości gdybym miał w Krakowie w Orange takie prędkości w EDGE, bo średnio to wyciągam 70kb/s :?

Podaję odczyt z Aplikacji Wireless Menager
ODPOWIEDZ