GC89 a 900MHz

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaczorr

GC89 a 900MHz

Post autor: kaczorr »

Witam!!!
mam takie pytanko???Karta jak wiadomo sony ericssona gc89 no i jak większośći wiadomo najlepiej śmiga na 900MHz ale czy macie też taki problem??? :shock: Otóż po zmianie częstotliwości na 900MHz wszystko jest cacy natomist gdy się rozłączy modem lub wyjmnie katrę lub też wyłączy laptopa lub zrobi restart ustawienia wracają do WYBORU AUTOMATYCZNEGO!!! :evil: Jak to zmienić aby karta pamiętała i na stałe trzymała 900MHz....proszę o help :cry:
Jerzyk

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: Jerzyk »

Karta SIM tego nie zapisuje, karta GSM też. Jedyne wyjście to zmiana w rejestrach lub oprogramowaniu. Jaki soft wykorzystujesz do połączeń? Jaka sieć?
Gość

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: Gość »

wszystko oryginał,soft i oprogramowanie z Ery - wireless manager a całość śmiga pod win XP,także całość ciągnięta od Ery (blueconnect) :wink:
adams

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: adams »

kup sobie antenę tylko na zakres 900 mhz. w modemie masz trzyzakresowe
ertes

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: ertes »

Ja nie moge sie logować wybierając tylko 900 jedynie na automatycznym ustawieniu tak sie zrobiło od czasu jak cos robili z btesem ale nie narzekam mam ant kierunk na 900 i na innych zakresach ona nie pracuje to na pewno chodzi to na 900
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: zDaleKi »

Anonymous pisze:wszystko oryginał,soft i oprogramowanie z Ery - wireless manager
A sprawdzałeś ten modem z orginalnym softem SE?
Jest dostępny tutaj:
klik KLIK
Z tego co mi się wydawało, to pamieta on takie ustawienia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: Gość »

a ja mam taką antene http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73774485 po podłączeniu
kich internet odrazu mi zwalnia do prękości 40kb a nawet i mniej i nie wiem czym to spowodowane jest! Może wy wiecie?
poul_angel

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: poul_angel »

kaczorr pisze:Witam!!!
mam takie pytanko???Karta jak wiadomo sony ericssona gc89 no i jak większośći wiadomo najlepiej śmiga na 900MHz ale czy macie też taki problem??? :shock: Otóż po zmianie częstotliwości na 900MHz wszystko jest cacy natomist gdy się rozłączy modem lub wyjmnie katrę lub też wyłączy laptopa lub zrobi restart ustawienia wracają do WYBORU AUTOMATYCZNEGO!!! :evil: Jak to zmienić aby karta pamiętała i na stałe trzymała 900MHz....proszę o help :cry:

To zaden problem 8) . Mnie tez nie zapisywało zmiany na 900 ale wystarczy w folderze gdzie jest zainstalowany SE Menager znaleźć plik "Modems.ini" w tym pliku znaleźć cześć poswieconą maszemu modemowi i w linie: "SupportedFrequencyBands=4,5,0,1,3,6,2" (numerki moga być inne, bo oznaczaja dozwolone dla modemu czestotliwosci) zamienic na taka: "SupportedFrequencyBands=0"
Teraz nasz modem bedzie zawsze działał na cz. 900MHz. Pozrdawiam wszystkich. :D Moze znacie odpowiedź na moje pytanie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=502 :?:

Ps. Sorki, najpierw zacytowałem nie ten post :lol: .
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:14 przez poul_angel, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: zDaleKi »

poul_angel pisze:Ps. Sorki, najpierw zacytowałem nie ten post :lol:.
Już naprawione ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: Szadzik »

A może zna ktoś sposób na uzyskanie tylko 1800mhz? Jaką wartość trzeba tam wprowadzić?

Już sobie poradziłem, metodą prób i błędów. Mam GC85 i ustawiłem SupportedFrequencyBands na 1. W WM jest tylko 1800.
Back to the Future ;)
ertes

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: ertes »

Dlatego chodzi najlepiej na 900 mhz !!!! bo nadaje z maxymalną mocą 2W wyższe czestotliw sa po 1W --wiadomo im większa moc nadajnika tym lepiej :lol:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: GC89 a 900MHz

Post autor: Szadzik »

ertes pisze:Dlatego chodzi najlepiej na 900 mhz !!!! bo nadaje z maxymalną mocą 2W wyższe czestotliw sa po 1W --wiadomo im większa moc nadajnika tym lepiej :lol:
Może 900mhz i daje lepszą stabilność, jednak jak przełączam na 900mhz to mi potrafi się przełączać na gprs, a na 1800mhz mam EDGE na stałe.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ