Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: szalony »

Wlasnie dzis na teofilowie/balutach Plus umts odpalil :D - chce sie powiedziec nareszcie :D - download bajka - 45kB/s chyba jednak nie wezme ery :lol:
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: Tomekłódź »

A wie może ktoś czy na Retkini też coś założyli :?:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: szalony »

Z tego co slyszalem to tak :) najlepiej zlap telefon z umts i sprawdz empirycznie :D
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: Tomekłódź »

Tak bym zrobił jakbym miał taki telefon, aleeee. Po dłuższym zastanowieniu to po co oni ten UMTS zakładają jak i tak człowiek tego wykorzystać nie może. 1GB to sciągne UMTS-em w parę godzin. Już na EDGE leca kb jak szalone.

Więc moim zdaniem jak ktoś ma EDGE to nie ma sensu zmieniac na UMTS no chyba żeby przez SKYPE chce komfortowo pogadać :D
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: szalony »

To fakt ze 1gb przy downloadzie 30-45kB/s to bardzo malo :?
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: szalony »

Policzmy np 40kB/s *3600sek=144000kB , czyli na oko w 1h downloadu zassamy srednio 140mb czyli po umts 1gb na oko starczy nam na 6-7h downloadu :? Co to jest 7h w skali miesiaca :!: :?
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: lkmc »

No faktycznie, z ciekawosci odpialem zewnetrzna antene i na samym telefonie full zasieg na ul. Lagiewnickiej :) Nareszcie to zaczyna przypominac internet bezprzewodowy :)
Tomek, a czy na Retkini nie powinienes lapac sygnalu z Lublinka ? bo tam zdaje sie jest umts.
N6220 & moto c975
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Umts Plus-Lodz- duza poprawa

Post autor: Tomekłódź »

No ja jestem nie z tej strony Retkini. Ale może bym i złapał, ale <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie mam sprzętu. Mam telefon z EDGE i trzeba by było zmienić, ale chciałbym na cos z EDGE i UMTS po na wsi mam EDGE. A taki fon to jest troche drogi, a zmieniać tylko dla samej idei bo nawet tego UMTS-a nie mozna wykorzystać to się mija z celem niestety. Na EDGU siędze jak spętany bo limit nad głową :evil: a co dopiero UMTS.
ODPOWIEDZ