Antena zewnętrzna do nokii 6630

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Antena zewnętrzna do nokii 6630

Post autor: dawid »

Czy ma ktoś na tym forum podłączoną antenę do Nokii 6630 i może coś więcej napisać jak podłączył? Jaki konektor jest dobry i jaką polecacie antenę dookólną?
goldbayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-03-19, 11:52

Re: Antena zewnętrzna do nokii 6630

Post autor: goldbayer »

Czesc
Ja mam antene kierunkowa bodajże At10- takie jak na allegro sa sprzedawane - pozostałosc po gc85, dokupiłem własnie konektor do podłaczania- taki uniwersalny przyklejany. Tak jak mi polecił kolega z "Wms 32" rozebrałem go wyciągnałem te płytke ze srodka i umocowałem ja tak że górna częsć tel tam- gdzie jest oczko aparatu opier sie o nie... i zasięg wzrósł o 2 kreski! miałem przeważnie ok 1max 3 a teraz cały czas ok4-5:) czyli jest poprawa.
dawid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-23, 09:36

Re: Antena zewnętrzna do nokii 6630

Post autor: dawid »

goldbayer pisze:rozebrałem go wyciągnałem te płytke ze srodka i umocowałem...
Dzieki za info - ale dlaczego tego konektora po prostu nie przykleiłeś jak jest on uniwersalny? Nie działał w ten sposób jak powinien? I ile metrów masz kabla, możesz dać jakieś linki gdzie kupiłeś?
goldbayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-03-19, 11:52

Re: Antena zewnętrzna do nokii 6630

Post autor: goldbayer »

Nie prykleiłem bo zmontowałem to sobie wszystko na takim"buciku podstawce" po prostu tak było mi wygodniej- no i chciałem by nie było żadnych dodatkowych barier. Tych konektorów jest pełno na allegro- poszukaj cos np do 6600 to jest podobny model
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Antena zewnętrzna do nokii 6630

Post autor: ksen »

Miałem taki konektor przyklejany do noki 7600 i nic mi nie dał w połączeniu z antena umts,mimo że mam ok. 4 km do nadajnika,ale przeróbek nie stosowałem...
ODPOWIEDZ