"Lewy" nadajnik Ery - problemy nie tylko z GPRS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

"Lewy" nadajnik Ery - problemy nie tylko z GPRS

Post autor: g3000 »

W Krakowie, w okolicy mojej stancji jest lewy nadajnik Ery. Bardzo często nie mogę nawiązać połączenia, czasem wysłać sms. Mimo, że zasięg jest maxymalny, to wysyłanie MMS trwa strasznie długo(jeżeli w ogóle GPRS działa). O EDGE to można zapomnieć. Czy takie problemy można zgłaszać w BOA Ery? Inaczej muszę przechodzić do innego pokoju gdzie mam sygnał z innych nadajników.
Kiedyś wszystkie telefony wykrywało go nawet jako osobną sieć :D Pisało chyba C-260 (i jeszcze coś) ale już nie pamiętam tego symbolu. W każdym razie przypominał kody sieci używane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: "Lewy" nadajnik Ery - problemy nie tylko z GPR

Post autor: evad »

g3000 pisze:W Krakowie, w okolicy mojej stancji jest lewy nadajnik Ery. Bardzo często nie mogę nawiązać połączenia, czasem wysłać sms. Mimo, że zasięg jest maxymalny, to wysyłanie MMS trwa strasznie długo(jeżeli w ogóle GPRS działa). O EDGE to można zapomnieć. Czy takie problemy można zgłaszać w BOA Ery? Inaczej muszę przechodzić do innego pokoju gdzie mam sygnał z innych nadajników.
być może jest po prostu bardzo obciążony? a zgłoszenie do BOA nie zaszkodzi, tym bardziej jakbyś namówił na to samo kolegów. wbrew pozorom, takie zgłoszenia mogą czasami poskutkować...
Dawid 'evad' Lorenz
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: "Lewy" nadajnik Ery - problemy nie tylko z GPRS

Post autor: Tomekłódź »

No ja w Łodzi też ostatnio tak miałem i dzwoniłem do BOA co godzinę. Po dwóch dniach BTS był dobry. Też zasięg max ale GPRS-u nie było.
ODPOWIEDZ