Gdzie jest BTS???

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BartoszB_1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-01, 09:16

Gdzie jest BTS???

Post autor: BartoszB_1987 »

Nie mogę znaleźć lokalizacji najbliższego BTS-a z EDGE-m. Zauważyłem, że są na tym forum dobrzy ludzie, którzy pomagają takim sierotom jak ja. Orange, modemik ED77.

Terespol Pomorski, województwo kujawsko-pomorskie, niedaleko Świecia, jakieś 40 km od Bydgoszczy.

Jeżeli już ktoś poświęci czas, to może małe info o BTS-ach GPRS-owych, które pewnie pokrzyżują mi plany :?

Z góry dzięki.

ps. pierwszy post, prosze o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: raptou »

Ktoś już tu pisał, ze podobno operatorzy już nie ukrywają lokalizacji swoich stacji bazowych - w co oczywiście nie wierzę, póki sam nie zadzwonię i się o tym nie przekonam a doświadczenia mam odmienne.

Spróbuj skrobnąć maila do BOKu [email protected] z tym zapytaniem. Jeżeli prawdą jest, że już udostępniają takie informacje powinni ci odpowiedzieć.
Nic to nie kosztuje a oni jednak wiedzą najlepiej co i jak.

W mailu podaj numer tel. dla tej karty SIM, dokładny adres lokalizacji, piętro (wysokość umieszczenia anteny nad ziemią) oraz - jeżeli jesteś z którejś strony zasłonięty to podaj w którym kierunku masz otwarty teren.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Tomekłódź »

Ja napisałem meila do Plusa i podałem swoją miejscowość i zapytałem ich gdzie jest najbliższy BTS z EDGE. Troche to trwało ze 2 tygodnie ale wreszcie mi odpisali. Napisałi mi gdzie jest BTS z EDGE. Ale w Orange to nie wiem.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: kemott1 »

TomekŁódź pisze: Ale w Orange to nie wiem.
W orange trzeba iść do salonu firmowego i pokażą tobie dokładną mapę gdzie jest EDGE (podobna mapka do tej, co oferuje plus na swej stronie).
BartoszB_1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-01, 09:16

btserch

Post autor: BartoszB_1987 »

Dzieki za pomoc, jutro pewnie sie przejde do salonu orangutana.

Wczoraj włożyłem sima z modemu do mojej nokii i wyskoczył Unisław, sprawdziłem w atlasie, leży jakies 20-23 km ode mnie. Odpaliłem btserch (chyba tak to sie pisze) i znalazło, że to jest nadajnik Plusa. Czy to możliwe, że dwie sieci maja jeden nadajnik?
Władował bym screena, ale nie wiem jak :P
Jest napisane, że pasmo = 900, czy to znaczy, że tylko gprs?

Thx for urs help
:wink:
lukaszsz15
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-05-27, 14:34
Lokalizacja: Marianowo

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: lukaszsz15 »

ja tam napisałem ostatnio do internetowego BOK Orange i napisali po ok. tygodniu, podali mi wszystkie potrzebne informacje, bez zadnych problemow.
Czy to możliwe, że dwie sieci maja jeden nadajnik?
tak, np. na slupie ery w mojej okolicy sa takze nadajniki Orange z ktorych lapie mi najlepszy zasieg.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: btserch

Post autor: kemott1 »

BartoszB_1987 pisze:Jest napisane, że pasmo = 900, czy to znaczy, że tylko gprs?
Nie, na 900 może być też EDGE.
BartoszB_1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-01, 09:16

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: BartoszB_1987 »

Dzięki za pomoc. Teraz pozostaje mi czekać na odpowiedź i na zamówioną juz dookólną antenke. Powinna dojść jutro. A jak to nic nie da to kupie kierunkową. Trza być dobraj myśli. :)
BartoszB_1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-01, 09:16

odpowiedź z BOKu

Post autor: BartoszB_1987 »

Takiego maila dostałem w odpowiedzi na prośbę podnia lokalizacji BTSa:

"Dziekujemy za nadesłane zgłoszenie. W odpowiedzi na nie wyjasniam, iz lokalizacja nadajników stanowi tajemnice społki, stąd niestety nie możemy przychylić sie do Pana prosby.

Dodam natomiast, iz wskazana okolica jest objeta zasięgiem nadajnika wyposazonego w EDGE.

Wyrażam nadzieje, ze przedstawione wyjasnienia okaza sie pomocne. "


Może napisać im, że łapie dwa różne BTSy i mam antene kierunkową i nie wiem, w którą stronę ją ustawić. Może to poskutkuje?

ps. właśnie wybieram sie do salony orangutana, może tam będzie ktoś kompetentny
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: raptou »

A nie mówiłem ?
Właśnie o tym pisałem w innym temacie ale nikt mi nie uwierzył.

Możesz się nie wybierać. Albo otrzymasz tzw. ściemę albo się niczego nie dowiesz. Czyli nic się nie zmieniło.
BartoszB_1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-01, 09:16

po wizycie w salonie orangutana

Post autor: BartoszB_1987 »

Miły pan poinformował mnie, że nie może mi pomóc w żaden sposób i polecił zadzwonić na numer 510800800. Powiedzialem mu, że posiadam jedynie telefon z Plusa, a on że i tak koszt połączenia wynosi zawsze 1,50 zł. Zadzwoniłem, rozmowa trwała 12 min, dowidziałem się chociaż gdzie jest BTS i jakie jest pasmo na EDGEa (900). Problem tkwi w tym, że zapłaciłem ponad 9 zł za połączenie. ZGROZA!!!!. W tym kraju nie da sie żyć. A ta antenka co ją zamówiłem nic nie dała :cry: zasieg bez zmian. Mam czekać na telefon od pana z BOKu.

Ręce opadają...
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: raptou »

Znam ten ból. Ciesz się, ze za 9 PLN otrzymałeś chociaż jakąś informację a nie informację w stylu "Wysłuchają, powiedzą cokolwiek, dadzą rozgrzeszenie a potem niech spada".

Często się okazuje, że wartość informacji, którą otrzymasz jest nie wiele warta i nie rozwiązuje problemu.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Tomekłódź »

Orange :evil: Plus podał informacje bez problemu :D
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: odpowiedź z BOKu

Post autor: Enzo »

BartoszB_1987 pisze:Takiego maila dostałem w odpowiedzi na prośbę podnia lokalizacji BTSa:

"Dziekujemy za nadesłane zgłoszenie. W odpowiedzi na nie wyjasniam, iz lokalizacja nadajników stanowi tajemnice społki, stąd niestety nie możemy przychylić sie do Pana prosby.
Co to za dziwny kraj, i co to jest za tajemnica?
Wystarczy telefon z Symbianem, zainstalowany na nim program CellTrack, na btsearch trzeba wyeksportować sobie odpowiednie dane, wgrać to do telefonu, przetworzyć w w/w programie i po jego włączeniu dostajemy lokalizację nadajnika, do którego jesteśmy zalogowani, mało tego można nawet do każdego nadajnika podpiąć zdjęcie :!:
Więc, o co im chodzi z tą tajemnicą :?:
iPlus+E61i=FUN
BartoszB_1987
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-01, 09:16

no comment !!!

Post autor: BartoszB_1987 »

Jestm załamany, jeżeli mi nie poprawią łącza to nie widze się przez te dwa lata, kurcze dopriero tydzień, a ja już mam dość. To jest jak Media Markt - powinni tego zabronić. Takie #$#$@ powinno zostać karane. Mam nadzieje że jutro ten tel z działu obsługi tech. będzie dla mnie dobry. :lol: :)

ps. wlazłem dzisiaj z sąsiadem na dach, od strony południa (strona, z której jest nadajnik, walnołem antenkę (dookólną) na sam szczyt dachu i złapało max zasięgu :lol: . Ale to nic jakości nie poprawiło, tylko że czasami EDGEa łapie. A wykonywane testy pokazują czasami 50, 60, a czasami nawet i 140 kbps, modle się do Boga o cierpliwość.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Tomekłódź »

Jak to oni Ci tam napisali że to "stanowi tajemnice spółki". :shock: Bo ta spółka jest z :evil: TP S.A. :evil: i dlatego ten Orange jest takim operatorem do kitu.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Szadzik »

Nie wiem @TomekŁódź skąd bierze się u Ciebie taka opinia, ale ja mam zgoła inną. Zarówno w licencji gps, jak i na moim abo dla firm mam bardzo dobre warunki i nie mam żadnych powodów do narzekań.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Tomekłódź »

No ale najwięcej narzekań na forum przyznasz że było na Orange. Czyż nie :?:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Szadzik »

Nie liczyłem głosów przeciwko orange. Pamiętaj też, że jak Idea wprowadzała usługę nielimitowanego dostępu do internetu, to plus jeszcze nie wiedział, że w ogóle coś takiego można wprowadzić i długo mu jeszcze zajęło zanim coś takiego wprowadził. To samo zresztą dotyczy ery. A skoro Orange jako pierwsze wprowadziło taką usługę to przez baaaaaardzo długi czas było jedyne i tylko tam byli użytkownicy takiego internetu. Nadal moim zdaniem orange ma najwięcej uzytkowników, a to znaczy, że procentowo "powino" być najwięcej narzekań na orange, nieprawdaż?
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: Tomekłódź »

Wiesz biorąc tak sprawe to jak Orange (Idea) była pierwsza z tą usługą to najwięcej kasy pewnie natrzepała. A więc powinna być najlepiej przystosowana do obsługiwania wielu użytkowników. Ale ja nie wiem kto był pierwszy, ilu ma użytkowników ale w tym momencie na Orange jest najwięcej narzekań i to jest fakt. Nie wspomnę że niektórzy piszą że cięcia wprowadzają od razu jak się przekroczy limit. Koniec polemiki na temat firmy Orange z mojej strony :D bo to nie temat na to.
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Gdzie jest BTS???

Post autor: evad »

Szadzik pisze:Nie liczyłem głosów przeciwko orange. Pamiętaj też, że jak Idea wprowadzała usługę nielimitowanego dostępu do internetu, to plus jeszcze nie wiedział, że w ogóle coś takiego można wprowadzić i długo mu jeszcze zajęło zanim coś takiego wprowadził.
a tak na marginesie - człowiek odpowiedzialny za stworzenie produktu pt. 'Licencja GPRS' w śp. Idei, przeszedł po pewnym czasie do pracy w Polkomtelu i stworzył iPlus.
Dawid 'evad' Lorenz
ODPOWIEDZ