pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

Chciałem zapytać jak sie ma UMTS we Wrocławiu w plusie mieszkam na Norwida (plac grunwaldzki) bardzo mi zależy moze ktos w pobliżu mieszka i sie orientuje, a nawet z tego korzysta bardzo prosze o pomoc, bo nie wiem czy jest sens kupowac tel a mapki w plusie sa bardzo orientacyjne wiec...
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: gnd »

...jutro będę na grunwaldzkim to sprawdzę i ci napisze...jak nie zapomnę...Obrazek
wawjack
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-28, 00:43
Lokalizacja: Wroclaw/Leszno

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: wawjack »

Ja mieszkam na Grunwaldzkiej (kolo kredki i olowka). Zasieg jest okolo 2 kresek ale tylko przy oknie. Mimo to internet smiga niesamowicie. Pingi 150-170 no i stala predkosc pobierania jakies 45KB. Mam telefon 6650.
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

bardzo dziękuje za konkrety, to mi się podoba. Czas kupić jakiś telefonik z UMTS jeszcze raz dzieki i pozdr.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: gnd »

...bylem tam dzisiaj , na wprost wejscia do AR, zasięg 3g, był tylko w orange. Era i + nie miały tam zasięgu 3g.Sprawdzałem na nokii n70.
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

no to mnie totalnie dobiłes bo własnie mieszkam na przeciwko wejścia do ar i to na parterze kurcze moze antena go wyłapie jak myslisz???
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: magmike »

Jeśli orientacyjna mapa go wskazuje to powinno być ok z anteną. A nie możesz sprawdzić gdzie jest najbliższy nadajnik UMTS?
(na który telefon sie z w końcu zdecydowałeś?)
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Enzo »

gnd pisze:na wprost wejscia do AR, zasięg 3g, był tylko w orange. Era i + nie miały tam zasięgu 3g. Sprawdzałem na nokii n70.
A może była taka sytacja, że sygnał 3G był za słaby w stosunku do GSM i telefon wybrał po prostu silniejszy sygnał. Czy mógłbyś napisać w jaki sposób to sprawdzałeś?
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: gnd »

...włączyłem ręczne wyszukiwanie sieci w telefonie i wyszukałem...
Może tak być ,że sygnał gprs/edge jest w tym miejscu silniejszy od umts i takie jest wskazanie...
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Enzo »

gnd pisze:...włączyłem ręczne wyszukiwanie sieci w telefonie i wyszukałem...
Czyli miałeś kartę sim tylko jednego operatora? A w telefonie jak miałeś ustawiony wybór sieci: podwójny, GSM czy UMTS?
iPlus+E61i=FUN
wawjack
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-28, 00:43
Lokalizacja: Wroclaw/Leszno

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: wawjack »

Mi się wydaje że zasięg jest tylko słaby. Bo ja mieszkając 200 metrów obok na pierwszym piętrze i mam zasięg. Nadajnik jest chyba obok tego pasażu co powstanie (gdy tam chodzilem mialem 3 kreski). Zawsze się zastanawiałem jaki zasięg mają nadajniki UMTSa może ktoś mi powie?
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

zdecydowałem sie na nokie 6630 bo mam obecnie motke V3 wiec zamienie z lekka dopłatą i bedę miał nokie a kolega wyżej dobre pytanie zadał moze ktoś zna na nie odpowiedź i jeszcze jedno jak mam sprawdzić gdzie jest nadajnik UMTS wiem tylko gdzie sa BTS'y ale maja czestotliwość 900 i 1800 a za bardzo sie w tym nie orientuje od kilku dni znalazłem wasze forum przez przypadek i troche zaczełem siedziec w temacie wiem ze 900 to GPRS a 1800 to EDGE a nigdzie innych nie znalazłem
Ostatnio zmieniony 2006-05-22, 23:06 przez Grzegorz20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Enzo »

Grzegorz20 pisze:troche zaczełem siedziec w temacie wiem ze 900 to GPRS a 1800 to EDGE a nigdzie innych nie znalazłem
Nie zawsze tak jest, są nadajniki EDGE pracujące na 900 Mhz. Ja jeszcze nigdzie w sieci nie znalazłem informacji o lokalizacjach nadajników UMTS. A o tym gdzie jest nadajnik UMTS w twojej okolicy możesz dowiedzieć się od operatora, o ile zechcą Ci to powiedzieć.
iPlus+E61i=FUN
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

A wiecie może jaki jest średni zasięg takiej stacji z UMTS??
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: szalony »

Zasieg chyba zalezy od mocy nadajnika :D Ja w Aleksandrowie Lodzkim na pietrze lapie nadajnik umts Plusa z centrum lodzi - warunek antena umts i telefon musza sie "widziec" bez przeszkod, po lini prostej dzieli nas z 18km :D Na stronach Plusa pisza ze anteny umts moga miec zasieg nawet 40 km :shock: :D
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: szalony »

Podejrzewam ze w miescie patrzac na zasieg w budynkach to nie wiecej jak 2km ma pokrycie jedna antena nodeB :idea:
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: gnd »

Enzo pisze:Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
Czyli miałeś kartę sim tylko jednego operatora? A w telefonie jak miałeś ustawiony wybór sieci: podwójny, GSM czy UMTS?
... w n70 można ustawić tylko podwojny albo gsm... karte miałem z ideii...
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Enzo »

gnd pisze:w n70 można ustawić tylko podwojny albo gsm... karte miałem z ideii...
Można wymusić tryb UMTS w programie Fieldtest, i wtedy telefon będzie łączył się tylko z nadajnikami UMTS.
Jeżeli miałeś kartę Idei (Orange) to na pewno nie złapiesz UMTS w Erze, prawdopodobie jest tak samo z Plusem.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: gnd »

...wykrycie sieci ,a zalogowanie sie do niej to dwie osobne sprawy, pozatym FTD nie dziala na n70, chyba ze masz taką wersje , to poproszę o linka na priv.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: gnd »

Enzo pisze: Jeżeli miałeś kartę Idei (Orange) to na pewno nie złapiesz UMTS w Erze, prawdopodobie jest tak samo z Plusem.
...mylisz sie...ustaw na tryb pracy podwójny, wlącz ręczne wyszukiwanie sieci i jeśli będzie zasięg 3g, to obok nazwy sieci pokaże Ci się ikona"3G".W Polsce nie ma romingu węwnętrznego , więc sie do innej sieci niż macieżysta nie zalogujesz, ale telefon ci ją wykryje, jeśli będzie.
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: bbart »

A wie może ktoś jak jest z zasięgiem EDGE we Wrocławiu? Mieszkam na Biskupinie na ul. Stanisławskiego i korzystam niestety tylko z GPRS ale mam zamiar dokupić kartę obsługującą EDGE no i nie wiem, czy będę w zasięgu EDGE. Korzystam z iPlusa.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

ja mieszkam na grunwaldzie i z EDGE nie ma problemu (nieraz tylko łapie GPRS ale rzadko) tylko chciałem o cos zapytac jak masz karte sim to przeciez nie trzeba kupowac zadnej karty na edge chyba ze sa jakies "nowości" bo ja kupowałem w pazdzierniku abonament w iplusie i nic nie musze zmieniac moze chodziło ci o modem??? a własnie dzisiaj kupiłem antene i musze powiedziec ze pomaga wiec polecam jakbys miał słaby zasieg to nieduze pieniadze a mozna pomoc teraz planuje przejsc na umts ale nie wiem czy u mnie go wyłapie bo sa rozne opienie ale dopoki nie sprobuje to sie nie dowiem!!!
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: bbart »

Rzeczywiście chodziło mi o modem a nie kartę EDGE. Mój błąd... :D
Mój wybór padł na Globetrottera Combo EDGE. Kupuję go w przyszłym tygodniu no i zobaczymy, czy spełni pokładane w nim oczekiwania :lol:
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
wawjack
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-28, 00:43
Lokalizacja: Wroclaw/Leszno

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: wawjack »

Ostatnio byłem u kumpla z telefonem i znalazlem kolejny nadajnik UMTSu z plusa w naszej okolicy. Jest on za kładką Zwierzyniecką.
Ja również zamówiłem sobie antenę do telefonu, bo denerwuje mnie trzymanie go za oknem. Ciekawe jest się spisze.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Szadzik »

bbart pisze:Rzeczywiście chodziło mi o modem a nie kartę EDGE. Mój błąd... :D
A to jakaś różnica? Przecież taka karta to też modem, tyle że z innym interfejsem, inaczej się go podłącza do komputera. Czy to na USB, czy PCMCIA - modem to modem.
Back to the Future ;)
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

słuchaj a jest cos takiego jak karta EDGE bo w moim wyobrazeniu czegos takiego nie ma wiec nie wiem po co takie rzeczy piszerz??? jest karta sim i tyle tak przynajmniej autorowi posta chodzilo pomylil sie a to jest roznica
Grzegorz20
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-05-20, 10:25
Lokalizacja: wrocek

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Grzegorz20 »

przynajmniej w iplusie czegos takiego nie ma jest zwyklas karta sim i tyle!!! a predkosci tylko od modemow zaleza! ( znaczy nie tylko ale...)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: Szadzik »

Nigdzie nie ma karty sim specjalnie do EDGE. Ja pisałem o karcie mając na myśli kartę modemową PCMCIA i modem USB - nic o karcie sim nie pisałem.
Back to the Future ;)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: pytanie o umts we wrocławiu (plus)

Post autor: 3G_ »

Coś tu nie pasuje - na Norwida zasięg UMTS Ery powinien być, chyba, że NodeB na budynku C5 politechniki jest taki mizerny, ale wątpie. Co do EDGE, to tutaj również Era ma we Wrocławiu najlepszy zasięg. Chyba wszystkie stacje.
Niestety nie orientuję się, gdzie Plus ma UMTS w okolicy Grunwaldu. Jakby komuś to pomogło to UMTS Plusa jest na pewno na Grabiszyńskiej koło Hutmenu, na K.Wielkiego (Nordea), na maszcie przy Ślężnej/Wieczystej koło basenu, na Teatrze Polskim (Bogusławskiego) i w wielu innych miejscach...
ODPOWIEDZ