Dobór Anteny do E122

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtek150
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-20, 19:44
Lokalizacja: Ruda Śląska

Dobór Anteny do E122

Post autor: wojtek150 »

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i ja by chciał kupic antenke :D. Więc przejdźmy do rzeczy. Mam internet z Blueconnecta i modem e122(w laptopie). Mieszkam na wsi która sie zwie Kolonia Wytyczno(woj Lubelskie, gmina Urszulin). W Urszulinie na Ulicy szkolnej jest GSM 900 i lapie EDGE- zasięg 60-80 %. Jakbym kupił antenę zewnętrzną, to zasięg by wzrósł do 100 %?. Transfery są marne, wszystko ładuje się wolno, jaka antena by była najlepsza by zmieścić sie w przedziale do 50-60 zł?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Dobór Anteny do E122

Post autor: sp6huk »

wojtek150 pisze:Mieszkam na wsi która sie zwie Kolonia Wytyczno
Kolonii Wytyczno znaleźć nie mogę, ale znalazłem Wytyczno - pewnie nie daleko ?,
wojtek150 pisze:Jakbym kupił antenę zewnętrzną, to zasięg by wzrósł do 100 %?
Może, ale nie musi,
wojtek150 pisze:Transfery są marne
A jakie w ogóle masz transfery ? Sprawdź pobierając plik z www.noc.gts.pl
wojtek150 pisze:W Urszulinie na Ulicy szkolnej jest GSM 900 i lapie EDGE- zasięg 60-80 %
Skąd wiesz, że z tego BTS'a masz sygnał. Jest też stacja bazowa w Starym Brusie,
wojtek150 pisze:jaka antena by była najlepsza by zmieścić sie w przedziale do 50-60 zł?
W tym przedziale cenowym, to TAKA antena. Do tego potrzebujesz jeszcze TAKI konektor.
wojtek150
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-20, 19:44
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dobór Anteny do E122

Post autor: wojtek150 »

No ta kolonia wytyczno to jest poludniowy brzeg jeziora, mam tam działke, teraz nie sprawdze bo aktualnie jestem na śląsku, do Urszulina mam jakies 3 km w linii prostej czyli bliżej niż do Brusa. Laptopa mam w domu murowanym, a naokoło same pola(równina).
Dziękuję za porade :) .

Edit@1
Można dostać taką antenę w zwykłym sklepie elektronicznym? Jutro chciałbym ją zakupić.
ODPOWIEDZ