Blue Connect - problem nowego

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michlimes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 20:50

Blue Connect - problem nowego

Post autor: michlimes »

Czesc wszystkim!

Od razu przepraszam za banalne pytanie...

Od dzis jestem uzytkownikiem Blue Connecta... Wybralem sobie wersje z GT Fusion+... Instalacja przebiegla bez problemow - polaczylem sie tez bez problemow... Tylko ze modem dziala mi jedynie w GPRS :/ i to ma 2-3 kreski...

Sprawdzalem na Bielanach w W-wie... Czy jest to mozliwe zeby tu byl tylko GPRS? :/ Czy dokupienie anteny zewnetrznej polepszy odbior? Chociaz do EDGE? Bo predkosc jest poki co fatalna :|
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: Szadzik »

Może sprawdź na stronie blueconnecta. Jest tam mapka zasięgu.
Era nie ma zbyt dużego zasięgu EDGE. Możesz też zadzwonić do BOK i zapytać jak tym zasięgiem jest.

Jeśli się okaże, że zsięg jest niedaleko od Ciebie, to może jakaś antenka kierunkowa i bedzie działać.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: sightt »

Musi być zasięg. Ja mam na Białołęce UMTS'a na Pc
michlimes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 20:50

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: michlimes »

Dzis podpialem... I jest tak, ze czasami na kilka minut UMTS wskakuje... I wtedy chodzi to OK :)

Myslicie ze antena pomoze? :)

(cut) i co taka antenka musi miec zeby to banglało? Czy anteny z allegro wystarcza?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: Szadzik »

Oczywiście jeśli mieszkasz wysoko, albo nie masz wokoło siebie budynków wysokich, to możesz kupić antenkę kierunkową i spróbować namierzyć ten nadajnik, co z niego łapie UMTS. Jesli antenka jest zasłoniona przez jakiś wyższy budynek, to nie ma sensu kupować anteny kierunkowj. Można jeszcze spróbować kupić dookólną i mieć nadzieję, że wzmocnienie będzie na tyle duże, żeby mieć UMTS na stałe.

Anteny z allegro są ok. Trzeba tylko dobrać odpowiednią do swoich potrzeb.
Back to the Future ;)
michlimes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 20:50

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: michlimes »

dzieki za opdpowiedz...

a moglbym Cie prosic zebys mi podpowiedzial co przy takiej antenie jest wazne? i czym sie sugerowac przy zakupie?

mieszkanko mam na parterze, otoczone blokami 3-pietrowymi w odleglosci cos kolo 20 metrow :|
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: Szadzik »

Jeśli jesteś otoczony blokami, to o antenie kierunkowej możesz raczej zapomnieć. Jeśli nawet ją kupisz i ustawisz na ndajnik, to nie "widząc" bezpośrednio tego nadajnika antena nic nie pomoże, może nawet zaszkodzić.
Możesz zaryzykować kupno dookólnej, ale efektu nie gwarantuję. Zwykle antena dookólna bardziej stabilizuje zasięg i zmniejsza problemy z połączeniami i zrywaniem, a nie daje wielkich zysków samej siły sygnału. Oczywiście spróbować zawsze warto.
Jesli nie chcesz wydać dużo kasy, to możesz spróbować sam antenkę skonstruować. Na forum są takie wątki. Jednak musisz mieć trochę pojęcia o lutowaniu itp.
Back to the Future ;)
michlimes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 20:50

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: michlimes »

- co sadzisz o tej? - autor pisze ze wzmacnia sygnal...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect - problem nowego

Post autor: Szadzik »

Spróbuj lepiej poszukać w kategorii "telefony i akcesoria". Znajdziesz tam gdzieś podkategorię anteny. Poszukaj oferty, gdzie dostaniesz 2 baty, mały i duży oraz podstawkę z magensem. Na pewno mają lepszy zysk niż to coś. Do tego dość długi kabel.
Back to the Future ;)
seku69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-20, 10:14
Lokalizacja: Koszalin

zasięg UMTS

Post autor: seku69 »

Ja z Nadarzyna prawie rok czasu używam UMTS,na Merlin U630 i zewnętrzną antenkę /magnetyczną/.Wysokość umieszczenia anteny ok. 4m.,jakość 2 -3kreski zimą, latem 1-2 kreski.
ale myśle o antenie kierunkowej UMTS.npATK-16 około 160zł.
ODPOWIEDZ